Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Luneta celownicza Leupold Mark 3HD 8-24x50 30 mm P5 Side Focus TMR

Cena: 3 889,00 zł 3889.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Leupold
Kod produktu: K1-999-207

1px Opis

Luneta celownicza Leupold Mark 3HD 8-24x50 30 mm P5 Side Focus TMRLeupold Mark 3HD 8-24x50 30 mm P5 Side Focus TMR to wszechstronny celownik optyczny klasy premium dla myśliwych i strzelców sportowych, w którym zastosowano system zarządzania światłem Elite Optical System, optykę HD, siatkę celowniczą TMR w drugim planie, boczną regulację paralaksy oraz system ZeroStop chroniący przed przypadkową zmianą zera. Doskonały wybór do strzelania na zmiennym dystansie. 


Najważniejsze zalety serii Mark 3HD:


Elite Optical System: • Bezkonkurencyjna jasność nawet w najtrudniejszych warunkach,

 • Zwiększona sprawność zmierzchowa,

 • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła (około 30 minut),

 • eliminuje rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego,

 • soczewki klasy premium zapewniają ostrość od krawędzi do krawędzi,

 • zwiększa głębię i kontrast obrazu.


Opcjonalny system bębnów Custom Dial - podczas strzelania na długim dystansie eliminuje konieczność nanoszenia korekt punktu celowania (celowania ponad celem) wynikających z odległości, grawitacji oraz działania wiatru.


Lekka i wytrzymała konstrukcja - równomiernie rozprasza energię odrzutu.


Testy wytrzymałości Leupold Punisher - lunety przechodzą rygorystyczny testy na maszynie symulacyjnej Punisher, podczas którego są poddawane 5000 prób odrzutu. Maszyna generuje wstrząsy o energii 3× większej od odrzutu karabinu .308.


Tubus 30 mm - zapewnia większy zakres regulacji siatki celowniczej.


Fast Focus - moletowana dźwignia do zmiany powiększenia z powiększonym trzpieniem,


Solidna konstrukcja - szczelny tubus lunety jest w 100% odporny na wewnętrzne parowanie i warunki atmosferyczne.


Siatka celownicza w drugim planie - zapewnia uniwersalne zastosowanie


Zakres regulacji 125 MOA - zwiększony zakres regulacji 


Nowoczesne technologie


Leupold Mark 3HD 8-24x50 30 mm P5 Side Focus TMR to wszechstronny celownik taktyczno-myśliwski o długości 371 mm oraz ciężarze wynoszącym 570 g. Luneta może być używana zarówno na sztucerach myśliwskich, jak i karabinach półautomatycznych.


Luneta ma aluminiowy (6061-T6) tubus o średnicy 30 mm, który w odróżnieniu od wersji calowej zapewnia znacznie większy zakres regulacji ustawień siatki celowniczej wynoszący 53 MOA/ 15 MRAD w pionie i poziomie. Na okularze znajduje się moletowany pierścień z odkręcanym trzpieniem służącym do szybkiej i wygodnej zmiany powiększenia. Tubus lunety wypełniono suchym azotem, który eliminuje skutki szoku termicznego, zmniejsza dyfuzję gazów wewnątrz lunety i eliminuje problem wewnętrznego parowania soczewek.


Luneta przeszła rygorystyczne testy na maszynie symulacyjnej Punisher, podczas którego celowniki poddawano 5000 prób wytrzymałości na odrzut. Maszyna generuje wstrząsy o energii 3× większej od odrzutu karabinu .308.


Wymiary


Luneta celownicza Leupold Mark 3HD 8-24x50 30 mm P5 Side Focus TMRJasny i czysty obraz


Amerykański producent Leupold szczególny nacisk kładzie na jakość i jasność obrazu. W układzie optycznym zastosowano wysokiej rozdzielczości soczewki z fluorkiem wapnia, co zapewniają niesamowitą czystość i ostrość obrazu przy wszystkich poziomach powiększenia. Zewnętrzne powierzchnie soczewek pokryto trwałą powłoką, która efektywnie chroni optykę przed zarysowaniem, ogranicza osiadanie wody, brudu i odciski palców.


Wysoka jasność lunety, 3× powiększenie oraz pole widzenia (od 1,79-1,25 m /100 m) pozwalają na precyzyjną obserwację oraz strzelanie na zróżnicowanym dystansie w trudnych warunkach oświetleniowych.


Siatka celownicza P5 TMR


FireDot TMR to precyzyjna siatka celownicza w drugim planie. Zamiast kropek zastosowano liniowe podziałki, które zwiększają precyzję i umożliwiają dokładniejsze nanoszenie poprawek. Do regulacji pionu służy niskoprofilowy bęben P5 z klikiem o wartości 1/10 MRAD. • Oparta na popularnej siatce Mil-Dot

 • stworzona we współpracy z operatorami jednostek specjalnych, strzelcami długodystansowych i myśliwymi

 • zintegrowane narzędzie pomiarowe

 • duża ilość punktów celowania pozwala na strzelania na długich dystansach

 • umożliwia strzelanie do ruchomych celów

 • 1 MRAD - 10 cm/ 100 m


Taktyczne bębny z systemem szybkiego zerowania


W lunecie zastosowano System Zero Lock, który eliminuje możliwość przypadkowej zmiany ustawień wysokości i jednocześnie pozwala na szybki i precyzyjny powrót do zera bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi. Na wieżyczkach bębnów naniesiono wysokokontrastowe oznaczenia o zwiększonej widoczności.


Regulacja paralaksy


Boczne pokrętło paralaksy pozwala na płynne kompensowanie błędu paralaksy (błąd punktu widzenia wpływający na punkt celowania) odrywania wzroku od celu. Korekta paralaksy pozwala na precyzyjne ustawienie ostrości obrazu w zależności od dystansu, na którym strzelamy.

Podświetlenie krzyża celowniczego (siatki): brak
Typ krzyża celowniczego (siatki): TMR MRAD
Typ wieżyczek: pion - otwarte (taktyczne), poziom - zakryte
Zastosowanie (przeznaczenie): taktyczne
Średnica tubusu [mm]: 30 mm (1,18″)

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl