Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Latarka laserowa Fenix HT30R

Cena: 1 219,00 zł 1219.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Fenix
Kod produktu: K1-039-533

1px Opis

Latarka laserowa Fenix HT30R to szperacz taktyczny, który emituje precyzyjny strumień światła o zasięgu aż 1500 metrów!


Uwaga! Przed korzystaniem z latarki, należy bezwzględnie zapoznać się z instrukcją obsługi.


Fenix HT30R to innowacyjna latarka do zastosowań myśliwskich i mundurowych, w której biała fala lasera klsy I jest przekształcana w strumień skoncentrowanego światła o pełnym spektrum. Zaawansowany układ optyczny tworzy precyzyjną wiązkę światła o imponującym zasięgu 1500 m, umożliwiając precyzyjne oświetlenie odległego celu. Dzięki takim właściwościom HT30R doskonale sprawdzi się jako oświetlenie taktyczne oraz latarka do nocnego polowania.


Korpus latarki Fenix HT30R wykonano z hartowanego aluminium A6061-T6, poddanego procesowi twardego anodowania HA-III. Trudnościeralna powłoka tlenku trwale zabezpiecza tubus i głowicę latarki przed zarysowaniami i wytarciem. Latarka jest stosunkowo lekka (264 g), ma niewielki rozmiar (179 mm), co pozwala na jej mocowanie na broni. Dzięki poprzecznemu moletowaniu powierzchni oraz zastosowaniu geometrycznego profilu głowicy latarka stabilnie leży w dłoni i nie stacza się z pochyłych powierzchni. HT30R ma odłączany stalowy klips pozwalający na szybkie mocowanie latarki na pasie, oporządzeniu lub krawędzi kieszeni.


Fenix HT30R - laserowa latarka taktyczna o zasięgu 1500 m


 


Źródłem światła jest emiter laserowy klasy 1 generujący strumień o maksymalnej wartości 500 lumenów. Latarka wykorzystuje białą falę lasera, która po trafieniu we fluorescencyjny odbłyśnik z luminoforu, zostaje przetworzona przez układ optyczny w białe światło o szerokim spektrum. Fala przenikająca przez trójwarstwową soczewkę tworzy skoncentrowaną białą wiązka laserową podobna do pasma wytwarzanego przez diodę. Białe oświetlenie laserowe zachowuje wysokie właściwości kolimacyjne. Jest także bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ układ optyczny pozbawia go szkodliwego działania występującego zwykle w świetle monochromatycznym. Ze względu na dużą gęstość światła w centralnym punkcie, wpatrywanie się w źródło światła może spowodować trwałe uszkodzenie wzroku. Długotrwałe narażenie na skórę może również powodować oparzenia skóry


Precyzyjnie skoncentrowane światło to idealne rozwiązanie do punktowego oświetlania celu z dużej odległości. Dzięki takim właściwościom latarka laserowa Fenix HT30R wspaniale sprawdzi się podczas polowania w nocy, nocnego strzelania oraz wszelkich aktywności, w których zależy nam na idealnie skupionym świetle.


W latarce zastosowano 3 tryby światła: wysoki, niski, strobo. Producent celowo zminimalizował ilość trybów do najczęściej wykorzystywanych i przydatnych, ponieważ prosty interfejs wpływa na łatwość i szybkość obsługi. Zwiększa to funkcjonalność latarki oraz odpowiada potrzebom Użytkowników, którzy coraz częściej szukają oświetlenia o mniejszej liczbie funkcji. Do obsługi latarki służą dwa przyciski tj. duży włącznik odpowiedzialny za włączanie/ wyłączanie latarki i światło chwilowe oraz mniejszy włącznik służący do zmiany trybów. Przyciski są usytuowane blisko siebie i łatwo wyczuwalne nawet w rękawicy, dzięki czemu latarkę można wygodnie obsługiwać jedną ręką nawet w całkowitych ciemnościach.


Fenix HT30R - latarka do karabinka AR15 z funkcją ładowania USB


 


Latarka jest zasilana ogniwem 21700 o pojemności aż 5000 mAh! Zastosowany akumulator ma dwukrotnie większą pojemność od standardowego ogniwa 18650, wpływając na wydajność i długi czas pracy. W trybie maksymalnym 500 lumenów latarka pracuje aż 160 minut!


W tej klasie latarek laserowych jest to imponujący wynik, świadczący o dopracowanym sterowniku i wysokiej klasie akumulatora. Dzięki zastosowaniu funkcji pamięci,  po wyłączeniu i ponownej aktywacji latarki, automatycznie wybierany jest ostatnio używany tryb światła.


Fenix HT30R ma wbudowany port ładowania typu USB-C, pozwalający na bardzo szybkie ładowania ogniwa. Port USB-C umożliwia także ładowanie latarki z przenośnego power-banku, znacznie zwiększając mobilność i możliwości Fenix HT30R. Dostęp do gniazda ładowania uzyskujemy po częściowym odkręceniu głowicy, dzięki czemu port jest skutecznie chroniony przed wilgocią, pyłem i zabrudzeniem. Dzięki funkcji wskaźnika poziomu akumulatora (dioda w korpusie) oraz ostrzeżeniu o niskim napięciu możemy kontrolować pracę latarki i zarządzać pozostałym zapasem energii. Po włączeniu latarki, wskaźnik przez 3 sekundy informuje nas o stanie baterii.


W przedziale akumulatora zastosowano dwie sprężyny (przy obu biegunach) utrzymujące ogniwo w prawidłowej pozycji. Latarka dzięki temu jest odporna na odrzut broni i upadek.


Wskaźnik poziomy akumulatora


Dzięki funkcji wskaźnika poziomu akumulatora (dioda w bocznym włączniku) oraz ostrzeżeniu o niskim napięciu możemy kontrolować pracę latarki i zarządzać pozostałym zapasem energii. Po włączeniu latarki, wskaźnik przez 3 sekundy informuje nas o stanie baterii.


Wskazania poziomu akumulatora:  • Migająca zielona dioda: 100% - 30% 

  • Migająca czerwona dioda: 30% - 1% 


W latarce zastosowano kilka systemów zabezpieczających m.in. zabezpieczenie przed odwróconą polaryzacją, ostrzeżenie o niskim napięciu oraz „inteligentną ochronę” przed przegrzaniem. Wysoka klasa ochrony IP68 powoduje, że latarka jest odporna na całkowite zanurzenie w wodzie (30 minut na głębokości 2 m), pył i zabrudzenie oraz upadek.


Do laserowej latarki taktycznej możemy zastosować całą gamę akcesoriów m.in. montaż ALG-16, włącznik żelowy AER-04 i AER-05 oraz kilka dyfuzorów AOT-L i AOF-L.


Przedstawione parametry uzyskano w warunkach laboratoryjnych. Podczas testów wykorzystywano akumulator Fenix ARB-L21 5000 mAh.


 
Emiter laserowy  Typ Tryb Maks. moc [lm] Maks. czas pracy [h min] Maks. zasięg [m] Maks. światłość [cd]
biała ciągły wysoki 500 2 h 20 min 1500 600 00
niski 100 7 h 15 min 630 100 000
migający strobo 500 - - -

Ilość trybów: 3
Klasa szczelności IP: IP68
Akceptowalny typ ogniwa: akumulator wielokrotnego użytku (wtórne)
Zasilanie ogniwem: 21700 × 1
Źródło zasilania: port USB-C
Kolor: czarny
Materiał obudowy: aluminium
Odporność na upadek [m]: 1
Elementy zestawu latarki: zapasowy o-ring ×1 (zapasowa uszczelka)
Seria: HT

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl