Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Luneta celownicza Leupold VX-3HD 3.5-10x50 30 mm iR CDS-ZL FireDot

Cena: 4 429,00 zł 4429.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Leupold
Kod produktu: K1-999-224

1px Opis

Luneta celownicza Leupold VX-3HD 3.5-10x50 30 mm iR CDS-ZL FireDotLeupold VX-3HD 3,5-10x50 30 mm iR CDS-ZL FireDot to wszechstronna luneta dla myśliwych i strzelców sportowych, w której zastosowano system zarządzania światłem Elite Optical System, podświetlaną siatkę celowniczą Twilight Hunter, czujnik ruchu MST oraz system ZeroStop chroniący przed przypadkową zmianą zera. Jasny obiektyw oraz 3× powiększenie powodują, że celownik doskonale sprawdzi się podczas polowania i strzelania w warunkach słabszego oświetniena np. o świece lub zmierzchu.


Najważniejsze zalety serii Mark VX-3HD:


Elite Optical System:  • Bezkonkurencyjna jasność nawet w najtrudniejszych warunkach,

  • Zwiększona sprawność zmierzchowa,

  • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła (około 30 minut),

  • eliminuje rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego,

  • soczewki klasy premium zapewniają ostrość od krawędzi do krawędzi,

  • zwiększa głębię i kontrast obrazu.


Opcjonalny system bębnów Custom Dial - podczas strzelania na długim dystansie eliminuje konieczność nanoszenia korekt punktu celowania (celowania ponad celem) wynikających z odległości, grawitacji oraz działania wiatru.


Lekka i wytrzymała konstrukcja - równomiernie rozprasza energię odrzutu


Testy wytrzymałości Leupold Punisher - lunety przechodzą rygorystyczny testy na maszynie symulacyjnej Punisher, podczas którego są poddawane 5000 prób odrzutu. Maszyna generuje wstrząsy o energii 3× większej od odrzutu karabinu .308


Tubus 30 mm - zapewnia większy zakres regulacji siatki celowniczej


Fast Focus - odkręcana dźwignia do zmiany powiększenia


Solidna konstrukcja - tubus odporny na wilgoć, roszenie, ekstremalne temperatury, zmiany wysokości


Siatka celownicza w drugim planie - zapewnia uniwersalne zastosowanie


Zakres regulacji 125 MOA - zwiększony zakres regulacji 


Nowoczesne technologie


Leupold VX-3HD 3,5-10x50 to kompaktowy celownik taktyczno-myśliwski o długości 313 mm i ciężarze wynoszącym 502 g. Luneta może być używana zarówno na sztucerach myśliwskich, jak i karabinach półautomatycznych.


Luneta ma aluminiowy (6061-T6) tubus o średnicy 30 mm, który w odróżnieniu od wersji calowej zapewnia znacznie większy zakres regulacji ustawień siatki celowniczej wynoszący 95 MOA/ 27,6 MRAD w pionie i poziomie. Na okularze znajduje się moletowany pierścień z odkręcanym trzpieniem służącym do szybkiej i wygodnej zmiany powiększenia. Tubus lunety wypełniono suchym azotem, który eliminuje skutki szoku termicznego, zmniejsza dyfuzję gazów wewnątrz lunety i eliminuje problem wewnętrznego parowania soczewek.


Luneta przeszła rygorystyczne testy na maszynie symulacyjnej Punisher, podczas którego celowniki poddawano 5000 prób wytrzymałości na odrzut. Maszyna generuje wstrząsy o energii 3× większej od odrzutu karabinu .308.


Wymiary


Luneta celownicza Leupold VX-3HD 3.5-10x50 30 mm iR CDS-ZL FireDotJasny i czysty obraz


Amerykański producent Leupold szczególny nacisk kładzie na jakość i jasność obrazu. W układzie optycznym zastosowano wysokiej rozdzielczości soczewki z fluorkiem wapnia, co zapewniają niesamowitą czystość i ostrość obrazu przy wszystkich poziomach powiększenia. Zewnętrzne powierzchnie soczewek pokryto trwałą powłoką, która efektywnie chroni optykę przed zarysowaniem, ogranicza osiadanie wody, brudu i odciski palców.


Wysoka jasność lunety, 3× powiększenie oraz szerokie pole widzenia (od 29,7-11 m/ 100 m) pozwalają na obserwację i szybkie strzelanie na różnym dystansie także w trudnych warunkach oświetleniowych.


Czytelna siatka celownicza


W lunecie zastosowano siatkę celowniczą Twilight Hunter z podświetlanym punktem celowania. Krzyż Twilight Hunter składa się z 4 ramion o grubości 3,4 MOA, które od połowy przechodzą we włosowate belki 0,4 MOA. Czytelna siatka o wysokim kontraście oraz podświetlana czerwona kropka pozwalają zarówno na precyzyjne, jak i szybkie strzelanie w różnych warunkach oświetlenia. Światłowodowy punkt celowania FireDot automatycznie przenosi wzrok strzelca na środek siatki, dzięki czemu wejście w cel jest szybkie i instynktowne. Regulacji podświetlania (7 poziomów) dokonujemy za pomocą bocznego przycisku Push Button.

Pierwsze 4 ustawienia są przeznaczone do pracy w słabych warunkach oświetleniowych, pozostałe do użytku w świetle słonecznym. Zakres regulacji umożliwia komfortową pracę niezależnie od warunków oświetlenia i pory dnia.


System CDS


W lunecie zastosowano innowacyjny system CDS (Custom Dial System) pozwalający strzelcowi na dopasowanie parametrów bębna wysokości do dystansu oraz balistyki konkretnej amunicji. CDS-ZL2 to wieżyczka regulacji o niskim profilu, która zapobiega przypadkowej zmianie ustawień. System blokowania Zero Lock zapewnia łatwe resetowanie ustawień za pomocą jednego przycisku. Po odpowiedniej konfiguracji CDS już po krótkim treningu możemy strzelać precyzyjnie i powtarzalnie na dużych dystansach, bez konieczności używania tabeli przewyższeń (zmiany punktu celowania). 


Czujnik ruchu MST


Dzięki zastosowaniu technologii Motion Sensor Technology (MST) podświetlenie przechodzi w stan uśpienia (wyłącza się) po 5 minutach bezczynności. Ponowne włączenie podświetlania kropki wymaga jedynie poruszenia karabinem. Zaletą tego rozwiązania jest imponujący czas pracy baterii wynoszący aż 1600 godzin w trybie niskej jasności. Układ sterujący podświetlaniem ostrzega również o niskim stanie baterii (migotanie celownika), informując o konieczności jej wymiany.


 

Podświetlenie krzyża celowniczego (siatki): jest
Typ krzyża celowniczego (siatki): Twilight Hunter
Typ wieżyczek: pion - otwarte (taktyczne), poziom - zakryte
Zastosowanie (przeznaczenie): myślistwo
Średnica tubusu [mm]: 30 mm (1,18″)
Okres gwarancyjny: Dożywotnia gwarancja producenta

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl