Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Luneta celownicza do kuszy Hawke XB30 Compact Crossbow 2-8x36 IR

Cena: 1 269,00 zł 1269.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Hawke Optics
Kod produktu: K1-354-126

1px Opis


Kompaktowa luneta celownicza HawkeXB30 Compact Crossbow 2-8x36 SR IR do kusz bloczkowych, z podświetlaną siatką celowniczą XB30 Compact SR w drugim planie, wielowarstwową optyką zapewniającą jasny i ostry obraz celu oraz blokowanym pierścieniem powiększenia i FPS, dzięki czemu celownik jest kompatybilny z kuszami o prędkości początkowej 250-475 fps.


Hawke XB30 Pro Crossbow 2-8x36 SR — kompaktowa luneta celownicza do kuszy


Lunety celownicze Hawke do kusz to celowniki o bezkompromisowej wytrzymałości i wydajności zaprojektowane z myślą o strzelaniu w trudnych warunkach terenowych.


Hawke XB30 Compact Crossbow 2-8x36 SR to kompaktowy celownik do kuszy o jednoczęściowym tubusem 30 mm z anodowanego matowo wykończonego aluminium lotniczego. Dzięki zwartej 256 mm konstrukcji ważącej 435 g nie zwiększa odczuwalnie masy kuszy, co wpływa na komfort i mobilność użytkownika. Szerokokątny układ optyczny został uszczelniony i oczyszczony suchym azotem, co zapobiega zaparowaniu optyki nawet podczas nagłych zmian temperatur. Wodoodporny i pyłoszczelny tubus zapewnia niezawodność w każdych warunkach pogodowych przez cały okres eksploatacji. Celownik jest odporny na wstrząsy, dlatego może być używany bezpiecznie na mocnych kuszach.


Elementem, który wpływa na wydajność i wszechstronność celownika Hawke XB30 Compact Crossbow 2-8x36 SR jest bez wątpienia zaawansowana siatka celownicza, zaprojektowana dla kusz bloczkowych o różnej prędkości początkowej.


Luneta ma podświetlaną na czerwono siatkę celowniczą XB30 Compact SR w drugim planie, z nastawami do precyzyjnego na dystansie od 18 do 91 m (zero na 18 m) oraz stałą paralaksą ustawioną na 46 m. Siatka składa się z 4 zwężających się ku środkowi ramion, podświetlanego krzyża celowniczego z precyzyjną podziałką zasięgu (co 5 jardów) oraz znacznikami do nanoszenia poprawek na wiatr. Na okularze znajduje się pierścień do regulacji dioptrii oraz blokowane pokrętło (zgłoszone do opatentowania) pełniące 2 funkcję: zmiany powiększenia, oraz definiowania prędkości bełtów wystrzeliwanych z naszej kuszy. Aby precyzyjnie zgrać siatkę celowniczą z kuszą, wystarczy ustawić pierścień powiększenia/ FPS na wartości odpowiadającej parametrom naszych strzałów. Po wyzerowaniu krzyża na 50 jardach (45 m) i ustawieniu prędkości początkowej FPS, wskaźniki krzyża będą precyzyjnie dopasowane do trajektorii opadu bełtów.

Funkcjonalność celownika zapewnia siatki celownicza podświetlana na 2 kolory (czerwony lub zielony) z 5-stopniową skalę regulacji, co pozwala na dostosowanie jasności i koloru krzyża do panujących warunków oświetleniowych, a także własnych preferencji.


Zakres regulacji powiększenia / FPS. • 2 × = 250 fps,

 • 2,5 × = 275 fps,

 • 3 × = 300 fps,

 • 3,5 × = 325 fps,

 • 4,1 × = 350 fps,

 • 4,8 × = 375 fps,

 • 5,5 × = 400 fps,

 • 6,3 × = 425 fps,

 • 7,1 × = 450 fps,

 • 8 × = 475 fps.


Hawke — akcesoria do kusz w sklepie strzeleckim Kolba


W lunecie zastosowano system optyczny H2 z soczewkami w pełni powlekanymi powłokami antyrefleksyjnymi (14 warstw). Wpływa to na jasność lunety, zapewnia naturalny obraz o wysokiej rozdzielczości oraz ogranicza zjawisko aberacji chromatycznej. Niskoprofilowe kryte wieżyczki mają regulację o wartości kliku 1/2 MOA. Pełny zakres regulacji krzyża wynosi 180 MOA w pionie i poziomie. Do ochrony wrażliwej optyki służą metalowe zakrywki, które możemy w szybki i łatwy sposób zamontować/ zdjąć za pomocą dołączonych narzędzi.


Cechy lunety do kusz Hawke XB30 Compact Crossbow 2-8x36 SR: • Siatka celownicza XB30 Compact SR z dwukolorowo podświetlanym krzyżem – ułatwia strzelanie w warunkach słabego oświetlenia.

 • Powłoki wielowarstwowe — na wszystkich granicach szkło-powietrze naniesiono powłoki antyrefleksyjne zwiększające jasność i jakość obrazu.

 • Wstrząsoodporna konstrukcja z aluminium pozwala na korzystanie z celownika w trudnych warunkach

 • Tubus wypełniony suchym azotem — zapobiega wewnętrznemu parowaniu soczewek, a także wnikaniu kurzu i zanieczyszczeń

 • Tubus 30 mm — zapewnia zakres regulacji znaku celowniczego do 180 MOA,

 • Pierścień szybkiej ostrości okularu — umożliwia wyostrzenie krzyża do wzroku strzelca,

 • Blokowany pierścień powiększenia/ FPS — łączy 2 funkcje: zmianę powiększenia oraz ustawienia FPS prędkości początkowej bełtów.

Podświetlenie krzyża celowniczego (siatki): jest
Typ wieżyczek: zakryte
Średnica tubusu [mm]: 30 mm (1,18″)
Elementy zestawu lunety: zakrywki na szkła, ściereczka do czyszczenia optyki

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl