Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Luneta celownicza Leupold Patrol 1-6x24 30 mm iR FireDot Duplex

Cena: 7 749,00 zł 7749.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Leupold
Kod produktu: K1-999-238

1px Opis

Leupold Patrol 6HD 1-6x24 30 mm CDS-ZL2 iR CM-R2 to luneta biegowa nowej generacji przeznaczona dla myśliwych i strzelców sportowych, w której zastosowano optykę Twilight Max HD, niskoprofilowe pokrętło wysokości CDS-ZL2, oraz podświetlaną siatkę celowniczą CM-R2 w drugim planie.


Najważniejsze zalety serii Patrol 6HD:


Twilight Light Max HD Managment System:  • Bezkonkurencyjna jasność nawet w najtrudniejszych warunkach,

  • Zwiększona sprawność zmierzchowa,

  • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła (około 30 minut),

  • eliminuje rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego,

  • soczewki klasy premium zapewniają ostrość od krawędzi do krawędzi,

  • zwiększa głębię i kontrast obrazu.


System regulacja Custom Dial-podczas strzelania na długim dystansie eliminuje konieczność nanoszenia korekt punktu celowania (celowania ponad celem) wynikających z odległości, grawitacji oraz działania wiatru.


Lekka i wytrzymała konstrukcja-równomiernie rozprasza energię odrzutu.


Testy wytrzymałości Leupold Punisher-lunety przechodzą rygorystyczny testy na maszynie symulacyjnej Punisher, podczas którego są poddawane 5000 prób odrzutu. Maszyna generuje wstrząsy o energii 3× większej od odrzutu karabinu .308.


Tubus 30-na większych dystansach zapewnia większy zakres regulacji siatki celowniczej


Fast Focus-powiększony trzepień do zmiany powiększenia


Solidna konstrukcja-szczelny tubus lunety jest w 100% odporny na wewnętrzne parowanie i warunki atmosferyczne.


Powłoka Guard-Ion-ogranicza przywierania brudu i wody na soczewkach oraz zapewnia wysoką ostrość obrazu.


Podświetlana siatka celownicza-przyspiesza i ułatwia celowanie przy słabym oświetleniu (*wybrane modele).


Pop-Up Rezero-zapobiega przypadkowej zmianie ustawień i umożliwia szybki powrót do pierwotnych ustawień.


Nowoczesne technologie


Leupold Patrol 6HD 1-6x24 30 mm CDS-ZL2 iR CM-R2 to uniwersalny celownik karabinowy, który z powodzeniem może być używany przez myśliwych do polowań pędzonych, strzelców sportowych w konkurencjach dynamicznych oraz pasjonatów strzelectwa taktyczno-obronnego. 


Jedną z najważniejszych  zalet celowników Leupold Patrol jest ich lekkość. Ciężar lubnety długości 273 mm wynosi zaledwie 380 g, co czyni ją jedną z najlżejszych, w grupie celowników o takich parametrach optyki. Luneta ma aluminiowy (6061-T6) tubus o średnicy 30 mm, który w odróżnieniu od wersji calowej zapewnia znacznie większy zakres regulacji ustawień siatki celowniczej wynoszący 170 MOA w pionie i poziomie. Na okularze znajduje się pierścień z powiększonym trzepieniem służącym do szybkiej i wygodnej zmiany powiększenia zakresie 1-6 ×


Tubus lunety wypełniono opatentowaną mieszankę gazów (argon i krypton), która eliminuje skutki szoku termicznego, zmniejsza dyfuzję gazów wewnątrz lunety i całkowicie eliminuje problem wewnętrznego parowania soczewek. Zastosowana technologia hydroizolacji gwarantuje 100-procentową odporność na warunki atmosferyczne. Luneta przeszła rygorystyczne testy na maszynie symulacyjnej Punisher, podczas którego celowniki poddawano 5000 prób wytrzymałości na odrzut. Maszyna generuje wstrząsy o energii 3× większej od odrzutu karabinu .308, dlatego celownik może być bez obaw używany na broni sportowej i myśliwskiej.


Luneta biegowa Leupold - dla myśliwych i strzelców sportowych


Amerykański producent Leupold szczególny nacisk kładzie na jakość i jasność obrazu. W układzie optycznym zastosowano soczewki klasy premium oraz system Twilight Light Max Management odpowiedzialny za wysoką transmisję światła, oraz redukowanie światła rozproszonego.


Widzialny obraz jest jasny i ostry od krawędzi do krawędzi oraz głęboki, dlatego luneta może być używana do polowania o świcie i zmierzchu (dodaje około 30 minut światła).  Soczewki Premium zwiększają transmisję światła w kolorze niebieskim i czerwonym oraz równoważą kolory, aby uzyskać jak najwyższy kontrast. Odblaski niwelowane są za pomocą specjalnych struktur mechanicznych oraz czernionych krawędzi soczewek. Zewnętrzne powierzchnie soczewek pokryto trwałą powłoką Guard-Ion, która chroni optykę przed zarysowaniem, ogranicza osiadanie wody, kurzu i odcisków palców.


Celownik optyczny z podświetalnym krzyżem


Podświetlana siatka celownicza, optymalne powiększenie oraz szerokie pole widzenia (od 40,3 do 6,4 m/ 100 m) powodują, że luneta doskonale sprawdzi się podczas polowania zbiorowego, oraz w konkurencji strzeleckiej 3Gun.


Siatkę celowniczą CM-R2 zaprojektowano z myślą o instynktownym i dynamicznym strzelaniu na bliskim dystansie, do którego wystarczy mniejsze powiększeniu. W porównaniu do innych krzyży celowniczych siatka CM-R2 pozwala strzelcowi na oszacowanie odległości do celu i ostrzeliwanie celów z większą elastycznością. Siatka CM-R2 składa się z pogrubionego krzyża z otwartą górą oraz centralnej kropki 0,5 MOA otoczonej okręgiem 5,0 MOA. Dzięki otwartej przestrzeni oraz podświetloniu znaku celowniczego, siatka zapewnia wspaniałe połączenie precyzji i szybkości. Wyraźne oznaczenia na poziomych belkach mogą być używane do prowadzenia celów poruszających się odpowiednio z prędkością 5, 10 i 15 mil na godzinę. Ta unikalna mieszanka możliwości pozwala na wykorzystywanie celownika do strzelania na otwartej przestrzeni, w lesie oraz na torze IPSC.


Podświetlany znak celowania (okrąg i kropka) automatycznie przenosi wzrok strzelca na środek siatki, dzięki czemu wejście w cel jest szybkie i instynktowne. Regulacji podświetlania (7 poziomów) dokonujemy za pomocą bocznego przycisku Push Button. Pierwsze 3 ustawienia są przeznaczone do pracy w słabych warunkach oświetleniowych, pozostałe do użytku w świetle słonecznym. Zakres regulacji umożliwia komfortową pracę niezależnie od warunków oświetlenia i pory dnia.


Blokowane bębny z systemem szybkiego zerowania


W lunecie zastosowano praktyczny system zerowania Pop-Up Rezero (za pomocą przycisku), który zapobiega przypadkowej zmianie ustawień i umożlwia błyskawiczny powrót do pierwotnych ustawień bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi. Zastosowanie blokady System Zero Lock eliminuje możliwość przypadkowej zmiany ustawień wysokości i jednocześnie pozwala na szybki i precyzyjny powrót do zera. Wieżyczki mają regulację 1/4 MOA. Zakres regulacji krzyża wynosi 170 MOA w pionie i poziomie. 


System CDS


W lunecie zastosowano innowacyjny system CDS (Custom Dial System) pozwalający strzelcowi na dopasowanie parametrów bębna wysokości do dystansu oraz balistyki konkretnej amunicjiCDS-ZL2 to wieżyczka regulacji o niskim profilu, która zapobiega przypadkowej zmianie ustawień. System blokowania Zero Lock zapewnia łatwe resetowanie ustawień za pomocą jednego przycisku. Po odpowiedniej konfiguracji CDS już po krótkim treningu możemy strzelać precyzyjnie i powtarzalnie na dużych dystansach, bez konieczności używania tabeli przewyższeń (zmiany punktu celowania). 


Celownik z 30-letnią gwarancją


Aby zapewnić stabilne trzymanie zera, na układ erektora stale oddziałuje podwójna sprężyna progresywna (o 30% mocniejsza od sprężyny liniowej). Jej zadaniem jest niwelowanie wstrząsów spowodowanych odrzutem broni oraz zwiększenie żywotności elementów wewnętrznych. Wysoka dokładność w wykonaniu kluczowych elementów gwarantuje powtarzalność trafień na różnym powiększeniu. Wysoką jakość lunety potwierdza także 30-letnia gwarancją producenta.

Podświetlenie krzyża celowniczego (siatki): jest
Typ krzyża celowniczego (siatki): MC-R2
Typ wieżyczek: pion - otwarte (taktyczne), poziom - zakryte
Zastosowanie (przeznaczenie): myślistwo, strzelectwo sportowe
Średnica tubusu [mm]: 30 mm (1,18″)

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl