Facebook Google+ Twitter YouTube Blog

Kocioł SAS ECO 175 kW

Cena: 41 700,00 zł 41700.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Kocioł SAS ECO 175 kW
Kocioł tłokowy, automatyczne podawanie paliw (miał, eko-groszek, zastępczo: pelety**), tradycyjne palenisko (węgiel, drewno,  itp.)

Kocioł SAS ECO jest urządzeniem nowoczesnym, wielodobowym, w pełni automatycznym, w którym obsługa sprowadzona jest do minimum. Jest on niskotemperaturowym, kotłem c.o. przystosowanym do wysokoefektywnego spalania węgla kamiennego sortymentu miał (klasy 25/9) o wilgotności max. do 20% lub węgla kamiennego sortymentu groszek (nazwa handlowa eko-groszek).

Charakterystyka
 

Rodzaj kotła:

z automatycznym podawaniem paliwa

Zakres mocy:

175 kW

Paliwa:

miał, węgiel kamienny sortyment groszek (eko-groszek), zastępczo: pelety**; na ruszcie wodnym węgiel kamienny różnego sortymentu, drewno sezonowane itp.

Rodzaj spalania:

podawanie paliwa za pomocą podajnika tłokowego, palenisko nadmuchowe; dodatkowy ruszt wodny do palenia tradycyjnego

Materiał wymiennika:

  • stal kotłowa P265GH o gr. 6 mm, ściany boczne wymiennika ze stali kotłowej 16Mo3 o gr. 8 mm
  • od 78kW cały wymiennik ze stali kotłowej 16Mo3 o gr. 8 mm
  • palenisko ze stali nierdzewnej 1.4301 o gr. 8 mm

Sprawność:

81,8÷83,5 %

Wyposażenie:

sterownik (ST-450H/ST-45H), podajnik, wentylator, termometr, szuflada popielnicowa, zawór bezpieczeństwa, komplet narzędzi do obsługi kotła, zasobnik opału, komplet stopek regulacyjnych (nie dotyczy kotłów o mocy pow. 36 kW), kratka zabezpieczająca żar

 
 
alt 5 lat gwarancji alt oszczędność energii
alt ekologia alt regulacja procesu spalania
alt obsługa zaworu alt regulator pokojowy
alt dodatkowy ruszt    


Wyposażenie dodatkowe
 
Wyposażenie dodatkowe: miarkownik ciągu powietrza, panele ceramiczne do spalania peletu**
Opcje: zasobnik opału usytuowany z prawej lub lewej strony kotła (zawsze w tylnej części), drzwiczki otwierane na lewą stronę
Gwarancja: * 5 lat na kocioł eksploatowany zgodnie z instrukcją (dla kotłów powyżej 48 kW oobowiązuje gwarancja 2 lata), 2 lata na podzespoły elektroniczne
Certyfikaty: Znak CE, Świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego wydane przez IPChW w Zabrzu***

** - Spalanie peletu wymaga paneli ceramicznych (w kot. do 48 kW, panele ceramiczne nie stanowią wyposażenia standardowego)
*** - Dotyczy kotłów SAS ECO 17-225 kW


Cechą charakterystyczną kotła typu SAS ECO jest to, że przednia komora stanowi palenisko o rozwiązaniu umożliwiającym jego pracę w dwóch trybach.


W trybie pracy automatycznej kocioł funkcjonuje wykorzystując działanie zespołu złożonego z tłokowego podajnika paliwa napędzanego motoreduktorem, paleniska nadmuchowego (wentylatorowy system dystrybucji powietrza) oraz elektronicznego sterownika temperatury. Zaletą pracy kotła w tym trybie jest prosta obsługa, polegająca na okresowym uzupełnianiu paliwa w zasobniku i usunięciu popiołu, bez konieczności wygaszania kotła. Sprawne palenisko kotła pozwala na spalanie takiej ilości paliwa jaka niezbędna jest do utrzymania zadanej przez użytkownika na sterowniku temperatury. Sterownik dokonuje ciągłych pomiarów temperatury wody w kotle i na jej podstawie odpowiednio steruje pracą podajnika paliwa i wentylatora. Jednocześnie sterownik steruje pracą pompy c.o. i cwu (jeżeli instalacja grzewcza jest wyposażona w pompy).


W trybie "palenia awaryjnego" kocioł pracuje wykorzystując naturalny ciąg spalin, dlatego eksploatacja kotła w tym trybie nie wymaga użycia energii elektrycznej. Proces spalania może być wtedy regulowany ręcznie, śrubą regulacyjną dopływu powietrza, znajdującą się w klapie dozującej powietrze lub za pomocą miarkownika temperatury nie stanowiącego wyposażenia standardowego kotła.


Temperaturę wody w kotle można wtedy odczytać na termometrze. Takie rozwiązanie umożliwia nie tylko pracę kotła w sytuacjach awaryjnych, wynikających z braku dostawy energii elektrycznej, ale również stwarza możliwość okresowego spalania innych paliw, bądź wykonywania krótkookresowych cykli tzw. "przepalania" zarówno w trakcie, jak i przed rozpoczęciem, czy po zakończeniu sezonu grzewczego.


Przy pracy w trybie automatycznego podawania paliwa paliwem podstawowym jest miał węgla kamiennego lub groszek o granulacji 5-25 mm o nazwie handlowej eko-groszek.


Natomiast przy pracy w trybie "palenia tradycyjnego" paliwem podstawowym jest węgiel kamienny do celów energetycznych sortymentu orzech.


Na rusztach wodnych paleniska tradycyjnego można również spalać z dobrym skutkiem paliwa długopłomieniowe takie jak: węgiel brunatny i drewno w różnych postaciach tj. zrzynki, zrębki, wióry.

Drewno powinno być przynajmniej rok sezonowane!
Kocioł może również pracować poza sezonem grzewczym w układzie z bojlerem ogrzewając ciepłą wodę użytkową.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl