Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Rzetelna firma

Stacja uzdatniania gazu

Podstawowymi elementami składowymi stacji do oczyszczania gazu są chłodnia gazu z agregatem chłodniczym i zbiornik z węglem aktywnym służący do filtrowania ogrzanego wcześniej gazu. Wyspecjalizowana konstrukcja umożliwia połączenie i ustawienie wielu różnych wariantów stacji uzdatniania gazu. W zależności od życzenia klienta dostarczamy urządzenie w dwóch wariantach: z wypełnieniem węglem aktywnym lub bez. Po zmontowaniu wszystkich elementów stacja gotowa jest do zasilenia gazem i pracy.

Zakres stosowania

Uzdatnianie gazu stosuje się głównie w wytwórniach biogazu do odsiarczania z substancji zawierających stałe związki siarki. Ze względu na zazwyczaj wysoką zawartość siarki w biogazie, po spaleniu w jednostce CHP mogą uwalniać się szkodliwe związki takie jak CO, NOx, formaldehyd i tlenki siarki.  Substancje te zakłócają pracę katalizatora redukującego emisję zanieczyszczeń. Niektóre związki nawet po krótkim czasie niszczą katalizator. Aby temu zapobiec trujące związki, takie jak siarka lub krzem, muszą zostać usunięte przed wejściem do komory spalania CHP. W tym celu używa się z reguły węgiel aktywny.

Dla właścicieli wytwórni biogazu, którzy są już w posiadaniu systemów chłodzenia gazu, dostarczamy również poszczególne komponenty do jego uzdatniania.

 

Stacja uzdatniania biogazu 

Zasada działania:


Pierwszym komponentem obróbki gazu jest chłodnia gazowa, w której schładzany jest biogaz do temperatury ustawionej na agregacie chłodniczym. Skraplający się podczas chłodzenia para wodna osiada na ścianach rury chłodniczej. Czynnikiem chłodzącym jest mieszanina wody i glikolu, która utrzymywana jest przez agregat chłodniczy w stałym reżimie temperaturowym. Podczas kondensacji pary wodnej spada też temperatura biogazu, co z kolei negatywnie wpływa na węgiel aktywny. Aby temu zapobiec po schłodzeniu biogaz jest ponownie podgrzewany do temperatury, w której uzyskana zostaje względna wilgotność gazu umożliwiająca reakcję z węglem aktywnym. Po podgrzaniu gaz przepływa przez pojemnik z węglem aktywnym kierując się ku górze, a niepożądane substancje, takie jak siarka, absorbowane są przez węgiel aktywny. Po przefiltrowaniu, gaz najlepiej kierować bezpośrednio do silnika CHP.

 

Zalety:

  • Zmniejszenie kosztów - odsiarczanie
  • Zmniejszone zużycie silników CHP
  • Zwiększona wydajność
  • Przedłużone okresy pomiędzy serwisami
  • Łatwe w użyciu

 

W sierpniu 2017 r. wspólnie z wiodącym producentem materiałów węglowych opracowaliśmy wymiennik ciepła przystosowany do chłodzenia biogazu. W sercu chłodnicy gazu znajduje się zwarty blok niezwykle dobrze przewodzącego ciepło grafitu. Ze względu na wyjątkowe właściwości materiału i zwartą konstrukcję można osiągnąć znacznie wyższe prędkości wymiany ciepła w porównaniu do konwencjonalnych wymienników ciepła ze stali nierdzewnej. Niewielki rozmiar i prosta konstrukcja pozwalają na łatwą integrację wymiennika z istniejącym już przewodem rurowym.
Kolejną zaletą małego rozmiaru wymiennika ciepła jest redukcja wymiany ciepła z otoczeniem, co z kolei zwiększa energooszczędność urządzenia i efektywność chłodzenia biogazu.
 

Wymiennik ciepła

Dane techniczne:  

Wielkość (m³/h)

Wydajność chłodnicza (KW)

Podłączenie (DN)

Objętość węgla aktywnego (m³)

Pojemność
węgla aktywnego 
max. (kg)

poziom* węgla aktywnego (dni)

100

4,3

80

0,12

60

87

250

10,1

200

0,9 / 1,5 / 2

450 / 750 / 1000

262 / 438 / 584

400

18,7

200

0,9 / 1,5 / 2

450 / 750 / 1000

 164 / 273 / 365

550

22,5

250

2,4 / 3

1200 / 1500

318 / 397

750

29,7

250

2,4 / 3

1200 / 1500

233 / 292

 *wartości tabelaryczne uzyskane przy 100 ppm H2S 

 

Opcjonalne wyposażenie:

Dodatkowe przegrody do pojemnika na węgiel aktywny, dodatkowe ogrzewanie, przewody by-passowe, dodatkowe przyłącza,  dodatkowe chłodzenie.

POBIERZ ULOTKĘ

Stacje uzdatniania biogazuNie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl