Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Rzetelna firma

Kotły na biomasę

Kotły na biomasę to w pełni ekologiczny sposób ogrzewania budynków, który zyskuje coraz większą popularność. Wynika to z faktu, że w dzisiejszych dużą wagę przywiązujemy do ekologii, co przekłada się również na urządzenia grzewcze. Z tego powodu coraz częściej wybierane są takie metody, które polegają na spalaniu biomasy. Jest to w pełni naturalny, ekologiczny materiał, do którego zalicza się pellet drzewny, pellet ze słomy, trociny, słomę, odpady zbożowe, a nawet pestki owoców, łupiny orzechów czy inną drobną suchą biomasę. Jego największą zaletą jest fakt, że ulega biodegradacji, a w procesie spalania nie wydziela niebezpiecznych substancji. Stanowi alternatywne paliwo do węgla, ponieważ zawiera znacznie mniej szkodliwych substancji. Jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla domów jednorodzinnych, ale także dla gospodarstw rolnych, domów wielorodzinnych, warsztatów, sklepów, szkół i innych budynków, które potrzebują ogrzewania. Kotły na biomasę pozwalają wykorzystać nadwyżkę produktów wykorzystywanych w rolnictwie do efektywnego i taniego ogrzewania.

W naszym sklepie online znajdziesz kotły na biomasę od wiodących producentów. Oferujemy różnorodne produkty, które charakteryzują się najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Bogaty wybór kotłów o zróżnicowanych parametrach sprawia, że można wybrać produkt w pełni dostosowany do indywidualnych potrzeb. W tej kategorii znajdują się między innymi kotły Ekopal, Uniwex i EG-Multifuel, Granpal, Metalerg.

Kotły na biomasę z naszego sklepu online

Dlaczego warto wybrać oferowane przez nas kotły na biomasę? Sklep online 499.pl dostarcza asortyment wyłącznie sprawdzonych producentów, dzięki czemu klienci mają gwarancję otrzymania niezawodnego i wytrzymałego sprzętu. Znajdujące się w naszej ofercie kotły są nowoczesne i mają szereg przydatnych funkcji. To między innymi w pełni zautomatyzowane sterowanie termostatem, możliwość niezależnej kontroli pomp obiegu centralnego ogrzewania i pomp obiegu ciepłej wody użytkowej czy też brak lub znikoma emisja substancji szkodliwych w spalinach czy popiele. Wszystkie kotły spełniają dyrektywy Unii Europejskiej, a do tego są ekonomiczne i charakteryzują się estetycznym wyglądem.

Piece na słomę

Piece na słomę to urządzenia, które wykorzystują wydajne, łatwo dostępne, a przede wszystkim tanie biopaliwo, jakim jest słoma. Wydajność grzewcza i bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego to ich największe zalety. Piece na słomę mają różnorodne zastosowanie, jednak najczęściej wykorzystywane są w rolnictwie, gdzie jest stały dostęp do tego surowca. Paliwo to samo w sobie jest tanie, łatwo dostępne, odnawialne, a do tego ma ogromny potencjał efektowności. Chociaż piece te to również kotły na zrębki czy kotły na trociny, warto przyjrzeć się przede wszystkim słomie. Jest to prawdopodobnie najtańsze biopaliwo w Polsce. W piecach na słomę wykorzystywany jest proces zgazowania, co pozwala najbardziej efektywnie wykorzystać to paliwo do celów grzewczych. W naszej ofercie dostępne są piece, do których mieszczą się duże baloty słomy nawet o średnicy 180 cm. Oczywiście liczba i rodzaj stosowanych bel zależy od wybranego rodzaju kotła.

Piece na zrębki, słomę, trociny – dodatkowe akcesoria

Wszystkie piece na zrębki, słomę, trociny czy inne kotły na biomasę mogą być doposażone w opcjonalne akcesoria. To między innymi panele pokojowe, czujniki pogodowe, sondy lambda, automatyczne systemy usuwania popiołu czy dodatkowe podajniki paliwa. Nasi doradcy techniczni z pewnością pomogą Państwu dobrać odpowiednie kotły, a tanie paliwo i tani w eksploatacji system grzewczy w domu będzie na wyciągnięcie ręki!

Gdzie stosować ekologiczne piece na biomasę?

Piece na biomasę znajdują zastosowanie w bardzo wielu rodzajach budynków, w których potrzebne jest całoroczne ogrzewanie. Głównie jednak spotykane są w rolnictwie, a to za sprawą możliwości łatwego, szybkiego i taniego pozyskania odpowiedniej biomasy. Doskonałym przykładem jest tutaj słoma, która pozostaje po zbiorach wielu rolnikom. Kotły na słomę sprawdzą się zatem w ich przypadku doskonale. Tego typu źródło ogrzewania często spotykane jest także w budynkach gminnych i wiejskich, gdzie dostęp do słomy również jest prostszy niż w mieście. Instalując kilka pieców tego typu w kaskadzie, można stworzyć lokalną ciepłownię i zasilić nią kilka budynków wielorodzinnych znajdujących się w okolicy terenów rolnych. W naszej ofercie dostępne są kotły o bardzo dużej mocy grzewczej, sięgającej nawet 3000 kW.

Zapraszamy do zapoznania się z piecami na słomę dostępnymi w naszej ofercie.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl