Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Luneta celownicza Leupold VX-3HD 4,5-10x40 30 mm Side Focus CDS-ZL Wind-Plex

Cena: 4 159,00 zł 4159.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Leupold
Kod produktu: K1-999-226

1px Opis

Luneta celownicza Leupold VX-3HD 4,5-10x40 30 mm Side Focus CDS-ZL Wind-PlexLeupold VX-3HD 4,5-10x40 30 mm Side Focus CDS-ZL Wind Plex to uniwersalny celownik dla myśliwych i strzelców sportowych, w którym zastosowano system zarządzania światłem Elite Optical System, popularną siatkę celowniczą Wind Plex, boczną regulację paralaksy oraz system ZeroStop chroniący przed przypadkową zmianą zera. Doskonały wybór do strzelania na zmiennym dystansie.


Najważniejsze zalety serii Mark VX-3HD:


Elite Optical System:  • Bezkonkurencyjna jasność nawet w najtrudniejszych warunkach,

  • Zwiększona sprawność zmierzchowa,

  • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła (około 30 minut),

  • eliminuje rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego,

  • soczewki klasy premium zapewniają ostrość od krawędzi do krawędzi,

  • zwiększa głębię i kontrast obrazu.


Opcjonalny system bębnów Custom Dial - podczas strzelania na długim dystansie eliminuje konieczność nanoszenia korekt punktu celowania (celowania ponad celem) wynikających z odległości, grawitacji oraz działania wiatru.


Lekka i wytrzymała konstrukcja - równomiernie rozprasza energię odrzutu


Testy wytrzymałości Leupold Punisher - lunety przechodzą rygorystyczny testy na maszynie symulacyjnej Punisher, podczas którego są poddawane 5000 prób odrzutu. Maszyna generuje wstrząsy o energii 3× większej od odrzutu karabinu .308


Tubus 30 mm - zapewnia większy zakres regulacji siatki celowniczej


Fast Focus - odkręcana dźwignia do zmiany powiększenia


Solidna konstrukcja - tubus odporny na wilgoć, roszenie, ekstremalne temperatury, zmiany wysokości


Siatka celownicza w drugim planie - zapewnia uniwersalne zastosowanie


Zakres regulacji 125 MOA - zwiększony zakres regulacji 


Nowoczesne technologie


Leupold VX-3HD 4,5-10x40 to solidny celownik taktyczno-myśliwski o długości 322 mm i ciężarze wynoszącym 442 g. Luneta może być używana zarówno na sztucerach myśliwskich, jak i karabinach półautomatycznych.


Luneta ma aluminiowy (6061-T6) 30 mm tubus, który zapewnia duży zakres regulacji ustawień siatki celowniczej wynoszący 75 MOA/ 21,8 MRAD w pionie i poziomie. Na okularze znajduje się moletowany pierścień z odkręcanym trzpieniem, służący do szybkiej i wygodnej zmiany powiększenia. Tubus lunety wypełniono suchym azotem, który eliminuje skutki szoku termicznego, zmniejsza dyfuzję gazów wewnątrz lunety i eliminuje problem wewnętrznego parowania soczewek.


Luneta przeszła rygorystyczne testy na maszynie symulacyjnej Punisher, podczas którego celowniki poddawano 5000 prób wytrzymałości na odrzut. Maszyna generuje wstrząsy o energii 3× większej od odrzutu karabinu .308.


Wymiary


Luneta celownicza Leupold VX-3HD 4,5-10x40 30 mm Side Focus CDS-ZL Wind-PlexJasny i czysty obraz


Amerykański producent Leupold szczególny nacisk kładzie na jakość i jasność obrazu. W układzie optycznym zastosowano wysokiej rozdzielczości soczewki z fluorkiem wapnia, co zapewniają niesamowitą czystość i ostrość obrazu przy wszystkich poziomach powiększenia. Zewnętrzne powierzchnie soczewek pokryto trwałą powłoką, która efektywnie chroni optykę przed zarysowaniem, ogranicza osiadanie wody, brudu i odciski palców.


Wysoka jasność lunety, 3× powiększenie oraz pole widzenia (od 19,9 do 7,4 m/ 100 m) pozwalają na komfortową obserwację i szybkie strzelanie na różnym dystansie także w trudnych warunkach oświetleniowych.


Czytelna siatka celownicza


Wind-Plex - to siatka celownicza w drugim planie zaprojektowaną na bazie standardowego krzyża Duplex. Wind-Plex składa się z 4 grubych ramion, które w centralnej części przechodzą w cieńsze linie. Siatka ma poziomą podziałkę wyskalowaną co 1 i 10 MOA (w pionie tylko 10 MOA ), pozwalając na precyzyjne nanoszenie poprawek na wiatr. Czytelna siatka o wysokim kontraście pozwala zarówno na precyzyjne, jak i szybkie strzelanie w różnych warunkach oświetlenia.


System CDS


W lunecie zastosowano innowacyjny system CDS (Custom Dial System) pozwalający strzelcowi na dopasowanie parametrów bębna wysokości do dystansu oraz balistyki konkretnej amunicji. CDS-ZL2 to wieżyczka regulacji o niskim profilu, która zapobiega przypadkowej zmianie ustawień. System blokowania Zero Lock zapewnia łatwe resetowanie ustawień za pomocą jednego przycisku. Po odpowiedniej konfiguracji CDS już po krótkim treningu możemy strzelać precyzyjnie i powtarzalnie na dużych dystansach, bez konieczności używania tabeli przewyższeń (zmiany punktu celowania). 


Regulacja paralaksy


Boczne pokrętło paralaksy pozwala na płynne kompensowanie błędu paralaksy (błąd punktu widzenia wpływający na punkt celowania) odrywania wzroku od celu. Korekta paralaksy pozwala na precyzyjne ustawienie ostrości obrazu w zależności od dystansu, na którym strzelamy.

Regulacja paralaksy [m]: od 68 do ∞
Typ krzyża celowniczego (siatki): Wind-Plex
Typ wieżyczek: pion - otwarte (taktyczne), poziom - zakryte
Zastosowanie (przeznaczenie): myślistwo, strzelectwo sportowe
Średnica tubusu [mm]: 30 mm (1,18″)
Okres gwarancyjny: Dożywotnia gwarancja producenta

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl