Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Latarka czołowa Fenix HM61R V2.0

Cena: 379,00 zł 379.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Fenix
Kod produktu: K1-039-543

1px Opis

Fenix HM61R V2.0 to lekka latarka czołowa o strumieniu 1600 lumenów łącząca funkcje czołówki oraz standardowej latarki kątowej.


Najważniejsze zmiany w stosunku do poprzednika HM61R  • Mocniejszy strumień światła-teraz aż 1600 lumenów

  • zwiększony zasięg światła-do 162 metrów

  • system szybkiego montażu w opasce

  • wygodne ładowanie magnetyczne


Fenix HM61R V2.0  - latarka czołowa dla turystów i myśliwych


Jeśli szukasz kompaktowego i mocnego źródła światła do zastosowań outdoorowych, HM61R V2.0 będzie doskonałym wyborem. Wszystko za sprawą solidnej aluminiowej konstrukcji, nowoczesnej diodzie SST40 emitującej maksymalny strumie 1600 lumenów, łatwej obsłudze za pomocą jednego bocznego przycisku oraz możliwości ładowania akumulatora za pomocą portu magnetycznego.


Tubus latarki wykonano z anodowanego aluminium lotniczego, co gwarantuje wysoką wytrzymałość na uszkodzenia oraz solidność konstrukcji. Dzięki poprzecznemu moletowaniu powierzchni, latarka nie wyślizguje się z dłoni, a jej chwyt jest dobrze wyczuwalny.


Latarka mierzy zaledwie 101 mm, z baterią waży zladwie 150 g, dlatego może nam stale towarzyszyć w codziennej aktywności. Kąt strumienia światła można łatwo regulować w zakresie do 180° poprzez obrócenie korpusu w polimerowej obejmie opaski. W odróżnieniu od tradycyjnych czołówek Fenix HM61R V2.0 po odpięciu z montażu może być wykorzystywana jako poręczna latarka kątowa. W nowej wersji czołówki zastosowano zmodyfikowany system mocowania, który pozwala na szybkie wysunięcie latarki z obejmy.  Magnetyczna końcówka pozwala na mocowanie latarki do stalowych powierzchni, co jest szczególnie przydatne w czynnościach wymagających użycia wolnych rąk oraz stabilnego źródła światła. Producent nie zapomniał także o funkcjonalnym klipsie (zdejmowanym) umożliwiającym przenoszenie latarki na pasie, plecaku lub kieszeni.


Głównym źródłem światła jest dioda nowej generacji LUMINUS SST40 LED, emitująca maksymalny strumień światła 1600 lumenów na dystansie aż 162 m! Neutralna barwa światła ogranicza zmęczenie oczu, zapewnia bardziej naturalne oddawanie kolorów oraz lepszą widoczność detali.


Latarka ma dodatkowo czerwone światło (diody 2835 ), które doskonale sprawdza w działaniach nocnych, ponieważ w odróżnieniu od światła białego nie oślepia użytkownika, zapewnia płynną adaptację wzroku do widzenia w ciemności, ułatwia odczyt map oraz ogranicza naszą widoczność. W latarce zastosowano zmodyfikowaną soczewkę kolimacyjną o grubości 3 mm, które powoduje, że strumień światła jest równomiernie rozproszony i wydajnie oświetla centrum oraz boki sceny przed nami.Fenix HM61R V2.0 - łączy funkcjonalność czołówki i latarki ręcznej


Użytkownik ma do dyspozycji 5 trybów pracy światła białego oraz 3 tryby światła czerwonego. Wszystkie czynności związane z obsługą Fenix HM61R tj. włączaniem, wyłączaniem oraz zmianą trybów odbywają się za pomocą dużego silikonowego przycisku (z boku latarki). Gwarantuje to wysoki komfort użytkowania oraz pozwala na obsługę latarki także w rękawicach. Zastosowany sterownik zapewnia liniowy przebieg pracy, co oznacza, że w danym trybie latarka pracuje aż do wyczerpania akumulatora bez automatycznego zmniejszania strumienia.


Dużą innowację stanowi możliwość ładowania akumulatora (bez wyciągania z latarki) za pomocą magnetycznego portu. Po zbliżeniu magnetycznego kabla do portu wtyczka zostaje automatycznie podpięta do portu. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, chroni gniazdo i kabel przed uszkodzeniem mechanicznym (wyszarpnięcie) oraz wyklucza konieczność regularnej kontroli czy wtyczka została prawidłowo podpięta. W komplecie znajduje się akumulator Fenix ARB-L18-3400 o pojemności 3400 mAh, który po pełnym naładowaniu zapewnia do 2 godzin pracy w trybie turbo (czas sumaryczny) lub 300 godzin w oszczędnym trybie eco. Podczas aktywności outdoorowej warto kontrolować stan akumulatora, dlatego w latarce HM61R zastosowano system ostrzegający o niskim poziomie energii oraz prosty diodowy wskaźnik, który informuje użytkownika o jego kondycji.


Dioda w bocznym włączniku przez 3 sekundy od aktywacji latarki informuje o poziomie akumulatora.


Wskazania poziomu akumulatora:  • stałe światło zielone: 100-85%,

  • migające światło zielone: 85-50%,

  • stałe światło czerwone: 50-25%,

  • migające światło czerwone: 25-1%.


Podczas transportu latarkę można zablokować, przechodząc w tzw. tryb blokady. Chroni to przed przypadkowym włączeniem światła oraz niekontrolowanym wyczerpaniem akumulatora. Latarka zapamiętuje także ostatni używany poziom jasności (z wyjątkiem trybu Turbo).


Po ponownym włączeniu latarka automatycznie aktywuje się w tym trybie (funkcja pamięci). Latarka cechuje się wysoką klasą ochrony IP68, co oznacza, że jest odporna na kurz, pył, mocny deszcz, a nawet pełne zanurzenie w wodzie (2 m) przez 30 minut. Dlatego HM61R V2.0 może być wykorzystywana w każdych warunkach pogodowych, praktycznie do każdej aktywności fizycznej. Producent nie zapomniał także o zastosowaniu zabezpieczenia przed przegrzaniem i odwróconą polaryzacją oraz sterownika z cyfrową regulacją prądu.


Stabilne przenoszenie latarki na głowie zapewnia zmodernizowana opaska gumowa, odprowadzająca pot oraz wyposażona w odblaskowe wstawki zwiększające naszą widoczność i bezpieczeństwo podczas poruszania się nocą po drodze lub szlaku.


Parametry światła były testowane przy użyciu akumulatora ARB-L18-3400.

Dioda Tryb Maks. strumień świetlny [lm] Maks. czas pracy [h min] Zasięg [m] Maks. światłość [cd]
biała turbo 1600 2 h 162 6566
wysoki 600 3 h 97 2358
średni 150 12 h 47 557
niski 50 35 h  28 190
eco 5 300 h 9 20
czerwona średni 5 80 h - -
niski 1 400 h - -
strobo 5 160 h - -

Ilość trybów: 8
Typ diody: LUMINUS SST40
Klasa szczelności IP: IP68
Akceptowalny typ ogniwa: baterie jednorazowe (pierwotne), akumulator wielokrotnego użytku (wtórne)
Zasilanie ogniwem: CR123 (3V) × 2, 18650 × 1
Źródło zasilania: port USB i kabel magnetyczny
Kolor: czarny
Materiał obudowy: duraluminium anodyzowane
Odporność na upadek [m]: 2
Elementy zestawu latarki: akumulator ARB-L18-3400 18650
Seria: HM

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl