Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Luneta celownicza Leupold VX-Freedom 1.5-4x20 1" IER Scout Duplex

Cena: 1 949,00 zł 1949.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Leupold
Kod produktu: K1-999-035

1px Opis

Leupold VX-Freedom 1,5-4x28 1" Scout Duplex to lekki celownik optyczny przeznaczony do karabinków typu Scout, w którym zastosowano system Twilight wzmacniający jasność obrazu, popularną siatkę celowniczą Duplex oraz powiększony pierścień przybliżenia.


Najważniejsze zalety serii VX Freedom:


Twilight Light Managment System:  • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła,

  • eliminuje rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego,

  • obiektyw klasy premium zapewnia wysoką ostrość obrazu.


Opcjonalny system bębnów Custom Dial - podczas strzelania na długim dystansie eliminuje konieczność nanoszenia korekt punktu celowania (celowania ponad celem) wynikających z odległości, grawitacji oraz działania wiatru.


Powiększony pierścień przybliżenia - pozwala na szybką i wygodną zmianę powiększenia bez odrywania wzroku od celu.


Lekka i wytrzymała konstrukcja - równomiernie rozprasza energię odrzutu.


Testy wytrzymałości Leupold Punisher - lunety przechodzą rygorystyczny testy na maszynie symulacyjnej Punisher, podczas którego są poddawane 5000 prób odrzutu. Maszyna generuje wstrząsy o energii 3× większej od odrzutu karabinu .308.


Opcjonalna siatka FireDot illumination* - podświetlany punkt celowania widoczny w każdych warunkach oświetleniowych (*wybrane modele).


Tubus 30 mm* - na większych dystansach zapewnia większy zakres regulacji siatki celowniczej (*wybrane modele).


Motion Sensor Technology (MST)* - zastosowanie czujnika ruchu wydłuża żywotność baterii (*wybrane modele).


Solidna konstrukcja - szczelny tubus lunety jest w 100% odporny na wewnętrzne parowanie i warunki atmosferyczne.


Lekka i wytrzymała


Leupold VX-Freedom 1,5-4×28 1" Scout Duplex to kompaktowa luneta o długości 284 mm oraz ciężarze wynoszącym zaledwie 264 g.


 Jednoczęściowy calowy tubus (25,4 mm), wykonano z anodowanego aluminium lotniczego, gwarantując w ten sposób wytrzymałość na wstrząsy, odrzut, korozję i zarysowania.


Na okularze znajduje się powiększony moletowany pierścień służący do szybkiej i wygodnej zmiany powiększenia. Uszczelnienie i wypełnienie optyki gazem, całkowicie eliminuje problem wewnętrznego parowania soczewek oraz gwarantuje 100% odporność na warunki atmosferyczne.


Optyka


Amerykański producent Leupold szczególny nacisk kładzie na jakość i jasność obrazu.


Dlatego układ optyczny zbudowano w oparciu o soczewki klasy premium oraz system Twilight odpowiedzialny za wysoką transmisję światła, oraz redukowanie światła rozproszonego o blisko 80% skuteczniej w stosunku do podobnych modeli dostępnych na rynku.


Widzialny obraz jest jasny, kontrastowy, ostry od krawędzi do krawędzi oraz głęboki, dlatego luneta może być używana do polowania o świcie i zmierzchu (dodaje około 10 minut światła).


Szerokie pole widzenia (od 15 do 5,8 m/ 100 m) oraz duża odległość źrenicy wyjściowej (max. 138 mm) powoduje, że luneta najlepiej sprawdzi się na karabinkach typu Scout. Jej zalety docenią również myśliwi szukający lekkiej i kompaktowej optyki do polowania.


Regulacji ostrości obrazu dokonujemy za pomocą moletowanego pierścienia.


Klasyczna siatka celownicza


W lunecie zastosowano popularną siatkę celowniczą Duplex w drugim planie zaprojektowaną przez firmę Leupold w 1962 roku. Krzyż składa się z 4 ramion, które w centralnej części przechodzą w „cienkie włosy”.


Czytelna siatka o wysokim kontraście pozwala zarówno na precyzyjne, jak i szybkie strzelanie w różnych warunkach oświetlenia.


Niskoprofilowe wieżyczki mają regulację 1/4 MOA. Zakres regulacji krzyża wynosi 67 MOA w pionie i poziomie. Pokrętła bębnów mają moletowane ścianki, dlatego do regulacji lunety nie potrzebujemy dodatkowych narzędzi.

Typ krzyża celowniczego (siatki): Duplex
Typ wieżyczek: zakryte
Zastosowanie (przeznaczenie): myślistwo
Średnica tubusu [mm]: 25,4 mm (1″)
Okres gwarancyjny: Dożywotnia gwarancja producenta

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl