Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Kocioł na biomasę EKOPAL Biowat U 100kW

Cena: 50 900,00 zł 50900.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: MetalERG
Kod produktu: 932

1px Opis

Produkt archiwalny, w sprzedaży dostępne moce tylko powyżej 100kW link: kociol-na-biomase-ekopal-rm-30-100kw-p-915.html

 

 

Kocioł Ekopal Biowat U 100kW

Kocioł na biomasę BIOWAT to kocioł wsadowe bez zbiorników akumulacyjnych zaprojektowany do ogrzewania domów do 320m2 powierzchni użytkowej.


Pojemność komory paliwa jest tak dobrana, żeby nawet w najgorszych warunkach (-20°C, wiatr) nie było potrzeby uzupełniania paliwa w nocy.


W odróżnieniu od kotłów na słomę EKOPAL, kocioł na biomasę BIOWAT spala paliwo powoli. Prędkość spalania regulowana jest poprzez ręczną regulację przepustnicy powietrza pierwotnego. Praktyka wykazuje, że użytkownicy nie mają z tym trudności.


Kocioł na biomasę BIOWAT pracuje na ciągu naturalnym, bez wentylatorów. Powietrze pierwotne zużywane jest do częściowego spalania paliwa w dolnej komorze spalania (tzw. gazyfikacja). Komora spalania wyłożona jest w całości cegłami szamotowymi, z tej komory gazy przepływają przez urządzenie, nazywane przez nas gaźnikiem, do górnej ceramicznej komory dopalania. W gaźniku gaz miesza się z wstępnie podgrzanym powietrzem wtórnym. Z komory dopalania gazy (spaliny) wypływają do skrzynkowej komory wymiennikowej. Temperaturę spalin reguluje się poprzez uchylenie klapy dymnicowej. Klapę dymnicową otwiera się całkowicie przy rozpaleniu kotła i przy stanie awaryjnym, jeśli temperatura wody wzrośnie powyżej 95°C.

Kocioł na biomasę BIOWAT montuje się bezpośrednio do istniejącej instalacji, zamiast lub równolegle do kotła węglowego. Instalacja musi być typu otwartego.


Moc kotła: 100kW


Seria U

Kotły uniwersalne na drewno i/lub słomę, mieszczące w komorze paliwa jedną typową kostkę słomy (40x40x80). Mogą pracować grawitacyjnie, bez pompy obiegowej. Zasadniczym paliwem jest drewno. Kocioł U - 300 umożliwia palenie "metrami" - długość 1m. Kocioł U - 360 umożliwia palenie "papierówką" - długość 1,2m.


Kotły na biomasę BIOWAT ładuje się paliwem dwa, trzy razy na dobę. Do ogrzania domu o powierzchni 250m2 przy pomocy kotła na biomasę BIOWAT wystarczy zapas słomy zebranej z 4,5 - 5 ha.

Gatunek drewna i słomy jest obojętny, można też używać trocin zmieszanych z kawałkami drewna lub ułożonymi na słomie. Po rozgrzaniu kotła można spalać nawet grube kłody drewna. Inaczej niż w kotłach na biomasę EKOPAL, paliwo można uzupełniać w czasie pracy.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl