Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Lornetka Leupold BX-1 McKenzie HD 10x42

Cena: 1 109,00 zł 1109.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Leupold
Kod produktu: K1-999-196

1px Opis

Leupold BX-1 McKenzie HD 10x42 to kompaktowa lornetka turystyczna w układzie dachowym, która dzięki zwartej, wodoszczelnej konstrukcji oraz soczewkom HD doskonale sprawdzi się w każdej formie aktywności outdoorowej.


Leupold 10×42 BX-1 McKenzie HD to popularna lornetka turystyczna oferująca doskonały stosunek jakości do ceny!


Model cechuje się wysoką rozdzielczością i ostrością obrazu, kompaktową i wodoodporną konstrukcją oraz wyjątkową wydajnością w warunkach słabego oświetlenia.


Najważniejsze zalety serii BX-1 McKenzie


Twilight Light Managment System:  • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła,

  • eliminuje rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego,

  • soczewki klasy premium zapewniają ostrość i głębię obrazu.


100% odporność na wodę i roszenie - dzięki opatentowanej przez markę Leupold technologii wypełnieniu azotem lornetka ma pełną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi oraz wewnętrznym parowaniem.


Armor-coated - gumowana powłoka ochronna obudowy zapewnia pewny i wygodny chwyt w każdych warunkach.


Pryzmaty ze szkła Bak-4 - zapewniają idealnie okrągłą źrenicę wyjściową oraz ostry obraz w pełnym polu widzenia.


Powiększony pierścień regulacji ostrości - zapewnia komfort i możliwość obsługi lornetki w rękawicach.


Regulacja dioptrii - pozwala precyzyjnie ustawić ostrość lornetki, kompensując różnice widzenia pomiędzy prawym i lewym okiem.


Ergonomiczna konstrukcja - nowoczesny styl łączący funkcjonalność i komfort użytkowania.


Soczewki z powłokami wielowarstwowymi - zapewniają wysoką jasność i wyrazistość obrazu oraz wierne odwzorowanie kolorów.


Fazowa powłoka korekcyjna - powłoka dielektryczna na prymatach redukuje zakłócenia wynikające z rozszczepienia światła w układzie dachowym. Dzięki niej obraz jest kontrastowy oraz ostry w pełnym polu widzenia (od krawędzi, do krawędzi).


Układ roof (dachowy) - lornetki w tym układzie są lżejsze, bardziej kompaktowe (w stosunku do układu porro) i łatwiejsze do przenoszenia.


Jakość HD - soczewki z fluorkiem wapnia zapewniają niesamowitą rozdzielczość i wyrazistość obrazu przy każdym powiększeniu.


Lekka i poręczna


Leupold BX-1 McKenzie HD 10x42 to uniwersalna lornetka turystyczna lornetka o masie 624 g, odporna na działanie warunków atmosferycznych i zabrudzenie. Dzięki opatentowanej przez markę Leupold technologii wypełnieniu azotem optyka lornetki jest chroniona przed wodą oraz wewnętrznym parowaniem. Tubusy pokryto gumową powłoką Armor-coated, która chroni przed zarysowaniami i zapobiega wyślizgiwaniu się lornetki z dłoni. Smukły kształt lornetki powoduje, że jest wygodna w użytkowaniu i świetnie leży w dłoni. Do przenoszenia lornetki otrzymujemy dołączony do zestawu zamykany pokrowiec ochronny oraz szelki.


Pryzmaty w układzie dachowym


Leupold BX-1 McKenzie HD 10x42 to lornetka z pryzmatami w układzie dachowym. Zaletą tego układu jest przede wszystkim mniejszy gabaryt oraz ciężar lornetki, co wpływa na komfort i łatwość przenoszenia. Lornetka z o aperturze 42× i 10× powiększeniu to doskonały wybór dla osób szukających lornetki do obserwacji z ręki. Lornetka ma szerokie pole widzenia 101,3/1000 m, dzięki czemu możemy komfortowo obserwować zawody sportowe lub podglądać ptaki w ich naturalnym środowisku. Wysuwane muszle oczne oraz duża odległość źrenicy wyjściowej pozwalają na komfortowe prowadzenie obserwacji osobom noszącym szkła korekcyjne. Regulacji ostrości obrazu dokonujemy za pomocą centralnego pokrętła o dużym rozmiarze. Lornetka ma regulację dioptrii na prawym okularze, służącą do niwelowania różnic widzenia prawego i lewego oka.


Jasny obraz


Zastosowanie powłok antyrefleksyjnych na soczewkach oraz szkła Bak-4 powoduje, że obraz jest jasny, ma wyjątkową rozdzielczość, a kolory są naturalnie odwzorowane. Twilight Light Managment System nie tylko wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła, eliminuje także rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego. Soczewki HD z fluorkiem wapnia zapewniają niesamowitą rozdzielczość i wyrazistość obrazu przy każdym powiększeniu. Leupold BX-1 McKenzie HD 10x42 sprawdzi się podczas obserwacji o zmierzchu i świcie.

Gaz wypełniający: Azot
Układ pryzmatu: dachowy
Regulowane muszle oczne: tak
Zastosowanie (przeznaczenie): turystyczne
Elementy zestawu lornetki: szelki do lornetki, torba, ściereczka do czyszczenia optyki, zakrywki na szkła, lornetka
Okres gwarancyjny: Dożywotnia gwarancja producenta

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl