Facebook Twitter YouTube Blog

Kocioł na pellet SAS Bio Compact 14

Cena: 10 400,00 zł 10400.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Sas bio compact to wydajne i wygodne urządzenie grzewcze przeznaczone do domowych instalacji C.O opartych zarówno o grzejniki jak i ogrzewanie podłogowe. Zintegrowany z obudową kosz oraz obsługa tylko o przodu sprawia że kocioł może być montowany w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni.

Sterowanie

TECH ST-555P

• standard: kolorowy dotykowy wyświetlacz, algorytm PID, obsługa pomp (c.o., c.w.u., dodatkowa 1, dodatkowa 2), obsługa dwóch zaworów mieszających, czujnik temperatury spalin, fotokomórka (czujnik ognia)**, system kontroli przepływu powietrza - AIR FLOW CONTROL**, czujnik pogodowy, wbudowany ETHERNET (eModul)

• opcja: moduł sterujący ST-431N, i-1, i-1m do dodatkowego zaworu mieszającego, moduł GSM ST 65, regulator pokojowy ST-298 lub ST-280 (kolorowy panel dotykowy), lub ST-280 + ST-260 (komunikacja bezprzewodowa), moduł ST-67 sterujący zewnętrznym podajnikiem paliwa, moduł ST-66B obsługi bufora ciepła, moduł ST-503 sterujący kaskadą max. 4 kotłów pelletowych.

Autorska konstrukcja firmy SAS to rozwiązanie które doskonale sprawdza się na Polskim rynku paliw pelletowych. Palnik posiada system automatycznego rozpalania i wygaszania w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Jego moc jest płynnie modulowana i może się obniżyć do nawet 30% aby dostosować się do charakterystyki energetycznej budynku.  Zastosowany układ dwóch podajników ślimakowych pełni dwie role:

  • zapobiega cofnięciu się płomienia do zbiornika z pelletem np. wskutek małego ciągu
  • pozwala na precyzyjne dawkowanie paliwa na ruszt palnika

Najważniejszą możliwości palnika jest spalanie paliw gorszych jakości. Umożliwia to ruchomy ruszt palnika typu schodkowego-przed każdym rozpalaniem kotła zanieczyszczenia powstałe przy poprzednim cyklu palenia są mechanicznie usuwane do popielnika.

Kocioł spełnia wymogi klasy V i ekoprojektu więc podlega dotacji z programu

czyste powietrze

z WFOŚ

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl