Facebook Google+ Twitter YouTube Blog

Kocioł SAS GRO-ECO z palnikiem Multi Flame - 42 kW

Cena: 15 710,00 zł 15710.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Kocioł SAS GRO-ECO z palnikiem Multi Llame 42 kW
Kocioł retortowy, automatyczne podawanie paliwa (eko-groszek)

Kocioł SAS GRO-ECO jest urządzeniem nowoczesnym, w pełni automatycznym, wielodobowym, w którym obsługa sprowadzona jest do minimum.

Jest on niskotemperaturowym kotłem c.o. wyposażonym w układ automatycznego nawęglania komory paleniskowej. Jego konstrukcja przystosowana została do wysokoefektywnego spalania węgla kamiennego sortymentu groszek

Kocioł funkcjonuje wykorzystując działanie zespołu złożonego z:
  • ślimakowego podajnika paliwa napędzanego motoreduktorem,
  • bezrusztowego, samooczyszczającego się paleniska w formie żeliwnej retorty wykonanej w kształcie kielicha,
  • wentylatora tłoczącego powietrze do paleniska-retorty,
  • elektronicznego sterownika temperatury.

Charakterystyka
 

Rodzaj kotła:

z automatycznym podawaniem paliwa

Zakres mocy:

42 kW

Paliwa:

węgiel kamienny sortyment groszek (eko-groszek)

Rodzaj spalania:

podawanie paliwa za pomocą podajnika ślimakowego, palenisko - retorta zwykła

Materiał wymiennika:

stal kotłowa P265GH o gr. 6 mm (od mocy 78kW stal kotłowa 16Mo3 o gr. 8 mm)

Sprawność:

81,7÷87,8 %

Wyposażenie:

sterownik (MultiFun / ST-450zPID / ST-45), podajnik, wentylator, szuflada popielnicowa, zawór bezpieczeństwa, komplet narzędzi do obsługi kotła, zasobnik paliwa z systemem wyrównywania ciśnienia, czujnik temp. żaru*, komplet stopek regulacyjnych (nie dotyczy kotłów o mocy pow. 36kW)

* dotyczy kotłów o mocy do 48kW ze sterownikiem MultiFun (RECALART)

 
 
alt 5 lat gwarancji alt oszczędność energii
alt kontrola obrotów alt regulacja procesu palenia
alt obsługa zaworu alt regulator pokojowy
alt sterowanie PID alt sprawność 85%


Wyposażenie dodatkowe
 
Wyposażenie dodatkowe: miarkownik ciągu powietrza, ruszt żeliwny do palenia awaryjnego (w zależności od mocy kotła), palnik peletowy SAS MULTI FLAME
Opcje: zasobnik opału usytuowany z dowolnej strony kotła (również w układzie liniowym), drzwiczki otwierane na lewą stronę
Gwarancja: /* 5 lat na kocioł eksploatowany zgodnie z instrukcją (na kotły powyżej 48 kW obowiązuje gwarancja 2 lata), 2 lata na podzespoły elektroniczne
Certyfikaty: Znak CE, Świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego wydane przez IPChW w Zabrzu
 

Paliwo do procesu spalania transportowane jest samoczynnie z usytuowanego obok kotła zasobnika paliwa za pomocą podajnika ślimakowego. W żeliwnej retorcie następują wszystkie procesy prowadzące do spalenia podawanego paliwa z udziałem powietrza dostarczanego wentylatorem nadmuchowym. Nad palnikiem węglowym zawieszony jest żeliwny deflektor - płyta promiennikowa kierująca promieniowanie cieplne na żar celem dopalenia gazów palnych oraz rozprowadzająca równomiernie spaliny do wymiennika ciepła. Popiół powstały w końcowej fazie spalania przemieszcza się na obrzeże retorty, po czym samoczynnie spada do komory popielnika, w której dla wygody eksploatacyjnej umiejscowiona jest wyciągana szuflada popielnicowa.


Sprawne palenisko kotła pozwala na spalanie takiej ilości paliwa, jaka jest niezbędna do utrzymania zadanej na sterowniku temperatury. Sterownik dokonuje więc ciągłych pomiarów temperatury wody w kotle i na jej podstawie odpowiednio steruje pracą podajnika paliwa i wentylatora. Jednocześnie sterownik steruje pracą pompy c.o. i cwu (jeżeli instalacja wyposażona jest w pompy).


Zaletą pracy kotła jest prosta obsługa polegająca na okresowym uzupełnianiu paliwa w zasobniku i usunięciu popiołu z szuflady popielnicowej bez konieczności wygaszania kotła. Po rozpaleniu kocioł nie wymaga stałej obsługi, a jego eksploatacja może odbywać się w zasadzie w sposób ciągły w całym okresie grzewczym.


Kocioł posiada dodatkowe palenisko awaryjne - ruszt żeliwny, który montuje się po obu stronach retorty w komorze paleniskowej ( wyposażenie dodatkowe).W przypadku używania retorty obrotowej nie jest wskazane palenie na ruszcie awaryjnym.


Kocioł może również pracować poza sezonem grzewczym w układzie z bojlerem ogrzewając ciepłą wodę użytkową.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl