Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Lornetka Leupold BX-5 Santiam HD 10x42

Cena: 5 539,00 zł 5539.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Leupold
Kod produktu: K1-999-084

1px Opis

Leupold BX-5 Santiam HD 10x42 to lornetka myśliwska klasy premium, wyróżniająca się imponująco jasnym i szczegółowym obrazem, szerokim polem widzenia oraz lekką, w pełni wodoodporną konstrukcją


Dzięki technologii Twilight Max HD oraz zastosowaniu soczewek HD z pełnymi powłokami wielowarstwowymi Leupold BX-5 Santiam HD 10×42 zapewnia komfortową obserwację także podczas wieczornego polowania.


Model cechuje się doskonałą rozdzielczością i ostrością obrazu, kompaktową i wodoodporną konstrukcją oraz wyjątkowo szerokim polem widzenia 6,5°.


Najważniejsze zalety serii BX-5 Santiam HD:


Twilight Light Max HD Managment System:  • Bezkonkurencyjna jasność nawet w najtrudniejszych warunkach,

  • Zwiększona sprawność zmierzchowa,

  • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła (około 30 minut),

  • eliminuje 90% odbić światła rozproszonego,

  • soczewki klasy premium zapewniają ostrość od krawędzi do krawędzi,

  • zwiększa głębię i kontrast obrazu.


Armor-coated - gumowana powłoka ochronna obudowy zapewnia pewny i wygodny chwyt w każdych warunkach.


Powłoka Guard-Ion - ogranicza przywierania brudu i wody na soczewkach oraz zapewnia wysoką ostrość obrazu.


Powłoka DiamondCoat 2 - najbardziej odporna na ścieranie powłoka ochronna, która dodatkowo zwiększa transmisję światła i kontrast obrazu.


Pryzmaty ze szkła Bak-4 - zapewniają idealnie okrągłą źrenicę wyjściową oraz ostry obraz w pełnym polu widzenia.


Jakość HD - soczewki z fluorkiem wapnia zapewniają niesamowitą rozdzielczość i wyrazistość obrazu przy każdym powiększeniu.


Powiększony pierścień regulacji ostrości - zapewnia komfort i możliwość obsługi lornetki w rękawicach.


Regulacja dioptrii - pozwala precyzyjnie ustawić ostrość lornetki, kompensując różnice widzenia pomiędzy prawym i lewym okiem.


Ergonomiczna konstrukcja z otwartym mostkiem - nowoczesny styl łączący funkcjonalność, lekkość i komfort użytkowania.


Soczewki z pełnymi powłokami wielowarstwowym i- zapewniają najwyższą jasność, doskonałą rozdzielczość obrazu oraz wierne odwzorowanie kolorów.


Fazowa powłoka korekcyjna - powłoka dielektryczna na prymatach redukuje zakłócenia wynikające z rozszczepienia światła w układzie dachowym. Dzięki niej obraz jest kontrastowy oraz ostry w pełnym polu widzenia (od krawędzi, do krawędzi).


Układ roof (dachowy) - lornetki w tym układzie są lżejsze, bardziej kompaktowe (w stosunku do układu porro) i łatwiejsze do przenoszenia.


Lekka i poręczna


Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×42 to kompaktowa lornetka myśliwska o masie 663 g, odporna na działanie warunków atmosferycznych i zabrudzenie.


Dzięki opatentowanej przez markę Leupold technologii wypełnieniu azotem lornetka ma pełną ochronę przed wodą oraz wewnętrznym parowaniem.


Tubusy pokryto gumową powłoką Armor-coated, która chroni przed zarysowaniami i zapobiega wyślizgiwaniu się lornetki z dłoni. Smukły kształt lornetki powoduje, że jest wygodna w użytkowaniu i świetnie leży w dłoni.


Zastosowanie mostku o otwartej konstrukcji oraz układu optycznego roof zapewnia lornetce lekkość i komfort użytkowania.


Do przenoszenia lornetki otrzymujemy zamykany pokrowiec ochronny oraz wyściełany pas na ramię.


Pryzmaty w układzie dachowym


Leupold BX-5 Santiam HD 10x42 to lekka lornetka z pryzmatami w układzie dachowym. Zaletą tego układu jest przede wszystkim mniejszy gabaryt oraz ciężar lornetki, co wpływa na komfort i łatwość przenoszenia. 


Lornetka o 8× powiększeniu, aperturze 42 oraz polu widzenia o szerokości 114/1000 m doskonale sprawdzi się do polowania, prowadzenia obserwacji w plenerze, podczas spacerów i wędrówek, oraz imprez sportowych.


Wysuwane muszle oczne oraz duża odległość źrenicy wyjściowej pozwalają na komfortowe prowadzenie obserwacji osobom noszącym szkła korekcyjne. Lornetka ma czuły mechanizm regulacji ostrości, pozwalający na płynne i precyzyjne ustawienie obrazu. 


Lornetka ma regulację dioptrii na prawym okularze, służącą do niwelowania różnic widzenia prawego i lewego oka.


Obraz HD


Zastosowanie pełnych powłok antyrefleksyjnych na soczewkach HD oraz szkła Bak-4 powoduje, że obraz jest jasny, ma wyjątkową rozdzielczość, a kolory są naturalnie odwzorowane.


Twilight Light Managment System (System zarządzania światłem zmierzchowym) nie tylko wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła, eliminuje także rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego.


Zaasawnsowany system HD składa się z soczewek o niskiej dyspersji (obiektywy) oraz elementów optycznych pokrytych rzadkimi pierwiastkami ziemskimi (soczewki okularowe).


Taka konstrukcja gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów i najwyższą rozdzielczość obrazu, dzięki czemu możemy się cieszyć obrazem jakości HD w każdych warunkach oświetleniowych i pogodowych.


Zewnętrzne powierzchnie soczewek pokryto powłoką DiamondCoat 2 o najwyższej odporności na ścieranie oferowanej przez markę Leupold.


Powłoka DiamondCoat 2 wspomaga jonizację, dodatkowo zwiększającą transmisję światła. Wpływa to wyższą jasność, przejrzystość i kontrast widzianego obrazu, oraz pozwala na wykorzystywanie lornetki w najtrudniejszych warunkach.


Druga powłoka Guard-Ion efektywnie chroni szkło przed zarysowaniem, ogranicza osiadanie wody, brudu i odciski palców.

Gaz wypełniający: Azot
Układ pryzmatu: dachowy
Regulowane muszle oczne: tak
Zastosowanie (przeznaczenie): myślistwo, outdoor, turystyczne
Elementy zestawu lornetki: szelki do lornetki, torba, ściereczka do czyszczenia optyki, zakrywki na szkła, lornetka
Okres gwarancyjny: Dożywotnia gwarancja producenta

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl