Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Lornetka Leupold BX-4 Pro Guide HD 10x50

Cena: 3 889,00 zł 3889.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Leupold
Kod produktu: K1-999-095

1px Opis

Leupold BX-4 Pro Guide HD 10x50 to lornetka o dużym powiększeniu w układzie dachowym, wyróżniająca się imponująco jasnym i szczegółowym obrazem oraz lekką, w pełni wodoodporną konstrukcją


Dzięki technologii Twilight Max HD oraz zastosowaniu soczewek z pełnymi powłokami wielowarstwowymi Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×50 umożliwia obserwację w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych.


Model cechuje się wysoką rozdzielczością i ostrością obrazu, kompaktową i wodoodporną konstrukcją oraz wyjątkową wydajnością w warunkach słabego oświetlenia.


Najważniejsze zalety serii  BX-4 Pro Guide HD:


Twilight Light Max HD Managment System:  • Bezkonkurencyjna jasność nawet w najtrudniejszych warunkach,

  • Zwiększona sprawność zmierzchowa,

  • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła (około 30 minut),

  • eliminuje 90% odbić światła rozproszonego,

  • soczewki klasy premium zapewniają ostrość od krawędzi do krawędzi,

  • zwiększa głębię i kontrast obrazu.


Armor-coated- gumowana powłoka ochronna obudowy zapewnia pewny i wygodny chwyt w każdych warunkach.


Pryzmaty ze szkła Bak-4-  zapewniają idealnie okrągłą źrenicę wyjściową oraz ostry obraz w pełnym polu widzenia.


Jakość HD - soczewki z fluorkiem wapnia zapewniają niesamowitą rrozdzielczość i wyrazistość obrazu przy każdym powiększeniu.


Powiększony pierścień regulacji ostrości - zapewnia komfort i możliwość obsługi lornetki w rękawicach.


Regulacja dioptrii - pozwala precyzyjnie ustawić ostrość lornetki, kompensując różnice widzenia pomiędzy prawym i lewym okiem.


Ergonomiczna konstrukcja z otwartym mostkiem - nowoczesny styl łączący funkcjonalność, lekkość i komfort użytkowania.


Soczewki z pełnymi powłokami wielowarstwowymi - zapewniają najwyższą jasność, doskonałą rozdzielczość obrazu oraz wierne odwzorowanie kolorów.


Fazowa powłoka korekcyjna - powłoka dielektryczna na prymatach redukuje zakłócenia wynikające z rozszczepienia światła w układzie dachowym. Dzięki niej obraz jest kontrastowy oraz ostry w pełnym polu widzenia (od krawędzi, do krawędzi).


Układ roof (dachowy) - lornetki w tym układzie są lżejsze, bardziej kompaktowe (w stosunku do układu porro) i łatwiejsze do przenoszenia.


Lekka i poręczna


Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×50 to nowoczesna lornetka o masie 793 g, odporna na działanie warunków atmosferycznych i zabrudzenie.


Dzięki opatentowanej przez markę Leupold technologii wypełnieniu azotem lornetka ma pełną ochronę przed wodą oraz wewnętrznym parowaniem,


Tubusy pokryto gumową powłoką Armor-coated, która chroni przed zarysowaniami i zapobiega wyślizgiwaniu się lornetki z dłoni. Smukły kształt lornetki powoduje, że jest wygodna w użytkowaniu i świetnie leży w dłoni.


Zastosowanie mostku o otwartej konstrukcji oraz układu optycznego roof zapewnia lornetce lekkość i komfort użytkowania.


Do przenoszenia lornetki otrzymujemy zamykany pokrowiec ochronny oraz wyściełany pas na ramię.


Pryzmaty w układzie dachowym


Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×50 to lornetka z pryzmatami w układzie dachowym. Zaletą tego układu jest przede wszystkim mniejszy gabaryt oraz ciężar lornetki, co wpływa na komfort i łatwość przenoszenia. 


Lornetka z o aperturze 50× i 10× powiększeniu pozwala na swobodne „używanie z ręki” przy zapewnieniu bardzo dobrej dostrzegalności szczegółów. Duże powiększenie stosuje się głównie do obserwacji samolotów (w czasie przelotów), ptaków, do których trudno się zbliżyć, oraz mocno oddalonych obiektów.


Wysuwane muszle oczne oraz duża odległość źrenicy wyjściowej pozwalają na komfortowe prowadzenie obserwacji osobom noszącym szkła korekcyjne. Regulacji ostrości obrazu dokonujemy za pomocą centralnego pokrętła o dużym rozmiarze.


Lornetka ma regulację dioptrii na prawym okularze, służącą do niwelowania różnic widzenia prawego i lewego oka.


Jasny obraz


Zastosowanie powłok antyrefleksyjnych na soczewkach oraz szkła Bak-4 powoduje, że obraz jest jasny, ma wyjątkową rozdzielczość, a kolory są naturalnie odwzorowane.


Twilight Light Managment System nie tylko wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła, eliminuje także rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego.


Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×50 zapewnia jasny obraz oraz wspaniałą wydajność w warunkach słabego oświetlenia, dlatego sprawdzi się także podczas obserwacji o zmierzchu i świcie.


Źrenica wyjściowa o wielkość 5 mm powoduje, że lornetka świetnie spełni oczekiwania osób, które 35. urodziny mają już za sobą.

Gaz wypełniający: Azot
Układ pryzmatu: dachowy
Regulowane muszle oczne: tak
Zastosowanie (przeznaczenie): myślistwo, obserwacja dzikich zwierząt w przyrodzie i łowiectwie, outdoor, turystyczne
Elementy zestawu lornetki: szelki do lornetki, torba, zakrywki na szkła, lornetka

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl