Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Luneta celownicza Leupold VX-Freedom 3-9x50 30 mm iR FireDot Twilight Hunter

Cena: 3 039,00 zł 3039.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Leupold
Kod produktu: K1-999-178

1px Opis

Leupold VX-Freedom 3-9x50 30 mm iR FireDot Twilight Hunter to myśliwski celownik optyczny, w którym zastosowano optykę z systemem Twilight wzmacniającym jasność obrazu, podświetlaną siatkę FireDot Twilight Hunter oraz powiększony pierścień powiększenia.


Najważniejsze zalety serii VX Freedom:


Twilight Light Managment System:  • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła,

  • eliminuje rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego,

  • obiektyw klasy premium zapewnia wysoką ostrość obrazu.


Opcjonalny system bębnów Custom Dial - podczas strzelania na długim dystansie eliminuje konieczność nanoszenia korekt punktu celowania (celowania ponad celem) wynikających z odległości, grawitacji oraz działania wiatru.


Powiększony pierścień przybliżenia - pozwala na szybką i wygodną zmianę powiększenia bez odrywania wzroku od celu.


Lekka i wytrzymała konstrukcja - równomiernie rozprasza energię odrzutu.


Testy wytrzymałości Leupold Punisher - lunety przechodzą rygorystyczny testy na maszynie symulacyjnej Punisher, podczas którego są poddawane 5000 prób odrzutu. Maszyna generuje wstrząsy o energii 3× większej od odrzutu karabinu .308.


Opcjonalna siatka FireDot illumination* - podświetlany punkt celowania widoczny w każdych warunkach oświetleniowych (*wybrane modele).


Tubus 30 mm* - na większych dystansach zapewnia większy zakres regulacji siatki celowniczej (*wybrane modele).


Motion Sensor Technology (MST)* - zastosowanie czujnika ruchu wydłuża żywotność baterii (*wybrane modele).


Solidna konstrukcja - szczelny tubus lunety jest w 100% odporny na wewnętrzne parowanie i warunki atmosferyczne.


Lekka i wytrzymała


Leupold VX-Freedom 3-9×50 30 mm iR FireDot Twilight Hunter to luneta myśliwska o długości 307 mm i ciężarze wynoszącym zaledwie 485 g.


Celownik ma aluminiowy (6061-T6) tubus o średnicy 30 mm tubus, który w odróżnieniu od wersji calowej zapewnia większy zakres regulacji ustawień siatki celowniczej wynoszący 60 MOA w pionie i poziomie.


Na okularze znajduje się powiększony moletowany pierścień służący do szybkiej i wygodnej zmiany powiększenia. Uszczelnienie i wypełnienie optyki gazem, całkowicie eliminuje problem wewnętrznego parowania soczewek oraz gwarantuje 100% odporność na warunki atmosferyczne.


Jasny i czysty obraz


Amerykański producent Leupold szczególny nacisk kładzie na jakość i jasność obrazu.


Dlatego układ optyczny zbudowano w oparciu o soczewki klasy premium oraz system Twilight odpowiedzialny za wysoką transmisję światła, oraz redukowanie światła rozproszonego o blisko 80% skuteczniej w stosunku do podobnych modeli dostępnych na rynku.


Widzialny obraz jest jasny, kontrastowy, ostry od krawędzi do krawędzi oraz głęboki, dlatego luneta może być używana do polowania o świcie i zmierzchu (dodaje około 10 minut światła).


Pole widzenia o szerokości (od 11,2 do 4,5 m/ 100 m) oraz 3× powiększenie powodują, że luneta najlepiej sprawdza się na średnim i dużym dystansie. Z lunety mogą także komfortowo korzystać osoby używające szkieł korekcyjnych, dzięki dużej odległości źrenicy wyjściowej.


Regulacji ostrości obrazu dokonujemy za pomocą moletowanego pierścienia Fast Focus.


Precyzyjna siatka balistyczna


W lunecie zastosowano siatkę celowniczą Twilight Hunter z podświetlanym punktem celowania. Krzyż Twilight Hunter składa się z 4 ramion o grubości 3,4 MOA, które od połowy przechodzą we włosowate belki 0,4 MOA.


Czytelna siatka o wysokim kontraście oraz podświetlana czerwona kropka pozwalają zarówno na precyzyjne, jak i szybkie strzelanie w różnych warunkach oświetlenia.


Światłowodowy punkt celowania FireDot automatycznie przenosi wzrok strzelca na środek siatki, dzięki czemu wejście w cel jest szybkie i instynktowne. Regulacji podświetlania (8 poziomów) dokonujemy za pomocą bocznego przycisku Push Button.


Pierwsze 4 ustawienia są przeznaczone do pracy w słabych warunkach oświetleniowych, pozostałe do użytku w świetle słonecznym. Zakres regulacji umożliwia komfortową pracę niezależnie od warunków oświetlenia i pory dnia.


Niskoprofilowe wieżyczki mają regulację 1/4 MOA. Zakres regulacji krzyża wynosi 60 MOA w pionie i poziomie. Pokrętła bębnów mają moletowane ścianki, które pozwalają na obsługę lunety w rękawicach taktycznych.

Podświetlenie krzyża celowniczego (siatki): jest
Typ wieżyczek: zakryte
Zastosowanie (przeznaczenie): myślistwo
Średnica tubusu [mm]: 30 mm (1,18″)
Okres gwarancyjny: Dożywotnia gwarancja producenta

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl