Facebook Twitter YouTube Blog

Kocioł na pellet Kostrzewa EEI (Twin Bio) Pellets 10kW

Cena: 13 300,00 zł 13300.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

 Kostrzewa EEI 12  (dawniej Twin Bio Luxury)

Kocioł na pellet Kostrzewa EEI (Twin Bio) Pellets 10kW

Kotły serii twin bio to flagowe modele firmy Kostrzewa. Wyposażone są w najlepsze palniki i układy sterowania jakimi dysponuje producent. Jako bazę wykorzystano korpus modelu Twin bio NE który zapewnia wysoką sprawność oraz długą żywotność.

Ceny pelletu zależą w głównej mierze od stopnia czystości paliwa. Pellety niższych klas mogą mieć zanieczyszczenia w postaci kory, syntetycznych lepiszczy a nawet drobinek piasku. Aby zapewnić sobie bezobsługowe spalanie takiego paliwa potrzebujemy specjalnego palnika który będzie mógł się oczyszczać nawet w trakcie pracy. Rynna takiego palnika musi zostać dodatkowo wzmocniona aby nie uległa odkształceniu w wyższych temperaturach. Z uwagi na większą ilość popiołu system powinien monitorować jego poziom wyłączyć kocioł po zapełnieniu popielnika. Takie technologię zostały zastosowane właśnie w innowacyjnym palniku VG  montowanym w kotłach EEI. Dzięki nim kocioł może spalać pellety klas A1, A2 i B. Ruchomy ruszt palnika cyklicznie wypycha popiół i spieki z jego powierzchni przez co nie ma ryzyka jego zablokowania.

Rodzaje paliw możliwych do wykorzystania

Kocioł na pellet Kostrzewa EEI (Twin Bio) Pellets 10kW

 Działanie mechanicznego systemu oczyszczania palnika


                    

Palnik automatyczne rozpali pellet w oparciu o kalkulację zapotrzebowania na ciepło. Może pracować w oparciu o odczyt temperatury wewnętrznej budynku, krzywą grzewczą lub harmonogram tygodniowy. Po nagrzaniu budynku urządzenie przejdzie w tryb postoju, w trakcie którego nie pobiera paliwa.

 • Innowacyjność na skalę Europy - urządzenie automatycznie dostosowuje się do zapotrzebowania cieplnego budynku zmniejszając lub zwiększając swoje wymiary. Przy projektowaniu nowego produktu skorzystaliśmy z technologii zmiennej geometrii ( VG - ang.variable geometry )
 • Urządzenie spalając zanieczyszczone pelety nie wymaga czasowego wygaszania palnika aby go oczyścić z zalegającego żużlu (szlaki). Czyszczenie palnika następuje w trybie ciągłej pracy. Rozwiązanie zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP.
 • automatyczny start palnika dzięki zapalarce
 • kontrola jasności płomienia za pomocą fotokomórki
 • niski pobór energii elektrycznej-po rozpaleniu pelletu grzałka się wyłącza
 • kontrola temperatury pracy palnika –  w wypadku jej wzrostu palnik automatycznie się wygasza
 • 3 fazy rozpalania paliwa eliminują wybuchy gazów podczas rozpalania
 • funkcja AUTOSTART po zaniku napięcia –  powrót do zapamiętanych ustawień i zadań

 

Budowa kotła Twin Bio

 
Kocioł na pellet Kostrzewa EEI (Twin Bio) Pellets 10kW
Kocioł na pellet Kostrzewa EEI (Twin Bio) Pellets 10kW

1. palnik Platinum Bio VG z wkładem ceramicznym. Zastosowany wkład ceramiczny zwiększa sprawność i zmniejsza emisyjność.
2. ceramika izolacyjna (wermikulit)- ogranicza straty na zewnątrz wymiennika.
3. zawirowywacz spalin - obniża temperaturę spalin wylotowych.

4. komora ceramiczna wymiennika- podczas pracy rozgrzewa się do temperatury powyżej 1000° C powodując bardzo skuteczne spalanie biomasy.

 
 


 

 

Kocioł na pellet Kostrzewa EEI (Twin Bio) Pellets 10kW  

Firma Kostrzewa

 • Niemal 40-letnie doświadczenie w produkcji urzadzeń do spalania biomasy; korzystamy przy projektowaniu z naszych sprawdzonych rozwiązań i bazujemy na zdobytym doświadczeniu.
 • R & D ( Research and Development ) - kocioł Twin Bio Luxury zostały opracowany przez nasz dział Badań i Rozwoju . Na początku każde projektowane urządzenie przechodzi przez specjalistyczny programy do analizy przepływów oraz wytrzymałości i naprężeń by w kolejnym etapie trafić do laboratorium, w którym poddawany jest długotrwałym testom wytrzymałościowym. Urządzenie sprawdzane jest także pod kątem emisyjności i sprawności. W naszym laboratorium możemy badać urządzenia do 750 kW.
 • serwis - firma KOSTRZEWA posiada w całej Polsce ponad 130 wykwalifikowanych autoryzowanych serwisantów, którzy świadczą usługi serwisowe gwarancyjne i pogwarancyjne.
 • wygoda i oszczędność - już nie trzeba się martwić jaki rodzaj peletu kupić i od jakiego producenta! Twin Bio Luxury spala bowiem najtańsze (cena ok. 600zł/tona za pelet klasy B) i najbardziej zanieczyszczone piaskiem pelety drzewne (klasa: A1, A2, B), mieszankę pelet/owies (w proporcjach 50%/50%).Urządzenia spalając zanieczyszczone pelety nie wymaga czasowego wygaszania palnika aby go oczyścić z zalegającego żużlu (szlaki) . Czyszczenie palnika następuje w trybie ciągłej pracy. Rozwiązanie zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP.
 • drewno - dodatkowy ruszt (opcja),  który jest na wyposażeniu kotła umożliwia spalania drewna. Podczas spalania drewna palnik pozostaje w kotle.
 • komfort - aby obsługa kotła była jeszcze bardziej wygodna i komfortowa urządzenie zostało wyposażone w system kontrolujący ilość paliwa w zbiorniku, a także ilość popiołu w popielniku. Dotychczas kotły na rynku nie były wyposażane w takie systemy i w gestii użytkownika było pamiętanie o zasypaniu zbiornika i wybraniu popiołu. System skonstruowany przez KOSTRZEWA mierzy i informuje z dużym wyprzedzeniem użytkownika o planowanych działaniach (czyli o zasypie paliwa i oczyszczeniu popielnika). Informacje są wyświetlane w postaci monitu na ekranie regulatora kotła i regulatora pokojowego . Rozwiązanie zastrzeżone w Urzędzie patentowym RP.
 • bezpieczeństwo – diagnostyka całego urządzenia. Kocioł Twin Bio Luxury jest wyposażony w system kontrolujący stan czystości kotła i palnika. W sytuacji gdy dojdzie do regulatora informacja o zagrożeniu poprawnego działania – urządzenie zostanie wyłączone, a informacja przedstawione na ekranie regulatora kotła lub regulatora pokojowego w postaci monitu.
 • innowacyjność na skalę Europy - urządzenie automatycznie dostosowuje się do zapotrzebowania cieplnego budynku zmniejszając lub zwiększając swoje wymiary (zmiana długości rusztu palnika ) – przy projektowaniu skorzystaliśmy z technologii zmiennej geometrii (VG - variable geometry). Rozwiązanie opatentowane w Urzędzie Patentowym RP.
 • niska emisja zanieczyszczeń do atmosfery - wbudowana komora ceramiczna w urządzeniu i w palniku ogranicza emisję szkodliwych spalin do atmosfery ( CO, NOx, OGC ) oraz pyłów. Kocioł posiada certyfikat 5. klasy wydany przez jednostkę akredytowaną i może uczestniczyć w dofinansowaniach związanych z programami dotyczącymi niskiej emisji (programy ogólnopolskie, gminne itp.).
 • reguluje całym systemem grzewczym budynku - umożliwia podłączenie kilku niezależnych obwodów grzewczych w budynku i ustawienie różnych temperatur w pomieszczeniach w trybie ręcznym lub pogodowym. Reguluje pracą wymiennika ciepłej wody użytkowej.
 • moduł INTERNET- wszystkie funkcje urządzenia i systemu grzewczego budynku można nadzorować przez komputer lub telefon (opcja).
 • spełnia klasę A+ efektywności energetycznej  - najwyższa możliwa klasa dla urządzęń niebędących urządzeniami kondensacyjnymi.
 • niezawodność- przed wprowadzeniem do oferty sprzedaży testowane 24 miesiące w laboratorium firmowym na wszystkich rodzajach pelletu drzewnego
 

 

 

Dane techniczne

Certyfikat Ecodesign/Ekoprojekt TAK
Klasa kotła 5
Maksymalna wydajność grzewcza na C.O.[kW] 12
Mechaniczne czyszczenie palnika Tak
Sposób czyszczenia wymiennika Ręczny
Częstotliwość czyszczenia wymiennika co 10-14 dni
Liczba obsługiwanych obiegów C.O 2 z mieszaczami
Pojemność zbiornika na pellet (l) 295
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl