Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Luneta celownicza Primary Arms GLx 2.5-10x44 mm FFP iR ACSS Raptor M2 5.56/5.45/.308

Cena: 4 149,00 zł 4149.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Primary Arms
Kod produktu: K1-777-008

1px Opis

Wszechstronna luneta celownicza Primary Arms 2.5-10x44 mm stworzona w ramach średniopółkowej linii GLx łączy w sobie funkcjonalność oraz wysoką jakość komponentów z korzystną ceną. Zakres powiększeń sprawia, że model doskonale sprawdzi się w myślistwie, zapewniając lepsze pole widzenia niż popularne konstrukcje o powiększeniu 3. Zarówno podczas strzelań sportowych jak i na łowisku docenimy również kompaktowe wymiary oraz niską masę konstrukcji. Wersja z umieszczoną w pierwszym planie podświetlaną siatką ACSS Raptor M2 dostosowaną do balistyki amunicji .223 Rem, 5,45x39 oraz .308 Win pozwalającą na sprawne namierzanie celów ruchomych.


Luneta celownicza Primary Arms GLx 2.5-10x44 mm oferuje:

  • Zakres powiększeń odpowiedni do myślistwa oraz strzelań taktycznych na średnich dystansach

  • Wysokiej jakości soczewki gwarantujące bardzo dobrą transmisję światła oraz brak zniekształceń

  • Osadzony w pierwszym planie rozbudowany krzyż ACSS Raptor M2 5,56/5,45/.308 z podświetleniem

  • Rozmiar obiektywu gwarantujący odpowiednią ilość światła w całym zakresie powiększeń

  • Wieżyczki z możliwością ustawienia zera o wyczuwalnym skoku co 0.1 MIL

  • Taktyczną charakterystykę wieżyczek pozwalającą na beznarzędziowe korekty oraz ustawienie pozycji zerowej

  • Aluminiowy korpus odporny na wstrząsy, zabezpieczony antykorozyjnym anodowaniem

  • Dożywotnią gwarancję producenta


Marka Primary Arms od lat zdobywa uznanie wśród amerykańskich strzelców, oferując innowacyjność oraz doskonały stosunek ceny do jakości. Wykorzystanie wysokiej klasy materiałów oraz wiodącej na swojej półce cenowej optyki połączone z dożywotnią gwarancją sprawia, że firma cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem pasjonatów strzelectwa. Tym, co wyróżnia produkty Primary Arms na tle konkurencji są jednak autorskie krzyże celownicze, które dzięki przemyślanej konstrukcji oraz dużej różnorodności spełnią oczekiwania strzelców o różnych potrzebach i preferencjach. Kompleksowe podejście do tematu optyki sprawia natomiast, że w ofercie znajdziemy nie tylko lunety czy kolimatory, ale również wszelkie niezbędne do ich montażu i użytkowania akcesoria.


Primary Arms - korzystna cenowo optyka o podpartej dożywotnią gwarancją niezawodności


 

Luneta celownicza Primary Arms GLx 2.5-10x44 FFP otrzymała typowo taktyczną charakterystykę, jednakże jej konstrukcję docenią również myśliwi. Korpus urządzenia został wykonany z aluminium lotniczego co w połączeniu z 44-milimetrowym obiektywem oraz relatywnie niewielką długością oferuje nam lekką i kompaktową konstrukcję. Sprawia to, że konstrukcja nie będzie radykalnie zwiększała wymiarów oraz masy broni, przez co całość pozostanie manewrowa i komfortowa przy strzelaniach z pozycji stojącej. Dwuipółkrotne powiększenie na najniższym stopniu oferuje szersze pole widzenia bez wyraźnie odczuwalnej różnicy w przybliżeniu jeśli porównamy je z powiększeniem trzykrotnym. Będzie to cenne podczas obserwacji większej ilości celów jak i wodzenia za zwierzyną w ruchu.


Otwarte wieżyczki o taktycznej charakterystyce pozwalają na szybkie wprowadzanie korekt. Dzięki wykorzystanemu systemowi set-and-forget zero możemy ustawić oraz zapisać wstępne zero dla broni, a następnie w przypadku zmiany dystansu lub charakterystyki wiatru na bieżąco wprowadzać korekty. Pozwoli nam to na łatwy powrót do wstępnego ustawienia bez konieczności zapamiętywania wartości na podziałce. Co więcej, skok wieżyczek jest doskonale wyczuwalny oraz słyszalny, dzięki czemu będziemy mieli pewność wprowadzenia ustawienia.


Luneta celownicza Primary Arms - poznaj zalety autorskich siatek celowniczych ACSS


 

Luneta została wyposażona krzyż umieszczony w pierwszym planie optycznym, co jest optymalnym wyborem do przewidzianych dla niej zastosowań. Rozwiązanie tego typu zachowuje realne proporcje znaku celowniczego podczas zmiany powiększenia, dzięki czemu umożliwia wiarygodną ocenę odległości do celu. Ponadto w przypadku powiększeń z dołu zakresu krzyż pozostaje niewielki, nie rozpraszając nas ilością detali i pozwalając na szybkie przenoszenie pomiędzy celami. Omawiany model oferuje krzyż ACSS Raptor M2 pozwalający na szybkie namierzanie oraz sprawne wodzenie za celem. Siatka obejmuje centralny szewron otoczony pogrubioną podkową znacząco usprawniającą szybkie namierzanie celu na bliskich dystansach oraz podziałkę do kompensacji opadu pocisku BDC. Ponadto znajdziemy tu również punkty pozwalające na wprowadzanie korekt kompensujących działanie wiatru, analogowy dalmierz oraz odnośniki pomagające podczas wodzenia za ruchomym celem.


 

Podświetlenie krzyża celowniczego (siatki): jest
Typ wieżyczek: otwarte (taktyczne)
Średnica tubusu [mm]: 30 mm (1,18″)
Okres gwarancyjny: Dożywotnia gwarancja producenta

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl