Facebook Google+ Twitter YouTube Blog
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (kurier/spedycja) już od 1 000,00 zł.

Kocioł WINDHAGER BioWIN 2 TOUCH KLASSIK L 10kW 200kg

Cena: 29 554,00 zł 29554.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

WINDHAGER BioWIN 2 TOUCH KLASSIK L 10kW 200kg
Ze sterowaniem dotykowym.

 

BioWIN2 Touch to najnowszy model kotła na pellety marki Windhager, oferujący bezobsługowe ogrzewanie na wiele długich lat. Każdy podzespół urządzenia jest starannie zaprojektowany i supernowoczesny, dzięki czemu ogrzewanie na pellety jest jeszcze bardziej wygodne, ekonomiczne i niezawodne.
 
 • Minimalne wymagania powierzchni montażowej - 1.5 m²)
 • Rzadkie opróżnianie pojemnika popiołu - średnio 1x rok
 • Intuicyjne sterowanie dotykowe

Moc kotła: 3,0 - 9,9 kW
Zasobnik: 200kg

altalt
 

 • BioWIN 2 Touch jest najbardziej kompaktowym kotłem w swojej klasie. Jest jedynym kotłem, który wymaga mniej niż 1.5 m² wraz z minimalnymi przestrzeniami serwisowymi - tylko 3cm miejsca po bokach urządzenia, a tylna obudowa kotła może przylegać bezpośrednio do ściany. Posiada regulowane przyłącze kominowe, zatem czopuch spalin może być podłączony zarówno z tyłu, jak i z góry
 • W przeciwieństwie do innych kotłów na pellety, nie wymaga on corocznych przeglądów serwisowych. Przegląd odbywa się co 2 lata lub co 16 ton spalonego pelletu, w zależności od tego, co wystąpi jako pierwsze.
 • Intuicyjne sterowanie dotykowe poprzez panel sterowniczy i przez Twój smartfon
 • Wygodne, automatyczne czyszczenie powierzchni grzewczych
 • Innowacyjny system czyszczenia palnika zapewnia jego sprawne działanie.To znacznie zwiększa wydajność oraz zapewnia sprawne działanie przy paliwach o niestabilnej jakości.
 • Nasza opatentowana zapalarka jest unikalna, długowieczna, bezserwisowa i niezwykle cicha. Co jest niezwykłe to fakt, że zapalarka podlega gwarancji* i nie jest częścią eksploatacyjną (zużywającą się).
 • Sercem kotła BioWIN 2 Touch jest wysokiej jakości palnik ze stali nierdzewnej. Technologia "LowDust" i unikalny system czyszczenia gwarantują czyste środowisko oraz czysty palnik.
 • BioWIN 2 Touch generuje bardzo małe ilości popiołu, spalając paliwo wydajnie i czysto. Popiół zbiera się w wyjmowalnym popielniku, który należy opróżnić raz do roku.


BioWIN 2 Touch

Komfort, kiedy potrzeba


Adaptowaliśmy kocioł BioWIN 2 tak, aby mógł spełnić różne indywidualne potrzeby naszych Klientów. To Ty decydujesz, czy kocioł BioWIN 2 zasypywany jest paliwem  automatycznie czy ręcznie. Jeżeli ręcznie, będziesz musiał uzupełnić paliwo w zasobniku jedynie co 5 - 20 dni w zależności od mocy, rodzaju zasobnika oraz sposobu użytkowania urządzenia.

Wszystkie nasze modele dostępne są w różnych wersjach, gdzie BioWIN 2 Exklusiv oferuje maksimum komfortu. Praktycznie nie wymaga jakiejkolwiek uwagi, za wyjątkiem usunięcia popiołu jeden lub dwa razy w roku. Od 100kg zasobnika opału do całkowitej automatyzacji. To takie proste!

Model Klassik-L
Załadunek paliwa Ręczny (200 kg zasobnik)
Czyszczenie wymiennika ciepła W pełni automatyczne
Usuwanie popiołu Ręczne wybieranie (szuflada popielnika)
Obsługowość urządzenia* < 10 dni
 
* Reczywista częstotliwość obsługi zależy od zapotrzebowania energetycznego i związanej z tym mocy pracy urządzenia oraz jakości paliwa stosowanego do urządzenia. W celu zapoznania się ze szczegółami, pobierz instrukcję obsługi.


Zamiana węgla, oleju i gazu na pellety

Zamiana kotła na Windhager BioWIN 2 jest szybka i prosta. Zmiany strukturalne nie są w większości przypadków konieczne. Cała instalacja czy to grzejnikowa czy podłogowa może być użytkowana jak wcześniej.

Przed zainstalowaniem kotła należy bezwzględnie dokonać sprawdzenia przewodu kominowego. Jeżeli nie spełnia on wymagań dla kotła BioWIN 2, może on zostać łatwo dostosowany za pomocą dostępnych wkładów systemowych oraz regulatorów ciągu.

Nasze doświadczenia pokazują, że zamiana kotła na paliwo stałe na kocioł BioWIN 2 TOUCH może zostać przeprowadzona w ciągu 1 dnia.

 

Twój magazyn pelletu

Idealny magazyn na pellety jest suchy, zwymiarowany na roczny zapas paliwa oraz zlokalizowany w pomieszczeniu posiadającym co najmniej jedną ścianę zewnętrzną budynku.

Pojazdy dostarczające pellety mogą je wdmuchiwać do magazynów z odległości do 30m. Idealnym rozwianiem jest zatem zlokalizowanie magazynu na pellety w pomieszczeniu posiadającym co najmniej jedną ścianę zewnętrzną, aczkolwiek niekoniecznie bezpośrednio w sąsiedztwie kotłowni. Dzięki naszej innowacyjnej technologii bezpyłowego podawania paliwa, inne pomieszczenia oraz korytarze mogą zostać pominięte. Ważne, aby magazyn był suchy, posiadał drzwi przeciwpożarowe, oraz nie posiadał wewnątrz żadnych instalacji elektrycznych oraz wod-kan.

alt
altalt
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl