Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Latarka laserowa Fenix TK30

Cena: 1 129,00 zł 1129.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Fenix
Kod produktu: K1-039-420

1px Opis

Fenix TK30 to laserowa latarka taktyczna, która emituje skoncentrowany strumień światła o zasięgu aż 1200 metrów!


Fenix TK30 to innowacyjna latarka taktyczno-myśliwska, w której biała fala lasera jest przekształcana w strumień skoncentrowanego światła o pełnym spektrum.


Zaawansowany układ optyczny tworzy skupioną wiązkę światła o imponującym zasięgu 1200 m, umożliwiając precyzyjne oświetlenie odległego celu. Dzięki takim właściwościom TK30 doskonale sprawdzi się jako latarka dla myśliwych oraz oświetlenie taktyczne.


Solidna konstrukcja


Korpus latarki Fenix TK30 wykonano z hartowanego aluminium A6061-T6, poddanego procesowi twardego anodowania HA-III. Trudnościeralna powłoka tlenku trwale zabezpiecza tubus i głowicę latarki przed zarysowaniami i wytarciem.


Latarka jest smukła, lekka (146 g), ma niewielki rozmiar (158 mm), co umożliwia jej montaż na broni. Dzięki poprzecznemu moletowaniu powierzchni oraz zastosowaniu geometrycznego profilu głowicy latarka stabilnie leży w dłoni i nie stacza się z pochyłych powierzchni.


TK30 ma odłączany stalowy klips pozwalający na szybkie mocowanie latarki na pasie, oporządzeniu lub krawędzi kieszeni.


Laserowa światło


Źródłem światła jest emiter laserowy generujący strumień o maksymalnej wartości 500 lumenów.


Latarka wykorzystuje białą falę lasera, która po trafieniu we fluorescencyjny odbłyśnik z luminoforu, zostaje przetworzona przez układ optyczny w białe światło o szerokim spektrum.


Fala przenikająca przez trójwarstwową soczewkę tworzy skoncentrowaną białą wiązka laserową podobna do pasma wytwarzanego przez diodę. Białe oświetlenie laserowe zachowuje wysokie właściwości kolimacyjne.


Jest także bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ układ optyczny pozbawia go szkodliwego działania występującego zwykle w świetle monochromatycznym. Ze względu na dużą gęstość światła w centralnym punkcie, która jest równoważna poziomowi jasności 5000 lumenów wpatrywanie się w źródło światła spowoduje uszkodzenie wzroku lub jeśli kierujesz światło w oczy innych. Długotrwałe narażenie na skórę może również powodować oparzenia skóryPrzed użyciem proszę zapoznać się z instrukcją obsługi.


Tryby pracy


W latarce zastosowano 3 tryby światła: wysoki, niski, strobo. Producent celowo zminimalizował ilość trybów do najczęściej wykorzystywanych i przydatnych, ponieważ prosty interfejs wpływa na łatwość i szybkość obsługi.


Zwiększa to funkcjonalność latarki oraz odpowiada potrzebom Użytkowników, którzy coraz częściej szukają oświetlenia o mniejszej liczbie funkcji.


Do obsługi latarki służą dwa przyciski tj. tylny włącznik taktyczny odpowiedzialny za włączanie/ wyłączanie latarki i światło chwilowe oraz boczny włącznik pozwalający na zmianę trybów.


Zasilanie


Latarka jest zasilana ogniwem 21700 USB o pojemności aż 5000 mAh! Zastosowany akumulator ma dwukrotnie większą pojemność od standardowego ogniwa 18650, wpływając na wydajność i długi czas pracy. W trybie maksymalnym 500 lumenów latarka pracuje aż 180 minut!


W tej klasie latarek laserowych jest to imponujący wynik, świadczący o dopracowanym sterowniku i wysokiej klasie akumulatora.


W akumulatorze zastosowano innowacyjny system ładowania przez port USB-C. To praktyczne i wygodne rozwiązanie umożliwia szybkie ładowanie ogniwa bez potrzeby korzystania z dodatkowej ładowarki.


Wystarczy jedynie kabel USB-C (w zestawie) oraz źródło prądu np. power bank, laptop, komputer stacjonarny lub samochodowa ładowarka USB.


W przedziale akumulatora zastosowano dwie sprężyny (przy obu biegunach) utrzymujące ogniwo w prawidlowej pozycji. Latarka dzięki temu jest odporna na odrzut broni i upadek.


Wskaźnik poziomy akumulatora


Dzięki funkcji wskaźnika poziomu akumulatora (dioda w bocznym włączniku) oraz ostrzeżeniu o niskim napięciu możemy kontrolować pracę latarki i zarządzać pozostałym zapasem energii. Po włączeniu latarki, wskaźnik przez 3 sekundy informuje nas o stanie baterii.


Wskazania poziomu akumulatora:  • świecąca zielona dioda: 100-85%,

  • migająca zielona dioda: 85-50%,

  • świecąca czerwona dioda: 50-25%,

  • migająca czerwona dioda: 25-1%.


Dwa włączniki


TK30 jest wyposażona w dwa włączniki: główny (tylny) oraz boczny do zmiany trybów. Przycisk taktyczny aktywuje światło chwilowe i stałe świecenie. Stalowy boczny przycisk odpowiada za zmianę jasności światła oraz włączenie strobo.


Tryb pamięci powoduje, że po aktywacji latarki, automatycznie wybierany jest ostatnio używany tryb światła.


Zaawansowane zabezpieczenia


W latarce zastosowany kilka systemów zabezpieczających m.in. zabezpieczenie przed odwróconą polaryzacją, ostrzeżenie o niskim napięciu oraz „inteligentną ochronę” przed przegrzaniem.


Wysoka klasa ochrony IP68 powoduje, że latarka jest odporna na całkowite zanurzenie w wodzie (30 minut na głębokości 2 m), pył i zabrudzenie oraz upadek.


Fenix TK30 to profesjonalna latarka laserowa, która łączy imponujące parametry światła, długi czas pracy oraz funkcjonalność, tworząc niezawodne narzędzie do pracy i polowania.


Przedstawione parametry uzyskano w warunkach laboratoryjnych. Podczas testów wykorzystywano akumulator Fenix ARB-L21 5000 mAh.
Emiter laserowy  Typ Tryb Maks. moc [lm] Maks. czas pracy [h min] Maks. zasięg [m] Maks. światłość [cd]
biała ciągły wysoki 500 3 h  1200 383866
niski 100 6 h 600 89600
migający strobo 500 - - -

Ilość trybów: 3
Klasa szczelności IP: IP68
Akceptowalny typ ogniwa: akumulator wielokrotnego użytku (wtórne)
Zasilanie ogniwem: 21700 × 1
Źródło zasilania: ogniwa
Kolor: czarny
Materiał obudowy: duraluminium anodyzowane
Odporność na upadek [m]: 1
Elementy zestawu latarki: akumulator Fenix ARB-L21-5000 21700 5000 mAh, instrukcja producenta, kabel USB, krótka opaska na rękę (smyczka) (lanyard), pokrowiec (kabura) (holster), zapasowy o-ring ×1 (zapasowa uszczelka)
Okres gwarancyjny: 5 lat producenta
Seria: TK

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl