Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Luneta celownicza Diana 3-9x40 1" AO Duplex z/m 11 mm + montaż kompensacyjny Diana ZR 1"-30 mm/11 mm

Cena: 599,00 zł 599.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Diana
Kod produktu: K1-029-110

1px Opis

Diana 3-9x40 1" AO Duplex to budżetowy celownik optyczny o zmiennym powiększeniu, wyposażony w regulację paralaksy oraz popularną siatkę celowniczą typu Duplex. W komplecie montaż kompensacyjny Diana na szynę 11 mm.


Luneta 3-9x40 1" AO Duplex — celownik z regulacją paralaxy do wiatrówki


 


Luneta ma jednoczęściowy tubus o średnicy 25,4 mm wykonany z anodowanego aluminium lotniczego o matowym wykończeniu. Dzięki dokładnemu uszczelnieniu i wypełnieniu lunety suchym azotem optyka jest odporna na roszenie (wewnętrzne zaparowanie) oraz niewrażliwa na warunki atmosferyczne. Solidna konstrukcja lunety oraz zastosowanie montażu kompensacyjnego umożliwiają użytkowanie optyki także na mocnych wiatrówkach sprężynowych o dużej energii. Soczewki pokryto powłoką antyrefleksyjną, która zwiększa transmisję światła oraz zapewnia jasny, ostry obraz celu, także podczas strzelania przy słabszym oświetleniu. Na okularze znajduje się pierścień do precyzyjnej regulacji ostrości. Luneta ma także zmienne powiększenie 3-9×, dzięki czemu strzelec może wybierać między szerokim polem widzenia lub przybliżonym obrazem celu.


W celowniku Diana 3-9x40 zastosowano popularną siatkę celowniczą Duplex składającą się z 4 grubych ramion, w środku przechodzących w cienkie włosowate linie. Jest to jedna z najbardziej popularnych siatek, która pozwala zarówno na precyzyjne, jak i szybkie strzelanie w zmiennych warunkach oświetlenia. Regulacji siatki dokonujemy za pomocą krytych bębnów o wartości kliku 0,25 MOA.


Na obiektywie zastosowano pierścień pozwalający na płynne kompensowanie błędu paralaksy w zakresie od 9,6 m do nieskończoności. Korekta paralaksy pozwala na precyzyjne ustawienie ostrości obrazu w zależności od dystansu, na którym strzelamy. Wraz z lunetą otrzymujemy polimerowe osłony soczewek.


Montaż kompensacyjny Diana — do strzelania z mocnych wiatrówek sprężynowych


 


Montaż kompensacyjny Diana ZR 1"-30 mm/ 11 mm dzięki swojej specjalnej konstrukcji może pochłaniać blisko 100% energii odrzutu oddziałującego na optykę, co w oczywisty sposób chroni i przedłuża żywotność celownika. Działanie montażu opiera się na dwóch sprężynujących prowadnicach, po których przesuwa się cała luneta, kompensując w ten sposób odrzut. Po wysunięciu do przodu luneta wraca do pierwotnej pozycji. Montaż ma solidną podstawę o długości 58 mm, mocowaną do szyny za pośrednictwem 3 śrub. Sztywność montażu i niezawodność montaż zapewnia zintegrowany kołek stopujący.


Dodatkową cechą montażu jest „mikroskos” o wartości 1,016 mm. Dzięki wkładkom montaż Diana ZR można wykorzystywać do lunety o calowym lub 30 mm tubusie. Dzięki montażowi Diana ZR możemy bezpiecznie korzystać z celownika nawet na mocnych wiatrówkach sprężynowych oraz karabinkach FAC.

Podświetlenie krzyża celowniczego (siatki): brak
Regulacja paralaksy [m]: od 10 do ∞
Typ krzyża celowniczego (siatki): Duplex
Typ wieżyczek: zakryte
Zastosowanie (przeznaczenie): wiatrówki pneumatyczne
Średnica tubusu [mm]: 25,4 mm (1″)

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl