Facebook Google+ Twitter YouTube Blog

Kocioł Metal-Fach EKO PELLET 16kW

Kocioł Metal-Fach EKO PELLET 16kW Kocioł Metal-Fach EKO PELLET 16kW
  • promocja
Cena: 14 080,00 zł 16 000,00 zł 14080.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Kocioł SOKÓŁ EKO PELLET 16kW


Kotły centralnego ogrzewania SOKÓŁ serii SOKÓŁ EKO PELLET uzyskały 5 klasę według normy PN EN 303-5:2012 spalając paliwo pellet. Korzystając z wieloletniego doświadczenia w produkcji ekologicznych kotłów na paliwa stałe, firma METAL-FACH Technika Grzewcza uruchomiła produkcje nowego kotła SOKOŁ EKO PELLET tylko na pellet.

Jest to bardzo wysoko zaawansowane technicznie urządzenie, którego funkcjonalność jest na najwyższym standardzie na rynku polskim jak i zagranicznym. Należy do grupy urządzeń niskotemperaturowych i przystosowanych do pracy w układzie otwartym.

Służy do ogrzewania domów jednorodzinnych, gospodarstw wiejskich oraz pomieszczeń gospodarczych i punktów handlowych. W skład wyposażenia kotła wchodzą: zbiornik, podajnik, nowoczesny palnik rynnowy, automatyczna zapalarka i najnowocześniejszy sterownik z funkcją RTC ( zegar czasu rzeczywistego) i Fuzzy Logic z podłączeniem do modułu Sondy Lambda. Zastosowanie i wykorzystanie, przez użytkowników kotła na pellet, funkcji sterownika przekłada się bezpośrednio na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania do 40%.


Pellet charakteryzuje niska wilgotność i znikoma zawartość popiołu (ok. 1%), co czyni je paliwem bardzo efektywnym (99% paliwa przetwarzane jest na energię). Z tych powodów użycie pelletu, jako paliwa opałowego jest wygodne w indywidualnych kotłach C.O. Mając na uwadze komfort użytkowania, jednocześnie z produkcją kotła uruchomiona została produkcja palników do spalania pelletu.

Kocioł jest praktycznie samoobsługowy - maksymalnie uproszczona obsługa - zasypanie podajnika i włączenie pieca. Automatycznie sterowane zawirowywacze samoczynnie czyszczą wymiennik, co zapewnia wysoką i stałą sprawność energetyczną. Należy systematycznie oczyszczać szufladę popielnika przynajmniej raz do roku, przy konserwacji kotła wyczyścić wymiennik.


Moc kotła: 16 kW

Rodzaj paliwa:
 

alt
pellet

Funkcje:
 
alt alt alt alt alt
5 lat gwarancji atestowana stal kotłowa 5 automatyczna zapalarka automatyczne czyszczenie 2x obiegi mieszające
alt alt alt alt alt
ekran dotykowy LCD internet moduł rozszerzający palnik wrzutkowy 5x pompa
alt alt alt alt alt
sterowanie GSM sterowanie pogodowe sterownik FUZZY LOGIC PID wężownica schładzająca   zegar RTC
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl