Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Luneta celownicza Leupold VX-3HD 1.5-5x20 30 mm iR CDS-ZL FireDot

Cena: 3 889,00 zł 3889.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Leupold
Kod produktu: K1-999-219

1px Opis

Luneta celownicza Leupold VX-3HD 1.5-5x20 30 mm iR CDS-ZL FireDotLeupold VX-3HD 1,5-5x20 30 mm iR CDS-ZL FireDot to wszechstronna luneta biegowa dla myśliwych i strzelców sportowych, w której zastosowano system zarządzania światłem Elite Optical System, podświetlaną siatkę celowniczą Twilight Hunter, czujnik ruchu MST oraz system ZeroStop chroniący przed przypadkową zmianą zera. Doskonały wybór do dynamicznego strzelania zarówno na krótkim dystansie, jak i średnim dystansie.


Najważniejsze zalety serii Mark VX-3HD:


Elite Optical System:  • Bezkonkurencyjna jasność nawet w najtrudniejszych warunkach,

  • Zwiększona sprawność zmierzchowa,

  • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła (około 30 minut),

  • eliminuje rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego,

  • soczewki klasy premium zapewniają ostrość od krawędzi do krawędzi,

  • zwiększa głębię i kontrast obrazu.


Opcjonalny system bębnów Custom Dial - podczas strzelania na długim dystansie eliminuje konieczność nanoszenia korekt punktu celowania (celowania ponad celem) wynikających z odległości, grawitacji oraz działania wiatru.


Lekka i wytrzymała konstrukcja - równomiernie rozprasza energię odrzutu


Testy wytrzymałości Leupold Punisher - lunety przechodzą rygorystyczny testy na maszynie symulacyjnej Punisher, podczas którego są poddawane 5000 prób odrzutu. Maszyna generuje wstrząsy o energii 3× większej od odrzutu karabinu .308


Tubus 30 mm - zapewnia większy zakres regulacji siatki celowniczej


Fast Focus - odkręcana dźwignia do zmiany powiększenia


Solidna konstrukcja - tubus odporny na wilgoć, roszenie, ekstremalne temperatury, zmiany wysokości


Siatka celownicza w drugim planie - zapewnia uniwersalne zastosowanie


Zakres regulacji 125 MOA - zwiększony zakres regulacji 


Nowoczesne technologie


Leupold VX-3HD 1,5-5x20 to kompaktowy celownik taktyczno-myśliwski o długości 243 mm i ciężarze wynoszącym zaledwie 344 g. Luneta może być używana zarówno na sztucerach myśliwskich, jak i karabinach półautomatycznych.


Luneta ma aluminiowy (6061-T6) tubus o średnicy 30 mm, który w odróżnieniu od wersji calowej zapewnia znacznie większy zakres regulacji ustawień siatki celowniczej wynoszący 125 MOA/ 36,4 MRAD w pionie i poziomie. Na okularze znajduje się moletowany pierścień z odkręcanym trzpieniem służącym do szybkiej i wygodnej zmiany powiększenia. Tubus lunety wypełniono suchym azotem, który eliminuje skutki szoku termicznego, zmniejsza dyfuzję gazów wewnątrz lunety i eliminuje problem wewnętrznego parowania soczewek.


Luneta przeszła rygorystyczne testy na maszynie symulacyjnej Punisher, podczas którego celowniki poddawano 5000 prób wytrzymałości na odrzut. Maszyna generuje wstrząsy o energii 3× większej od odrzutu karabinu .308.


Wymiary


Luneta celownicza Leupold VX-3HD 1.5-5x20 30 mm iR CDS-ZL FireDotJasny i czysty obraz


Amerykański producent Leupold szczególny nacisk kładzie na jakość i jasność obrazu. W układzie optycznym zastosowano wysokiej rozdzielczości soczewki z fluorkiem wapnia, co zapewniają niesamowitą czystość i ostrość obrazu przy wszystkich poziomach powiększenia. Zewnętrzne powierzchnie soczewek pokryto trwałą powłoką, która efektywnie chroni optykę przed zarysowaniem, ogranicza osiadanie wody, brudu i odciski palców.


Wysoka jasność lunety, 3× powiększenie oraz pole widzenia (od 4,29 do 1,53 m/ 100 m) pozwalają na precyzyjną obserwację i szybkie strzelanie na różnym dystansie także w trudnych warunkach oświetleniowych.


Czytelna siatka celownicza


W lunecie zastosowano siatkę celowniczą Twilight Hunter z podświetlanym punktem celowania. Krzyż Twilight Hunter składa się z 4 ramion o grubości 3,4 MOA, które od połowy przechodzą we włosowate belki 0,4 MOA. Czytelna siatka o wysokim kontraście oraz podświetlana czerwona kropka pozwalają zarówno na precyzyjne, jak i szybkie strzelanie w różnych warunkach oświetlenia. Światłowodowy punkt celowania FireDot automatycznie przenosi wzrok strzelca na środek siatki, dzięki czemu wejście w cel jest szybkie i instynktowne. Regulacji podświetlania (7 poziomów) dokonujemy za pomocą bocznego przycisku Push Button.

Pierwsze 4 ustawienia są przeznaczone do pracy w słabych warunkach oświetleniowych, pozostałe do użytku w świetle słonecznym. Zakres regulacji umożliwia komfortową pracę niezależnie od warunków oświetlenia i pory dnia.


System CDS


W lunecie zastosowano innowacyjny system CDS (Custom Dial System) pozwalający strzelcowi na dopasowanie parametrów bębna wysokości do dystansu oraz balistyki konkretnej amunicji. CDS-ZL2 to wieżyczka regulacji o niskim profilu, która zapobiega przypadkowej zmianie ustawień. System blokowania Zero Lock zapewnia łatwe resetowanie ustawień za pomocą jednego przycisku. Po odpowiedniej konfiguracji CDS już po krótkim treningu możemy strzelać precyzyjnie i powtarzalnie na dużych dystansach, bez konieczności używania tabeli przewyższeń (zmiany punktu celowania). 


Czujnik ruchu MST


Dzięki zastosowaniu technologii Motion Sensor Technology (MST) podświetlenie przechodzi w stan uśpienia (wyłącza się) po 5 minutach bezczynności. Ponowne włączenie podświetlania kropki wymaga jedynie poruszenia karabinem. Zaletą tego rozwiązania jest imponujący czas pracy baterii. Układ sterujący podświetlaniem ostrzega również o niskim stanie baterii (migotanie celownika), informując o konieczności jej wymiany.

Podświetlenie krzyża celowniczego (siatki): jest
Typ krzyża celowniczego (siatki): Twilight Hunter
Typ wieżyczek: pion - otwarte (taktyczne), poziom - zakryte
Zastosowanie (przeznaczenie): myślistwo, strzelectwo sportowe
Średnica tubusu [mm]: 30 mm (1,18″)

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl