Facebook Google Maps YouTube Blog
Czego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Cena
  • od
    do

Rzetelna firma

Kotły na biomasę – niskie koszty eksploatacji i ochrona środowiska

Kotły na biomasę są jednym z najlepszych dostępnych sposobów pozyskiwania energii w sposób możliwie najbardziej przyjazny dla środowiska naturalnego i jednocześnie pozwalającym na znaczne ograniczenie kosztów. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii (OZE) jest jedną z konieczności naszych czasów. Zasoby paliw kopalnych kurczą się, a ich ceny wzrastają. Jednocześnie środowisko naturalne staje się coraz bardziej obciążone skutkami nieekologicznego pozyskiwania energii, co wprost odbija się na życiu i zdrowiu ludzi. Korzystanie z OZE jest optymalnym rozwiązaniem tego problemu: z jednej strony chroni środowisko, z drugiej pozyskiwanie energii z OZE może być stosunkowo tanie.

Biomasa to przede wszystkim odpady poprodukcyjne – największa ich część pochodzi z przemysłu drzewnego i rolnictwa. Są to m.in.: nienadające się do innego wykorzystania trociny, wióry, zrębki drewniane, a także pestki owoców, łupiny oraz specjalnie hodowane rośliny energetyczne, np. różne gatunki szybko rosnących drzew, choćby topoli czy wierzby. Wszystkie te surowce mogą być spalane w kotłach na biomasę po odpowiednim przetworzeniu w formie granulatu bądź w postaci naturalnej.

Wielką zaletą spalania biomasy jest jej spora kaloryczność, co sprawia, że można z niej pozyskać stosunkowo dużo energii w stosunku do jej masy. Jednocześnie samo spalanie nie powoduje nadmiernej emisji szkodliwych substancji. Spalana biomasa ma zerowy bilans CO2, emituje znacznie mniej siarki niż paliwa kopalne oraz niewielką ilość tlenków azotu. Dzięki temu kotły na biomasę są urządzeniami przyjaznymi dla środowiska, a ich używanie może przyczynić się do rozwiązania problemu smogu.

Piece na słomę – oszczędność i wygoda

Piece na słomę to szczególnie dobre rozwiązanie dla wszystkich gospodarstw rolnych dysponujących nadwyżką słomy. Sprawdzi się jednak także w ogrzewaniu domów jednorodzinnych, zwłaszcza gdy użytkownik zdecyduje się na używanie słomy w formie peletu. Słoma ma stosunkowo dobrą kaloryczność sięgającą nawet 18 MJ/Kg, przy wilgotności na poziomie 15%. Piece na słomę mogą więc osiągać podobną efektywność energetyczną jak te opalane peletem drzewnym.

Kotły na biomasę: sklep online z bogatą ofertą i profesjonalnym doradztwem

Warto skorzystać z możliwości w miarę taniego i ekologicznego sposobu ogrzewania, jaką dają nowoczesne kotły na biomasę. Sklep online 499.pl oferuje swoim klientom szeroki wybór urządzeń od doświadczonych producentów, wytwarzających urządzenia zasilane biomasą od dawna. Jeśli nie są Państwo pewni, jaki kocioł na biomasę najlepiej spełni swoją rolę, serdecznie zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na wszystkie pytania.

Kocioł GRANPAL ECO 100 kW Kocioł GRANPAL ECO 100 kW
Producent: MCZ
Cena: 40 590,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kocioł GRANPAL ECO 120 kW Kocioł GRANPAL ECO 120 kW
Producent: MCZ
Cena: 0,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kocioł GRANPAL ECO 15 kW Kocioł GRANPAL ECO 15 kW
Producent: MCZ
Cena: 11 931,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kocioł GRANPAL ECO 150 kW Kocioł GRANPAL ECO 150 kW
Producent: MCZ
Cena: 57 933,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kocioł GRANPAL ECO 20 kW Kocioł GRANPAL ECO 20 kW
Producent: MCZ
Cena: 13 161,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kocioł GRANPAL ECO 25 kW Kocioł GRANPAL ECO 25 kW
Producent: MCZ
Cena: 14 145,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kocioł GRANPAL ECO 30 kW Kocioł GRANPAL ECO 30 kW
Producent: MCZ
Cena: 15 744,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kocioł GRANPAL ECO 40 kW Kocioł GRANPAL ECO 40 kW
Producent: MCZ
Cena: 17 343,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kocioł GRANPAL ECO 50 kW Kocioł GRANPAL ECO 50 kW
Producent: MCZ
Cena: 19 065,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kocioł GRANPAL ECO 60 kW Kocioł GRANPAL ECO 60 kW
Producent: MCZ
Cena: 22 017,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kocioł GRANPAL ECO 70 kW Kocioł GRANPAL ECO 70 kW
Producent: MCZ
Cena: 25 584,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kocioł GRANPAL ECO 80 kW Kocioł GRANPAL ECO 80 kW
Producent: MCZ
Cena: 28 659,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl