Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Ostrzałka Work Sharp Angle Set

Cena: 289,00 zł 289.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Work Sharp
Kod produktu: K1-009-025

1px Opis

Work Sharp Angle Set to regulowany system ostrzący wyposażony w obrotowe pręty diamentowo-ceramiczne, pozwalający na ostrzenie noży pod 5 ustalonymi kątami.


Work Sharp Angle Set to wszechstronna ostrzałka ręczna, która dzięki zastosowaniu technologii Tri-brasive umożliwia błyskawiczną zmianę kąta ostrzenia oraz gradacji powierzchni ściernej.


Ten innowacyjny system pozwala na ostrzenie noży o gładkiej i ząbkowanej krawędzi tnącej, noży kuchennych, noży do filetowania oraz ostrzy narzędzi warsztatowych, dlatego stanowi dokonały wybór dla każdego pasjonata i użytkownika noży, eliminujący konieczność zakupu dodatkowych osełek.


Modułowa konstrukcja


Work Sharp Angle Set składa się z dwóch kluczowych elementów, polimerowego pudełka pełniącego funkcję podstawy oraz obrotowego modułu ostrzącego.


System można w bardzo szybki sposób rozłożyć oraz równie łatwo złożyć. Wystarczy jedynie unieść do góry skrzydła pokrywy, wyjąć trójkątny system ostrzący oraz zamocować go pod wybranym kątem na magnetycznych prowadnicach o 5 zdefiniowanych kątach.


Proces przygotowanie ostrzałki do pracy zajmuje zaledwie kilka sekund, osełka po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, co pozwala także na jej użytkowanie w terenie. Stabilność pracy zapewniają gumowe nóżki, zapobiegające przesuwaniu się ostrzałki na gładkiej powierzchni.


Ostrzałka - jak używać?


Najważniejszymi czynnikami wpływającymi na jakość i efektywność ostrzenia są dobór odpowiedniego kąta oraz jego zachowanie (kontrola) podczas szlifowania.


Work Sharp stworzył niezwykle prosty i wydajny system, który umożliwia wybór oraz szybką zmianę kąta ostrzenia w zależności od typu i przeznaczenia noża. Dodatkowo ostrzałka pozwala na przeprowadzenie szlifowania przy użyciu prętów diamentowych i ceramicznych o różnych gradacjach.


Symetryczny moduł ostrzący Tri-brasiv składa się z 2 obrotowych prętów ostrzących połączonych na kształt odwróconej litery V. Pręty nie są blokowane, pracują w zakresie 360° co ułatwia szybką zmianą gradacji bez konieczności wymiany kamieni jak ma to miejsca w podobnych systemach ostrzących.


Regulacji kąta ostrzenia dokonujemy w jeszcze prostszy sposób- umieszczając prowadnicę we wspomnianych prowadnicach magnetycznych.


Work Sharp Angle Set wyposażono również w stożkowy pręcik ceramiczny, który przeznaczony jest do ostrzenia ząbków różnej wielkości. Pręt ceramiczny można zamontować na górze ostrzałki lub używać samodzielnie.


Powierzchnie ostrzące  • płytka z nasypem diamentowym o zgrubnej gradacji do nadawania ostrości roboczej

  • płytka z nasypem diamentowym o drobnej gradacji do polerowania oraz szybkiego podostrzania

  • płyta z kamieniem ceramicznym o drobnej gradacji do polerowania, oraz nadawania bardzo wysokiej ostrości

  • stożkowy pręcik ceramiczny do ostrzenia noży ząbkowanych


Kąty ostrzenia


Użytkownik ma do dyspozycji 5 fabrycznie zdefiniowanych kątów (co 2,5°) najczęściej wykorzystywanych w nożach tj.: 15°, 17,5°, 20°, 22,5° oraz 25°.


Taka funkcjonalność pozwala na ostrzenie praktycznie każdego rodzaju noża, począwszy od noży kuchennych, noży składanych codziennego użytku, noży myśliwskich, a skończywszy na nożach i narzędziach survivalowych.


Wybór kąta ostrzenia można dostosować do własnych preferencji. Warto pamiętać, że ostrze o wyższym kącie ostrzenia dłużej zachowa ostrość, jednak będzie mniej precyzyjnie i agresywnie ciąć niż krawędź szlifowana na kąt np. 20°.  • 15°- 17° noże kuchenne, noże do filetowania, narzędzia do precyzyjnego cięcia,

  • 20-22,5° - noże edc, scyzoryki,

  • 25° - duże foldery edc, noże myśliwskie, outdoorowe, noże taktyczne, noże survivalowe, narzędzia do ciężkiej pracy


Co można ostrzyć?
Ostrzałka Work Sharp Angle Set

Nóż do mięsa

Ostrzałka Work Sharp Angle Set

Nóż uniwersalny

Ostrzałka Work Sharp Angle Set

Nóż Santoku uniwersalny

Ostrzałka Work Sharp Angle Set

Nóż szefa kuchni

Ostrzałka Work Sharp Angle Set

Folder (nóż składany)

Ostrzałka Work Sharp Angle Set

Nóż z hakiem

Ostrzałka Work Sharp Angle Set

Nóż ząbkowany

Ostrzałka Work Sharp Angle Set

Haczyk

Ostrzałka Work Sharp Angle Set

Nożyce

Ostrzałka Work Sharp Angle Set

Nożyczki

Ostrzałka Work Sharp Angle Set

Siekiera

Ostrzałka Work Sharp Angle Set

Tasak

 

Co chcesz naostrzyć?: maczeta, siekiera, nóż ząbkowany, nóż stalowy
Rodzaje gradacji: medium /600, fine / 800
Typ ostrza: ząbkowany, gładki
Typ ostrzałki: system ostrzący
Typ ostrzenia: profesjonalny system ostrzący
Materiał ścierny: ceramika (syntetyk), diament

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl