Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej. tel. 324270499; tel./WhatsApp: 603499459, 663499499, 665499499, info@499.pl 

Piec zduński KPL 400 - Kobok - SR - szyba Reflex (pyroliza)

Cena: 12 639,07 zł 12639.07
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Wentor
Kod produktu: W2-20523

1px Opis

Piec zduński KPL 400 - Kobok - ekologiczny wkład kominkowy Masywna konstrukcja pieca kominkowego KPL pozwala na znacznie większe obciążenie termiczne niż w przypadku klasycznych wkładów kominkowych. Owalna konstrukcja paleniska ogranicza do minimum tzw. zimne strefy co powoduje, że efektywność spalania drewna jest wręcz doskonała. Dzięki wyłożeniu wnętrza paleniska grubym szamotem i elementami z żarobetonu, urządzenie doskonale nadaje się do magazynowania ciepła w typowych zabudowach zduńskich. Konstrukcja Kobok, wykonana jest ze stali, pomalowanej ekologiczną i bezwonną farbą. Szczelna komora spalania przeznaczona do domów z rekuperacją. Posiada wbudowaną przepustnicę świeżego powietrza do sterowania procesem spalania bezpośrednio w urządzeniu oraz króciec fi 125 mm przyłączeniowy. Drzwiczki przeszklone specjalną przeźroczystą ceramiką wytrzymującą 800C z bardzo estetycznym wykończeniem od środka ze stali nierdzewnej. Po co Ci kominek z brudną szybą? Wkłady kominkowe Kobok posiadają specjalne dysze z czterech stron ze strumieniem świeżego powietrza na szybę w celu zachowania jej w czystości. To dzięki nim możemy się cieszyć pięknym widokiem ognia, a nie brudną i czarną szybą. Technologia Kobok dzięki inżynierskiej myśli i wieloletnim badaniom nad termodynamiką przepływu spalin stworzył najnowocześniejszą oraz najwydajniejszą konstrukcję paleniska (palenisko trapezowe), która zapewnia bardzo ekonomiczne i zarazem czyste spalanie drewna. Komora spalania jest zamknięta, dzięki czemu powietrze do spalania pobierane jest wyłącznie z zewnątrz. Każdy szczegół jego konstrukcji jest przemyślany i do czegoś służy (posiada nawet demontowane rączki do przenoszenia). Głębokie palenisko Wkłady kominkowe Kobok posiadają głębokie palenisko (7 cm). Chroni to przed przypadkowym wysypaniem się żaru z paleniska oraz zapewnia bardzo długi komfort użytkowania bez konieczności wybierania popiołu. Gwarancja Nasze produkty objęte są jedną z najdłuższych na rynku gwarancji - 7 lat na korpus oraz 2 lata na szamot i ruszt. Sprawia to, że są doskonałym wyborem do ogrzewania domu przez długie lata.
Estetyka Wszystkie wkłady kominkowe Kobok malowane są ekologiczną farbą Senotherm® UHT HYDRO w kolorze czarny metalik. Farba oparta jest na bazie wody (nie na rozpuszczalniku) dzięki czemu podczas pierwszych rozpaleń w kominku nie wydziela się nieprzyjemny zapach. Każdy wkład kominkowy Kobok jest również piaskowany przed malowaniem. Zapewnia to idealnie gładką powierzchnie oraz ułatwia przyleganie farby do ścianek kominka. Często konkurencja w pogoni za niską ceną nie stosuje takiego rozwiązania. Skutkiem oszczędności jest bardzo nieprzyjemny zapach ( bardzo gryzący) oraz kiepska jakość struktura farby na powierzchni wkładu. Farba, szczególnie w dolnej części kominka może utwardzać się nawet kilka lat w zależności od intensywności palenia. Wtedy nieprzyjemny zapach będziemy czuć znacznie dłużej. Przed zakupem zawsze warto się o to zapytać sprzedawcę i zobaczyć jakość wykonania produktu “na żywo” a nie tylko “uszlachetnione komputerowo” zdjęcia. Komfort użytkowania Istotą dobrego wkładu kominkowego jest umiejętność wykonania tak jego konstrukcji, aby drewno oraz pozostałe z niego gazy spaliły się w palenisku samoczynnie, a nie zostały sztucznie tłumione szybrem przed wydostaniem się do komina. To tłumienie gazów oraz spalin poprzez szyber powoduje szybsze brudzenie się szyby oraz nienaturalne spalanie. Stosowanie szybrów w tego typu nowoczesnych paleniskach mija się z celem. Ekonomia Przy wyborze wkładu kominkowego warto porównać oprócz standardowych parametrów (moc, sprawność, waga itp.) dodatkowe wskaźniki jak: – zużycie drewna,– żywotność wkładu,– temperatura spalin,– stężenie CO,– koszt części eksploatacyjnych oraz częstotliwość ich wymiany.


WymiaryA=375 (mm), B=530 (mm),DN=Ø 180 (mm), F=1110 (mm), C=675 (mm),  L=Ø 125 (mm), V=510 (mm),N=60 (mm),J= 325 + /160/ (mm).
Dane techniczne
KPL 400 Klasyfikacja energetyczna A Moc nominalna 10,0 kW Moc regulowana 3,0 - 10,0 kW Powierzchnia grzewcza 30 - 100 m2 Funkcja grzewcza grzanie / dekoracja Sprawność 87,2 % Średnica czopucha Ø 180 mm Zalecane ciśnienie komina 12 Pa +/- 2Pa Gwarancja 7 lat / 2 lata Do ciepłej zabudowy tak Średnica przyłącza powietrza Ø 125 mm Waga 185 kg

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl