Facebook Google+ Twitter YouTube Blog
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (kurier/spedycja) już od 1 000,00 zł.

Kocioł na pellet Kostrzewa Twin Bio NE 32kW

Cena: 12 800,00 zł 12800.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Kostrzewa Twin Bio 12kW

podwójna siła pelletu

 

Jeśli cenisz sobie łatwość obsługi, niezawodność, ekologię to Twin Bio jest rozwiązaniem dla ciebie, które przystępnej cenie sprawdzi się w każdym domu. Uniwersalność była jedną z najważniejszych cech które brali pod uwagę projektanci. Wyraża się one w: szerokim typoszeregu mocy, dopasowaniem do różnych instalacji (grzejnikowych, podłogowych i mieszanych), możliwością spalania drzewa (za dopłatą) a dzięki przekładanemu palnikowi i drzwiom możliwe jest dostosowanie kotła do optymalnego układu w kotłowni.  Pionowy trój ciągowy wymiennik zapewnia duży odzysk ciepła ze spalin. Wnętrze komory paleniskowej zostało wyłożone płytami ceramicznymi które po rozgrzaniu działają podobnie jak katalizator- zmniejszają ilość szkodliwych substancji trafiających do atmosfery poprzez dopalanie cząstek lotnych w komorze kotła.

 

Twin bio-przedtawienie kotła

 

 

Automatyka Platinum Bio ecoMAX 860P3-S-Simple

Montowany standardowo w kotłach platinium bio regulator steruje procesem palenie, automatyką kotłowni i monitoruje bezpieczeństwo. Jego obsługa jest prosta dzięki czytelnemu i przejrzystemu  menu oraz dużych wyraźnych ikon. Pokrętła "touch and play" umożliwia szybkie i wygodne nawigowanie po systemie. Sterowanie płomieniem opiera się w oparciu o algorytm fuzzy logic-kocioł sam wylicza zapotrzebowanie na energię cieplną i dobiera parametry modulacji, która następuje w płynnym zakresie 30-100%. Nad kotłem sprawuje piecze  system czujników do których zaliczamy min.czujnik temperatury kotła i palnika, oraz zabezpieczenie STB. Zastosowanie czujnika pojemnościowego umożliwia monitorowania poziomu paliwa w zbiorniku. Sterownik może współpracować z regulatorem pokojowym i modułem internetowym.

 

 Budowa kotła

 1.palnik platinium bio
2.drzwiczki rewizyjne
3.turbulatory spalin
4.dno komory paleniskowej
5.ruszt na drewno(opcja)
6.podajnik ślimakowy
7.zbiornik paliwa z wizjerem


Rodzaj paliwa

 
PELET
 
OWIES
 
DREWNO
(za dopłatą)
 
 
 
 
 
 


5 klasa normy PN EN 303-5:2012
Kotły Twin Bio NE spełniają parametry najwyższej - 5 klasy normy PN EN 303-5:2012
Niskie koszty eksploatacji
Urządzenie cechuje się niskimi kosztami eksploatacji - zużycie energii elektrycznej do wytworzenia 1kW energii cieplnej jest mniejsze od 0,005kWhe
BAFA
Kotły z serii Twin Bio NE (bez możliwości spalania drewna w kotle) umieszczone są na niemieckiej liście BAFA pozwalając tym samym uzyskać dofinansowanie ich użytkownikom na terenie Niemiec.
Fakt spełnienia wymogów kwalifikacyjnych narzuconych przez BAFA potwierdza, że kotły Twin Bio spełniają najwyższe standardy ekologiczne, energetyczne i konstrukcyjne.

 

Dane techniczne

Maksymalna wydajność grzewcza na C.O.[kW] 32
Mechaniczne czyszczenie palnika Nie
Sposób czyszczenia wymiennika Ręczny
Częstotliwość czyszczenia wymiennika 1x na tydzień
Częstotliwość czyszczenia komory paleniskowej co 5-7 dni
Liczba obsługiwanych obiegów grzewczych 1 bez mieszacza
Sprawność [%] 90>
Waga [kg] 500
Wymiary wysokość x szerokość x głębokość [mm] 1421x1590x1015

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl