Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Pistolet maszynowy wiatrówka IWI Mini Uzi 4,5 mm BB CO2

Cena: 589,00 zł 589.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Kod produktu: K1-342-002

1px Opis

IWI Mini Uzi 4,5 mm BB CO2 to szybkostrzelna wiatrówka CO2 z systemem blow-back, składaną na bok kolbą oraz odłączanym tłumikiem dźwięku.


Lekka i wytrzymała konstrukcja


IWI Mini Uzi 4,5 mm BB CO2 to ciekawa propozycja dla osób, które szukają dobrej zabawy i do tematu strzelectwa podchodzą w sposób typowo rekreacyjny. Konstrukcja wiatrówki jest wzorowana na izraelskim pistolecie maszynowym Uzi, używanym m.in. służby bezpieczeństwa i oddziały specjalne na całym świecie.


Korpus, łoże oraz chwyt wykonano z wytrzymałego polimeru. Kluczowe elementy pistoletu tj. lufa wewnętrzna, mechanizm spustowy, zawór CO2, bezpiecznik oraz magazynek są metalowe.


Pistolet wyróżnia się bardzo zwartą i lekką budową (1242 g), dlatego mogą z niego komfortowo strzelać także młodsi użytkownicy i panie. Podczas transportu kolbę można wygodnie złożyć na bok. Po jej złożeniu długość wiatrówki ulega zmniejszeniu blisko o połowę.


Taka funkcjonalność znacznie zwiększa mobilność pistoletu oraz ułatwia jego transportowanie. W wiatrówce zastosowano także atrapę dźwigni przeładowania, bezpiecznik nastawny (na chwycie) oraz dołączaną imitację tłumika dźwięku.


Pistolet ma mechaniczne przyrządy celownicze w postaci stałej muszki oraz przeziernikowej szczerbiny. Bezpiecznik został usytuowany w tym samym miejscu co w oryginalne, pozwalając na szybkie blokowanie mechanizmu spustowego.


Duża prędkość początkowa


Wiatrówka zasilana jest 12 g kapsułą CO2, montowaną pod zdejmowaną okładziną rękojeści. Sprężony dwutlenek węgla nadaje wystrzelonym śrutom BB's prędkość do 125 m/s oraz umożliwia celne strzelanie na dystansie około 20 m.


Dobrej jakości nabój CO2 pozwala na oddanie około 80 wyrównanych strzałów. Ilość strzałów jest głównie zależna od temperatury powietrza, dynamiki strzelania oraz właściwej konserwacji wiatrówki. Trzeba również pamiętać, że kapsułę CO2 (przebitą) może pozostawić w wiatrówce maksymalnie 48 godzin.


Po upływie tego czasu kapsułę należy usunąć lub ją „wystrzelać”. Montaż oraz wymiana kapsuły są dosyć proste i nie wymagają stosowania dodatkowych narzędzi. Po zdjęciu okładziny i umieszczeniu w rękojeści nowej kapsuły wystarczy ją dokręcić śrubą motylkową.


System odrzutu „Blow back”


Cechą, która wyróżnia ten pistolet wiatrówkowy jest mocny system blow-back. Jego działanie powoduje, że po strzale zamek energicznie cofa się, efektownie naśladując odrzut broni palnej. Taka funkcjonalność zwiększa satysfakcję z użytkowania i zapewnia sporo emocji podczas strzelania.


Pistolet strzela wyłącznie ogniem pojedynczym, jednak dzięki zastosowaniu magazynka o pojemności 28 śrutów oraz łatwego do opanowania mechanizmu spustowego, już po krótkim treningu strzelec może osiągnąć szybkostrzelność wynoszącą nawet do 150 strzałów na minutę.


Stalowy śrut BB's


Metalowy magazynek mieści 29 sztuk śrutu BB's 4,46 mm, który najlepiej sprawdzają się w rekreacyjnym strzelaniu do celów reaktywnych, puszek, butelek itp. Dźwignia zatrzasku magazynka została umieszczona w dolnej części chywtu.


Podajnik magazynka można zablokować w dolnym położeniu, pozwala na to na ładowanie śrutu metodą grawitacyjną bezpośrednio z pojemnika.


W odróżnieniu od śrutu ołowianego, BB'S nawet pod wpływem nacisku nie ulega odkształceniom, dlatego mogą być bezpiecznie ładowany do magazynków o dużej pojemności.


Mechanizm DAO


W wiatrówce zastosowano mechanizm spustowy DAO (double action only), który umożliwia strzelanie wyłącznie z wykorzystaniem samonapinania.


Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim prosta i instynktowna obsługa, co powoduje, że wiatrówka IWI Mini Uzi 4,5 mm BB CO2 świetnie sprawdzi się w rękach osób rozpoczynających swoją przygodę ze strzelectwem pneumatycznym.


Tłumik dźwięku


W zestawie znajduje się polimerowa atrapa tłumika dźwięku, którą możemy w błyskawiczny sposób zamontować na gwintowanym odcinku lufy. Tłumik ma wyłącznie walor ozdobny, nadając wiatrówce bardziej taktycznego stylu.

Kaliber [mm]: 4,5 mm
Klasa celności: rekreacyjna
Magazynek: jest
Odrzut: mały (do 10 J)
Typ śrutu: BB
Typ zasilania: CO2 12 g
Materiał obudowy: wysokiej jakości tworzywo sztuczne
Okres gwarancyjny: 24 miesiące

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl