Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Luneta celownicza Leupold VX-6HD 2-12x42 30 mm CDS-ZL2 iR FireDot Duplex

Cena: 9 999,00 zł 9999.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Leupold
Kod produktu: K1-999-001

1px Opis

Luneta celownicza Leupold VX-6HD 2-12x42 30 mm CDS-ZL2 iR FireDot DuplexLeupold VX-6HD 2-12x42 30 mm CDS-ZL2 iR FireDot Duplex to zaawansowany celownik optyczny przeznaczony dla myśliwych i strzelców sportowych, w którym zastosowano system Twilight Max HD, niskoprofilowe pokrętło wysokości CDS-ZL2 pozwalające na wprowadzenie ustawień dopasowanych do balistyki amunicji i dystansu, oraz podświetlaną siatkę celowniczą FireDot Duplex.


Najważniejsze zalety serii VX-6HD:


Twilight Light Max HD Managment System:  • Bezkonkurencyjna jasność nawet w najtrudniejszych warunkach,

  • Zwiększona sprawność zmierzchowa,

  • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła (około 30 minut),

  • eliminuje rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego,

  • soczewki klasy premium zapewniają ostrość od krawędzi do krawędzi,

  • zwiększa głębię i kontrast obrazu.


Opcjonalny system bębnów Custom Dial - podczas strzelania na długim dystansie eliminuje konieczność nanoszenia korekt punktu celowania (celowania ponad celem) wynikających z odległości, grawitacji oraz działania wiatru.


Lekka i wytrzymała konstrukcja - równomiernie rozprasza energię odrzutu.


Testy wytrzymałości Leupold Punisher - lunety przechodzą rygorystyczny testy na maszynie symulacyjnej Punisher, podczas którego są poddawane 5000 prób odrzutu. Maszyna generuje wstrząsy o energii 3× większej od odrzutu karabinu .308.


Tubus 30/34 mm* - na większych dystansach zapewnia większy zakres regulacji siatki celowniczej (*wybrane modele).


Fast Focus - powiększony pierścień do zmiany powiększenia


Solidna konstrukcja - szczelny tubus lunety jest w 100% odporny na wewnętrzne parowanie i warunki atmosferyczne.


Powłoka Guard-Ion - ogranicza przywierania brudu i wody na soczewkach oraz zapewnia wysoką ostrość obrazu.


Motion Sensor Technology (MST)* - zastosowanie czujnika ruchu wydłuża żywotność baterii (*wybrane modele).


Podświetlana siatka celownicza* - przyspiesza i ułatwia celowanie przy słabym oświetleniu (*wybrane modele).


Pop-Up Rezero - zapobiega przypadkowej zmianie ustawień i umożliwia szybki powrót do pierwotnych ustawień.


Nowoczesne technologie


Leupold VX-6HD 2-12×42 30 mm CDS-ZL2 iR FireDot Duplex to sprawdzony celownik myśliwsko-sportowy o długości 317 mm oraz ciężarze wynoszącym 558 g.


Luneta ma aluminiowy (6061-T6) tubus o średnicy 30 mm, który w odróżnieniu od wersji calowej zapewnia znacznie większy zakres regulacji ustawień siatki celowniczej wynoszący 70 MOA w pionie i poziomie.


Na okularze znajduje się moletowany pierścień Fast Focus służący do szybkiej i wygodnej zmiany powiększenia.


Tubus lunety wypełniono opatentowaną mieszankę gazów (argon i krypton), która eliminuje skutki szoku termicznego, zmniejsza dyfuzję gazów wewnątrz lunety i całkowicie eliminuje problem wewnętrznego parowania soczewek.


Zastosowana technologia hydroizolacji gwarantuje 100-procentową odporność na warunki atmosferyczne.


Luneta przeszła rygorystyczne testy na maszynie symulacyjnej Punisher, podczas którego celowniki poddawano 5000 prób wytrzymałości na odrzut.


Maszyna generuje wstrząsy o energii 3× większej od odrzutu karabinu .308.


Wymiary


Luneta celownicza Leupold VX-6HD 2-12x42 30 mm CDS-ZL2 iR FireDot DuplexPerfekcyjnie jasny i czysty obraz


Amerykański producent Leupold szczególny nacisk kładzie na jakość i jasność obrazu.


W układzie optycznym zastosowano soczewki klasy premium oraz system Twilight Light Max Management odpowiedzialny za wysoką transmisję światła, oraz redukowanie światła rozproszonego.


Widzialny obraz jest jasny i ostry od krawędzi do krawędzi oraz głęboki, dlatego luneta może być używana do polowania o świcie i zmierzchu (dodaje około 30 minut światła). 


Soczewki Premium zwiększają transmisję światła w kolorze niebieskim i czerwonym oraz równoważą kolory, aby uzyskać jak najwyższy kontrast. Odblaski niwelowane są za pomocą specjalnych struktur mechanicznych oraz czernionych krawędzi soczewek.


Zewnętrzne powierzchnie soczewek pokryto trwałą powłoką Guard-Ion, która efektywnie chroni optykę przed zarysowaniem, ogranicza osiadanie wody, brudu i odciski palców.


Wysoka jasność lunety, 5× powiększenie oraz szerokie pole widzenia (od 19,10 do 10,20 m/ 100 m) pozwalają na komfortową obserwację oraz strzelanie na dużym dystansie w trudnych warunkach oświetleniowych.


Podświetlana siatka celownicza


W lunecie zastosowano popularną siatkę celowniczą Duplex z podświetlanym punktem celowania.


Krzyż Duplex (30/30) zaprojektowany przez firmę Leupold w 1962 roku składa się z 4 ramion, które w centralnej części przechodzą w „cienkie włosy”.


Czytelna siatka o wysokim kontraście pozwala zarówno na precyzyjne, jak i szybkie strzelanie w różnych warunkach oświetlenia.


Światłowodowy punkt celowania FireDot automatycznie przenosi wzrok strzelca na środek siatki, dzięki czemu wejście w cel jest szybkie i instynktowne. Regulacji podświetlania (7 poziomów) dokonujemy za pomocą bocznego przycisku Push Button.


Pierwsze 3 ustawienia są przeznaczone do pracy w słabych warunkach oświetleniowych, pozostałe do użytku w świetle słonecznym. Zakres regulacji umożliwia komfortową pracę niezależnie od warunków oświetlenia i pory dnia.


Czujnik ruchu MST


Dzięki zastosowaniu technologii Motion Sensor Technology (MST) podświetlenie przechodzi w stan uśpienia (wyłącza się) po 5 minutach bezczynności. Ponowne włączenie podświetlania kropki wymaga jedynie poruszenia karabinem.


Zaletą tego rozwiązania jest imponujący czas pracy baterii. Układ sterujący podświetlaniem ostrzega również o niskim stanie baterii (migotanie celownika), informując o konieczności jej wymiany.


Blokowane bębny z systemem szybkiego zerowania


W lunecie zastosowano praktyczny system zerowania Pop-Up Rezero (za pomocą przycisku), który zapobiega przypadkowej zmianie ustawień i umożlwia błyskawiczny powrót do pierwotnych ustawień bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi.


Zastosowanie blokady System Zero Lock eliminuje możliwość przypadkowej zmiany ustawień wysokości i jednocześnie pozwala na szybki i precyzyjny powrót do zera.


Wieżyczki mają regulację 1/4 MOA. Zakres regulacji krzyża wynosi 70 MOA w pionie i poziomie. 


System CDS


W lunecie zastosowano innowacyjny system CDS (Custom Dial System) pozwalający strzelcowi na dopasowanie parametrów bębna wysokości do dystansu oraz balistyki konkretnej amunicji.


CDS-ZL2 to wieżyczka regulacji o niskim profilu, która zapobiega przypadkowej zmianie ustawień. System blokowania Zero Lock zapewnia łatwe resetowanie ustawień za pomocą jednego przycisku.


Po odpowiedniej konfiguracji CDS już po krótkim treningu możemy strzelać precyzyjnie i powtarzalnie na dużych dystansach, bez konieczności używania tabeli przewyższeń (zmiany punktu celowania). 


Zero gwarantowane


Aby zapewnić stabilne trzymanie zera, na układ erektora stale oddziałuje podwójna sprężyna progresywna (o 30% mocniejsza od sprężyny liniowej). Jej zadaniem jest niwelowanie wstrząsów spowodowanych odrzutem broni oraz zwiększenie żywotności elementów wewnętrznych.


Wysoka dokładność w wykonaniu kluczowych elementów gwarantuje powtarzalność trafień na różnym powiększeniu.


Akcesoria


W komplecie znajduję się neoprenowy pokrowiec oraz osłony na soczewki, które zabezpieczają optykę podczas transportu i przechowywania.

Podświetlenie krzyża celowniczego (siatki): jest
Typ krzyża celowniczego (siatki): Duplex
Typ wieżyczek: pion - otwarte (taktyczne), poziom - zakryte
Zastosowanie (przeznaczenie): myślistwo, strzelectwo sportowe
Średnica tubusu [mm]: 30 mm (1,18″)
Elementy zestawu lunety: pokrowiec neoprenowy
Okres gwarancyjny: Dożywotnia gwarancja producenta

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl