Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Luneta celownicza Leupold VX-Freedom 4-12x40 30 mm AO Tri-MOA

Cena: 2 759,00 zł 2759.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Leupold
Kod produktu: K1-999-051

1px Opis

Luneta celownicza Leupold VX-Freedom 4-12x40 30 mm AO Tri-MOALeupold VX-Freedom 4-12x40 30 mm Tri-MOA to uniwersalny celownik optyczny o lekkiej i wytrzymałej konstrukcji, w którym zastosowano wysokiej jakości optykę z systemem Twilight wzmacniającym jasność obrazu, siatkę Tri-MOA w drugim planie, niskoprofilowe wieżyczki oraz płynnie działający pierścień powiększenia.


Najważniejsze zalety serii VX Freedom:


Twilight Light Managment System:  • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła,

  • eliminuje rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego,

  • obiektyw klasy premium zapewnia wysoką ostrość obrazu.


Opcjonalny system bębnów Custom Dial - podczas strzelania na długim dystansie eliminuje konieczność nanoszenia korekt punktu celowania (celowania ponad celem) wynikających z odległości, grawitacji oraz działania wiatru.


Powiększony pierścień przybliżenia - pozwala na szybką i wygodną zmianę powiększenia bez odrywania wzroku od celu.


Lekka i wytrzymała konstrukcja - równomiernie rozprasza energię odrzutu.


Testy wytrzymałości Leupold Punisher - lunety przechodzą rygorystyczny testy na maszynie symulacyjnej Punisher, podczas którego są poddawane 5000 prób odrzutu. Maszyna generuje wstrząsy o energii 3× większej od odrzutu karabinu .308.


Opcjonalna siatka FireDot illumination* - podświetlany punkt celowania widoczny w każdych warunkach oświetleniowych (*wybrane modele).


Tubus 30 mm* - na większych dystansach zapewnia większy zakres regulacji siatki celowniczej (*wybrane modele).


Motion Sensor Technology (MST)* - zastosowanie czujnika ruchu wydłuża żywotność baterii (*wybrane modele).


Solidna konstrukcja - szczelny tubus lunety jest w 100% odporny na wewnętrzne parowanie i warunki atmosferyczne.


Lekka i wytrzymała


Leupold VX-Freedom 4-12×40 30 mm to lekka, kompaktowa luneta o długości 321 mm. Luneta ma aluminiowy tubus o średnicy 30 mm tubus, który w odróżnieniu od wersji calowej zapewnia większy zakres regulacji ustawień siatki celowniczej wynoszący 75 MOA (w pionie i poziomie).


Na okularze znajduje się powiększony moletowany pierścień służący do szybkiej i wygodnej zmiany powiększenia. Uszczelnienie i wypełnienie optyki gazem, całkowicie eliminuje problem wewnętrznego parowania soczewek oraz gwarantuje 100% odporność na warunki atmosferyczne.


Wymiary


Luneta celownicza Leupold VX-Freedom 4-12x40 30 mm AO Tri-MOAJasny i czysty obraz


Amerykański producent Leupold szczególny nacisk kładzie na jakość i jasność obrazu.


Dlatego układ optyczny zbudowano w oparciu o soczewki klasy premium oraz system Twilight odpowiedzialny za wysoką transmisję światła, oraz redukowanie światła rozproszonego o blisko 80% skuteczniej w stosunku do podobnych modeli dostępnych na rynku.


Widzialny obraz jest jasny, kontrastowy, ostry od krawędzi do krawędzi oraz głęboki, dlatego luneta może być używana do polowania o świcie i zmierzchu (dodaje około 10 minut światła).


Szerokie pole widzenia (od 6,64 do 3,32 m/ 100 m) umożliwia wydajną obserwację oraz lepszą ocenę sytuacji podczas polowania. Z lunety mogą także komfortowo korzystać osoby używające szkieł korekcyjnych, dzięki dużej odległości źrenicy wyjściowej.


Regulacja paralaksy


Boczne pokrętło paralaksy pozwala na płynne kompensowanie błędu paralaksy (błąd punktu widzenia wpływający na punkt celowania) odrywania wzroku od celu. Korekta paralaksy pozwala na precyzyjne ustawienie ostrości obrazu w zależności od dystansu, na którym strzelamy.


Regulacji ostrości obrazu dokonujemy za pomocą moletowanego pierścienia Fast Focus.


Uniwersalna siatka celownicza


W lunecie zastosowano siatkę celowniczą Tri-MOA w drugim planie, będącą opatentowanym projektem marki Leupold. Uniwersalny krzyż celowniczy Tri-MOA oparto na siatce T-MOA, stosując podziałkę wyskalowaną co 1 i 5 MOA (10 MOA w każdym kierunku). Aby ułatwić obserwację, górna część krzyża jest otwarta (pozbawiona podziałki).


Niskoprofilowe wieżyczki z blokadą zera, mają regulację 1/4 MOA. Zakres regulacji krzyża wynosi 75 MOA w pionie i poziomie. Bębny mają moletowane ścianki, które pozwalają na regulację ustawień bez dodatkowych narzędzi.


System CDS


W lunecie zastosowano innowacyjny system CDS (Custom Dial System) pozwalający strzelcowi na dopasowanie parametrów tarczy bębna wysokości do dystansu oraz balistyki używanej amunicji.


Korzystając z CDS już po krótkim treningu możemy strzelać precyzyjnie i powtarzalnie na dużych dystansach, bez konieczności używania tabeli przewyższeń (zmiany punktu celowania).

Podświetlenie krzyża celowniczego (siatki): brak
Typ krzyża celowniczego (siatki): Tri-MOA
Typ wieżyczek: zakryte
Zastosowanie (przeznaczenie): myślistwo, strzelectwo sportowe
Średnica tubusu [mm]: 30 mm (1,18″)
Okres gwarancyjny: Dożywotnia gwarancja producenta

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl