Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Cena
  • od
    do

Rzetelna firma

Kotły na biomasę

Kotły na biomasę są jednym z najlepszych dostępnych metod pozyskiwania energii w sposób możliwie najbardziej przyjazny dla środowiska. Urządzenia grzewcze dostępne w naszej ofercie przeznaczone są do spalania każdego rodzaju biomasy, czyli w pełni naturalnego, ekologicznego materiału ulegającego biodegradacji. Do biomasy zaliczyć można pellet, trociny, słomę, odpady zbożowe, a nawet pestki owoców. Jest to więc świetne rozwiązanie nie tylko do domów jednorodzinnych, ale również do gospodarstw rolnych, w których można wykorzystać nadwyżkę produktów wykorzystywanych w rolnictwie do efektywnego i taniego ogrzewania. W tej kategorii znajdują się między innymi kotły Ekopal, Uniwex, Granpal czy EG Multifuel.

Piece na słomę

Niekiedy ten rodzaj urządzeń określa się mianem pieców na słomę. Nic w tym dziwnego – słoma jest tania, łatwo dostępna, a do tego ma dobrą kaloryczność sięgającą nawet 18 MJ/Kg, przy wilgotności na poziomie 15%. Piece na słomę mogą więc osiągać podobną efektywność energetyczną jak te opalane peletem drzewnym. To doskonałe rozwiązanie dla gospodarstw rolnych dysponujących nadwyżką tego materiału. Swoje zastosowanie znajdują głównie w budynkach gminnych zlokalizowanych na terenach rolniczych, w miejscach, gdzie jest łatwy dostęp do tego surowca. Jeśli szukasz sposobu na tanie, ekologiczne rozwiązanie – piec na słomę sprawdzi się doskonale.

Wpływ spalania biomasy na środowisko

Ogrzewanie biomasą to obecnie jeden z najbardziej ekologicznych sposobów zapewnienia ciepła w domach. Spalanie biomasy produkuje tylko 1% zanieczyszczeń, gdzie dla porównania spalanie węgla to aż 20% substancji szkodliwych. Paliwa węglowe wiążą się nie tylko z emisją dwutlenku węgla, ale również niebezpiecznego dwutlenku siarki oraz substancji zwanymi dioksynami, które są rakotwórcze. Kotły na biomasę to świadomy wybór, który ma realny wpływ nie tylko na zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych, ale również poprawę stanu środowiska.

Warto skorzystać z możliwości tego w pełni ekologicznego sposobu ogrzewania, jaką dają nowoczesne kotły na biomasę. Sklep online 499.pl oferuje swoim klientom szeroki wybór urządzeń tylko od uznanych producentów.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl