Facebook Twitter YouTube Blog

CORTINA PELLET - kotły 5 klasy na pellet 14kW 8%

Cena: 12 600,00 zł 12600.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Rakoczy Cortina pellet

Pierwszy w Polsce kocioł z systemem automatycznego doboru paramtrów palenia

Cortina pellet spełnia wymagania 5 klasy emisji i sprawności cieplnej wg normy PN-EN 303-5:2012 oraz wymagania unijnej dyrektywy ErP ws. Ekoprojektu - 2009/125/EC (Eco-Design Directive).

Kocioł posiada szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych m.in. opatentowaną konstrukcję palnika z automatycznym mechanizmem czyszczący. Dno palnika otwiera się automatycznie co eliminuje konieczność jego ręcznego czyszczenia, dodatkowo wszystkie odpady twarde (tzw.spieki) trafiają na specjalne ostrza które kruszą je na drobną frakcję. Dzięki temu kocioł spali pellet każdej jakości, nawet zawierający drobinki kory i piasku bez konieczności ręcznego czyszczenia rusztu palnika. Unikalny system kontroli spalania

Innowacyjny system spalania pelletu wyposażony jest m.in w różnicowy czujnik ciśnienia oraz optyczne czujniki poziomu paliwa na ruszcie, które wraz z unikalnym algorytmem pracy, tworzą pionierski, jedyny taki na rynku, inteligentny system kontroli spalania, który automatycznie dostosowuje proces spalania do granulacji i składu chemicznego paliwa oraz cylindryczną komorę spalania z ceramicznym wkładem.To co jednak najbardziej wyróżnia Cortine Pellet spośród innych kotłów pelletowych to bardzo efektywne spalanie każdego rodzaju pelletu drzewnego dostępnego na rynku. Zastosowane w kotle rozwiązania gwarantują że nawet w przypadku tworzenia się spieków ze słabej jakości pelletu ruszt palnika zostanie dokładnie oczyszczony a pellet efektywnie spalony. Zapewnia to bezawaryjną pracę, bardzo wysoką sprawność kotła (do 94,9%) oraz emisję zgodną z najbardziej restrykcyjnymi normami spalin.

Dzięki zastosowaniu półautomatycznego mechanizmu czyszczenia wymiennika obsługa kotła jest prosta i nie zajmuje dużo czasu.

Unikalne funkcje, które oferuje wyłącznie kocioł Cortina Pellet:

- kontrola i automatyczna optymalizacja przebiegu spalania w zależności od granulacji paliwa,

- kontrola i automatyczna optymalizacja przebiegu spalania w zależności od składu chemicznego paliwa,

- kontrola drożności kanałów spalinowych palnika i kotła

Podana cena zawiera 8% vat na cele mieszkaniowe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl