Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Miotacz gazu pieprzowego P2P PGS II KIT z latarką, czarno-pomarańczowy

Cena: 259,00 zł 259.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Kod produktu: K1-787-001

1px Opis

Zmodernizowana wersja sprawdzonego miotacza gazu P2P PGS wyposażona w zmniejszony chwyt pistoletowy pozwalający na jeszcze sprawniejsze noszenie w ukryciu, oraz zintegrowaną latarkę umożliwiającą sprawne oświetlenie napastnika. Mały ciężar i kieszonkowy gabaryt umożliwiają wygodne przenoszenie miotacza w kieszeni kurtki, damskie torebce lub saszetce biodrowej.


P2P PGS ma polimerową konstrukcję, w której zastosowano wiele rozwiązań wykorzystywanych w broni palnej m.in. powiększony kabłąk pozwalający na obsługę urządzenia w rękawicach zimowych, bezpiecznik chwytowy oraz profilowaną rękojeść o antypoślizgowej fakturze.


Wymienny kartridż gazowy


W odróżnieniu od tradycyjnego miotacza gazu Walther PGS wykorzystuje wkłady gazowe, które po zużyciu można sprawnie wymienić.


Wkład z gazem pieprzowym Walther Pro Secur / P2P zawiera środek drażniący o 10% stężeniu i ostrości aż 2 mln SHU, który jest skuteczny wobec także wobec osób nietrzeźwych lub pod wpływem narkotyków. SHU określa ilość kapsaicyny, czyli substancji odpowiedzialnej za uczucie ostrości.


Gaz działa błyskawicznie na receptory bólu, wywołuje uczucie pieczenia i zakłóca pracę układu nerwowego. U napastnika potraktowanego gazem następuje podrażnienie śluzówki nosa i gardła, intensywne łzawienie oczu, dezorientacja oraz zaburzenie percepcji.


W zależności od tolerancji na kapsaicynę efekty działania gazu utrzymują się nawet do 45 minut, dając nam czas na oddalenia się i wezwanie pomocy. Gaz pieprzowy w formie skoncentrowanego strumienia żelu ma skuteczny zasięg nawet do 6 metrów.


Prosta obsługa


Urządzenie na tle poprzedniej generacji wyróżnia zintegrowana, 200-lumenowa latarka, aktywowana za pośrednictwem bezpiecznika chwytowego. Wystarczy zatem w poprawny sposób uchwycić miotacz, a ten aktywuje źródło światła i przy okazji przygotuje się do strzału.

P2P PGS II wyróżnia się prostą i instynktowną obsługą. W sytuacji zagrożenia użytkownik musi jedynie skierować miotacz w kierunku napastnika i wcisnąć spust. Kartridż wystarcza na kilka krótkich aplikacji gazu (maksymalnie 5).


Wymiana zużytego kartridża jest prosta. W tym celu należy odciągnąć suwak blokady, unieść blok lufy i zastąpić wkład nowym. Nawet w stresującej sytuacji czynność ta zajmuje zaledwie kilka sekund.

Ilość użyć (psiknięć): 5
Substancja drażniąca (aktywna): oleożywica, czyli kapsaicyna
Wymagane zezwolenie?: nie
Ilość bezpieczników: 1
Kolor: czarny, pomarańczowy
Materiał obudowy: polimer

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl