Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Luneta celownicza Leupold VX-Freedom 3-9x40 1" 350 Legend Duplex

Cena: 1 659,00 zł 1659.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Leupold
Kod produktu: K1-999-037

1px Opis

Leupold VX-Freedom 3-9x40 1" 350 Legend Duplex to myśliwski celownik optyczny, w którym zastosowano optykę z systemem Twilight wzmacniającym jasność obrazu, powiększony pierścień powiększenia oraz pokrętło wysokości wstępnie skalibrowane do zdobywającej popularność amunicji 350 Legend


Najważniejsze zalety serii VX Freedom:


Twilight Light Managment System:  • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła,

  • eliminuje rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego,

  • obiektyw klasy premium zapewnia wysoką ostrość obrazu.


Opcjonalny system bębnów Custom Dial - podczas strzelania na długim dystansie eliminuje konieczność nanoszenia korekt punktu celowania (celowania ponad celem) wynikających z odległości, grawitacji oraz działania wiatru.


Powiększony pierścień przybliżenia - pozwala na szybką i wygodną zmianę powiększenia bez odrywania wzroku od celu.


Lekka i wytrzymała konstrukcja  -równomiernie rozprasza energię odrzutu.


Testy wytrzymałości Leupold Punisher - lunety przechodzą rygorystyczny testy na maszynie symulacyjnej Punisher, podczas którego są poddawane 5000 prób odrzutu. Maszyna generuje wstrząsy o energii 3× większej od odrzutu karabinu .308.


Opcjonalna siatka FireDot illumination* - podświetlany punkt celowania widoczny w każdych warunkach oświetleniowych (*wybrane modele).


Tubus 30 mm* - na większych dystansach zapewnia większy zakres regulacji siatki celowniczej (*wybrane modele).


Motion Sensor Technology (MST)* - zastosowanie czujnika ruchu wydłuża żywotność baterii (*wybrane modele).


Solidna konstrukcja - szczelny tubus lunety jest w 100% odporny na wewnętrzne parowanie i warunki atmosferyczne.


Lekka i wytrzymała


Leupold VX-Freedom 3-9×40 1" 350 Legend Duplex to to lekka luneta myśliwska o długości 315 mm. Jednoczęściowy calowy tubus (25,4 mm), wykonano z anodowanego aluminium lotniczego, gwarantując w ten sposób wytrzymałość na wstrząsy, odrzut, korozję i zarysowania.


Na okularze znajduje się powiększony moletowany pierścień służący do szybkiej i wygodnej zmiany powiększenia. Uszczelnienie i wypełnienie optyki gazem, całkowicie eliminuje problem wewnętrznego parowania soczewek oraz gwarantuje 100% odporność na warunki atmosferyczne.


Jasny i czysty obraz


Amerykański producent Leupold szczególny nacisk kładzie na jakość i jasność obrazu.


Dlatego układ optyczny zbudowano w oparciu o soczewki klasy premium oraz system Twilight odpowiedzialny za wysoką transmisję światła, oraz redukowanie światła rozproszonego o blisko 80% skuteczniej w stosunku do podobnych modeli dostępnych na rynku.


Widzialny obraz jest jasny, kontrastowy, ostry od krawędzi do krawędzi oraz głęboki, dlatego luneta może być używana do polowania o świcie i zmierzchu (dodaje około 10 minut światła).


Pole widzenia o szerokości (od 11,23 do 4,52 m/ 100 m) oraz 3× powiększenie powodują, że luneta najlepiej sprawdza się na średnim i dużym dystansie. Z lunety mogą także komfortowo korzystać osoby używające szkieł korekcyjnych, dzięki dużej odległości źrenicy wyjściowej.


Regulacji ostrości obrazu dokonujemy za pomocą moletowanego pierścienia.


Precyzyjna siatka celownicza


W lunecie zastosowano klasyczną siatkę celowniczą Duplex (30/30). Krzyż Duplex zaprojektowany przez firmę Leupold w 1962 roku składa się z 4 ramion, które w centralnej części przechodzą w „cienkie włosy”.


Czytelna siatka o wysokim kontraście pozwala zarówno na precyzyjne, jak i szybkie strzelanie w różnych warunkach oświetlenia.


Niskoprofilowe wieżyczki mają regulację 1/4 MOA. Zakres regulacji krzyża wynosi 60 MOA w pionie i poziomie. Pokrętła bębnów mają moletowane ścianki, które pozwalają na obsługę lunety w rękawicach taktycznych.


Pokrętło regulacji wysokości uwzględnia balistykę amunicji 350 Legend, dzięki czemu strzelec może dokonywać szybkich zmian odległości bez konieczności nanoszenia dodatkowych poprawek.

Typ krzyża celowniczego (siatki): Duplex
Typ wieżyczek: pion - otwarte (taktyczne), poziom - zakryte
Zastosowanie (przeznaczenie): myślistwo
Średnica tubusu [mm]: 25,4 mm (1″)
Okres gwarancyjny: Dożywotnia gwarancja producenta

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl