Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej. tel. 324270499; tel./WhatsApp: 603499459, 663499499, 665499499, info@499.pl 

Kocioł NBE Blackstar+

Cena: 22 500,00 zł 22500.00ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Producent: NBE
Kod produktu: 77A2-461BD

1px Opis

NBE Blackstar +

gwiazda twojego domu

 

Firma NBE dzięki ponad dwudziestoletnim doświadczeniu na rynku techniki pelletowej stworzyła urządzenie które doskonale wpisuje się w oczekiwania współczesnych konsumentów. Znajdziemy w nim wielu praktycznych rozwiązań które, choć mogą wydawać się trywialne znacząco ułatwiają montaż i codzienną obsługę kotła. Dzięki starannie nadzorowanemu procesowi produkcji i zastosowaniu materiałów najwyższej jakości udało się maksymalnie wydłużyć żywotność urządzenia. Na potwierdzenie tego każde urządzenie jest objęte w standardzie 10 letnią gwarancją*. W zestawie znajduje się pompa obiegowa firmy Grundfos którą można przypisać do dowolnego obiegu hydraulicznego.  Piecze nad kotłem i instalacją sprawuje sterownik oparty na serwisie http://www.stokercloud.dk/

Urządzenie spełnia najnowsze normy emisji spalin: 5 klasy oraz ecodesign dzięki czemu kwalifikuje się do krajowego programu dotacji w także "czyste powietrze"

Tryby pracy

Pracą kotła reguluje inteligentny sterownik w oparciu o sprawdzone algorytmy i pobierana w czasie rzeczywistym dane wejściowe. Kiedy urządzenie otrzymuje sygnał o zapotrzebowaniu na ciepło automatycznie rozpoczyna proces pracy który składa się z następujących faz:

I. Urządzenie sprawdza gotowość podzespołów, przygotuje dawkę startową i uruchamia grzałkę.

II.Po wykryciu płomienia przez fotokomórkę grzałka przestaje pracować a urządzenie przechodzi w tryb stabilizacji płomienia podczas której sterownik ustala parametry który pozwolą osiągnąć jak najwyższą sprawność.

III. Gdy wszystkie parametry spalania osiągną optymalny poziom kocioł przechodzi do płynnej modulacji czyli dostosowania mocy palnika do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Po nagrzaniu instalacji urządzenie obniża moc do minimalnego progu (2-3kW) pokrywając bieżące straty ciepła w budynku nie przekraczając zadanej temperatury.

IV. Gdy  zapotrzebowanie na ciepło nie będzie już konieczne kocioł rozpocznie przechodzenie w tryb wygaszania. Wentylator wygasi płomień a pojedynczy strzał sprężonym powietrzem oczyści ruszt palnika z popiołu i spieków. Kocioł pozostaje w postoju i nie pobiera paliwa do czasu otrzymania kolejnego sygnału o zapotrzebowaniu na ciepło-wtedy cała procedura rozpoczyna się od nowa.


Wygodna i bezpieczna obsługa

Na wyposażeniu standardowym kotła znajdują się liczne systemu redukujące poziom obsługi i dbające o prawidłową pracę kotła i bezpieczeństwo twojej instalacji:

a) trój-ciągowa konstrukcja wymiennika została tak zaprojektowana aby zapewnić jak najwyższą efektywność spalania pelletu oraz zapewnić minimum obsługi ze strony użytkownika. Jednym z rozwiązań które realizuję te cele są zawirowywacze. Pełnią one dwie funkcje:

  • Spowalniają ruch spalin spalin dzięki czemu oddają one więcej ciepła do wymiennika (pozwala to na uzyskanie sprawności na poziomie 95%)
  •  Ułatwiają czyszczenie-wystarczy poruszać specjalną sprzężoną z nimi dźwignią przy załadunku pelletu aby usunąć sadzę z wymiennika i kanałów spalinowych w rezultacie przywrócić wysoką sprawność.

b) mechanizm automatycznego odpopielania.-kocioł regularnie (w zależności od ilości spalonego pelletu) dokonuje kompresji popiołu do zewnętrznej kasety. Dzięki temu popiół można wybierać co 2500kg spalonego pelletu

c) aktywny system monitorujący bezpieczeństwo na który składa się

  • zabezpieczenie STB
  • presostat kotła
  • presostat komina
  • czujniki temperatury kotła i palnika
  • mechanizm zabezpieczający przed cofnięciem płomienia do zasobnika

d) adaptacyjny mechanizm sterujący przepływem spalin- składa się z sondy lambda oraz wentylatora wyciągowego aby zwiększyć efektywność kotła i lepiej dobierać parametry spalania


 

*dotyczy wymiennika, pod warunkiem wykonania corocznego przeglądu serwisowego

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl