Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Latarka myśliwska Fenix HT32

Cena: 669,00 zł 669.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Fenix
Kod produktu: K1-039-574

1px Opis

Fenix HT32 to potężny szperacz myśliwski emitujący strumień światła o dużym zasięgu w trzech kolorach. Konfiguracja diod pozwala nam na uzyskanie maksymalnej mocy z białej diody, dyskretnego światła obserwacyjnego z czerwonej oraz kojącego wzrok i ograniczającego płoszenie zwierzyny światła zielonego.


Solidna aluminiowa konstrukcja


Tubus latarki wykonano z anodowanego aluminium A6061-T HA-III, co gwarantuje wysoką wytrzymałość na uszkodzenia oraz solidność konstrukcji. Dzięki poprzecznemu moletowaniu powierzchni, latarka nie wyślizguje się z dłoni, a jej chwyt jest dobrze wyczuwalny. Układ optyczny zabezpiecza stalowa korona, która pozwala również na wykorzystanie latarki do technik samoobrony. Latarka pomimo 52 mm głowicy jest poręczna i wygodna w użytkowaniu, jej długość wynosi 184 mm, ciężar bez baterii to 186 g, czyli mniej więcej tyle ile solidny nóż myśliwski.


Imponujący zasięg


Źródłem światła jest dioda nowej generacji Luminus SFT70, generująca maksymalny strumień światła 2500 lumenów przez 1 godziny 50 minut (z wykorzystaniem akumulatora 21700). Emitowane ma chłodno-białą barwę, idealne do zastosowań wymagających maksymalnej jasności. Ludzkie oko odbiera „zimne światło” jako mocniejsze, dlatego najlepiej sprawdza się do oświetlania terenu oraz oddalonych obiektów. Możliwości latarki znaczące zwiększają znajdujące się w głowicy dodatkowe diody o barwach czerwonej i zielonej.


Strumień czerwony świetnie sprawdza się w działaniach nocnych, ponieważ w odróżnieniu od światła białego, czerwony strumień nie oślepia użytkownika, zapewnia płynną adaptacją wzroku do widzenia w ciemności, ułatwia odczyt map oraz ogranicza naszą widoczność.


Strumień o zielonej barwie to sprawdzone rozwiązanie dla myśliwych, ponieważ zwierzyna zazwyczaj nie na reaguje na zielone światło, co ułatwia podejście i oddanie celnego strzału. W latarce zastosowano antyrefleksyjne szkło o wysokiej transmisji światła oraz gładki odbłyśnik. Jego konstrukcja powoduje, że strumień światła jest mocno skoncentrowany, co przekłada się na imponujący zasięg 640 m! Wartość kandeli dla głównej diody w trybie turbo wynosi ponad 100 000 kandeli.


Tryby pracy z łatwą obsługą


Użytkownik ma do dyspozycji 4 tryby światła stałego w przypadku diody głównej turbo, wysoki, średni, niski oraz 1 tryb błyskowy: strobo. Ponadto w przypadku diod dodatkowych otrzymujemy po dwa tryby - niski i wysoki.


Latarka Fenix HT32 jest wyposażona w dwa włączniki: główny (tylny) oraz boczny do zmiany trybów. Przycisk główny aktywuje światło chwilowe i stałe świecenie. Stalowy boczny przycisk odpowiada za zmianę jasności światła oraz włączenie strobo. Dzięki funkcji pamięci, po kolejnej aktywacji latarki, automatycznie wybierany jest ostatnio używany tryb światła. Taka funkcjonalność powoduje, że latarka HT32 jest bardzo prosta i przyjazna w użytkowaniu, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w myślistwie, pracy służb mundurowych oraz eksploracji.


Pojemny akumulator o długim czasie pracy


Fenix HT18 jest zasilany za pomocą najbardziej pojemnego ogniwa ARB-L21-5000U wyposażone w innowacyjny system ładowania za pomocą portu USB-C (w zestawie). Ogniwo po pełnym naładowaniu zapewnia nawet do 29 godzin pracy (w trybie niskim). ARB-L21-5000U to obecnie najbardziej pojemne ogniwo do zasilania latarek, zapewniające znacznie dłuższą pracę oraz stałą wydajność prądową. Dzięki zaawansowanej konstrukcji oraz wielopoziomowym zabezpieczeniom producent gwarantuje aż 500 cykli ładowania z zachowaniem do 75% pojemności. 


Wskaźnik poziomu akumulatora


Podczas polowania warto kontrolować stan akumulatora, dlatego w latarce HT32 zastosowano system ostrzegający o niskim poziomie energii oraz prosty wskaźnik, który informuje użytkownika o jego kondycji. Dioda umieszczona w bocznym włączniku przez 3 sekundy od aktywacji latarki informuje o poziomie akumulatora.


Wskazania poziomu akumulatora:  • stałe światło zielone: 100-85%,

  • migające światło zielone: 85-50%,

  • stałe światło czerwone: 50-25%,

  • migające światło czerwone: 25-1%.


Funkcje dodatkowe


Latarka zapamiętuje ostatni używany poziom jasności. Po ponownym włączeniu latarka automatycznie aktywuje się w tym trybie (funkcja pamięci). Latarka ma wysoką klasę ochrony IP68, jest zatem odporna na pył, kurz, pełne zanurzenia wodzie na głębokości 2 m oraz upadek z wysokości 1 m. Producent nie zapomniał także o zastosowaniu zabezpieczenia przed przegrzaniem i odwróconą polaryzacją oraz sterownika z cyfrową regulacją prądu.


 

Ilość trybów: 5
Typ diody: Luminus SFT70
Żywotność diody: do 50 000 h
Klasa szczelności IP: IP68
Akceptowalny typ ogniwa: akumulator wielokrotnego użytku (wtórne)
Zasilanie ogniwem: 21700 × 1
Źródło zasilania: ogniwa
Kolor: czarny
Materiał obudowy: duraluminium anodyzowane wg. MIL-SPEC
Materiał pokrowca: jest / wykonany z nylonu
Odporność na upadek [m]: 1
Elementy zestawu latarki: akumulator Fenix ARB-L21-5000 21700 5000 mAh, instrukcja producenta, karta gwarancyjna producenta, krótka opaska na rękę (smyczka) (lanyard), pokrowiec (kabura) (holster), zapasowy o-ring ×1 (zapasowa uszczelka)
Okres gwarancyjny: 5 lat producenta

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl