Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Pistolet maszynowy wiatrówka IWI Mini Uzi 4,5 mm sprężnowy

Pistolet maszynowy wiatrówka IWI Mini Uzi 4,5 mm sprężnowy 8777a486c2f166cdff90ef9b76f240cb
  • nowość
Cena: 599,00 zł 599.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Kod produktu: K1-342-006

1px Opis

IWI Mini Uzi 4,5 mm to wiatrówka sprężynowa z łamaną lufą, wzorowana na izraelskim pistolecie maszynowym UZI, który produkowany jest blisko od 70 lat.


Wiatrówka sprężynowa IWI Mini Uzi 4,5 mm w sklepie strzeleckim Kolba


Cechy i funkcje:  • poręczna konstrukcja łącząca cechy pistoletu i karabinka

  • wiatrówka sprężynowa w stylu pistoletu maszynowego UZI

  • składana kolba

  • atrapa tłumika dźwięku zwiększająca wygodę napinania sprężyny

  • szyna Picatinny do montażu kolimatora


IWI Mini Uzi 4,5 mm to ciekawa propozycja dla osób, które szukają dobrej zabawy i do tematu strzelectwa podchodzą w sposób typowo rekreacyjny. Konstrukcja wiatrówki jest wzorowana na izraelskim pistolecie maszynowym Uzi, używanym m.in. służby bezpieczeństwa i oddziały specjalne na całym świecie. Korpus, łoże oraz chwyt wykonano z wytrzymałego polimeru. Kluczowe elementy pistoletu tj. lufa wewnętrzna, mechanizm spustowy, bezpiecznik oraz kolba są metalowe.


Pistolet podobnie jak oryginał zapewnia 3 punkty podparcia i wyróżnia się zwartą i lekką budową (2335 g). Dlatego mogą z niego komfortowo strzelać także młodsi użytkownicy i panie. Podczas transportu kolbę można wygodnie złożyć na bok. Po jej złożeniu długość wiatrówki ulega zmniejszeniu blisko o połowę. Taka funkcjonalność znacznie zwiększa mobilność pistoletu oraz ułatwia jego transportowanie. W wiatrówce zastosowano atrapę dźwigni przeładowania, bezpiecznik nastawny (na chwycie) oraz dołączaną imitację tłumika dźwięku, która ułatwia napinanie sprężyny. Pistolet ma mechaniczne przyrządy celownicze w postaci stałej muszki oraz przeziernikowej szczerbiny. Bezpiecznik został usytuowany w tym samym miejscu co w oryginalne, pozwalając na szybkie blokowanie mechanizmu spustowego.


IWI Mini Uzi 4,5 mm w sklepie z wiatrówkami Kolba w Czeladzi


Wiatrówka ma klasyczny napęd sprężynowo-tłokowy, w którym kompresji powietrza dokonujemy mechanicznie poprzez „złamanie lufy”. Ta klasyczna forma napędu pomimo upływu czasu nadal uchodzi za jedną z najbardziej popularnych i najtańszych w eksploatacji.


Solidny stalowy zaczep pewnie blokuje lufę po przełamaniu. Pistolet strzela śrutem diabolo 4,5 mm, z maksymalną energią 7,5 J. Za precyzję i powtarzalność strzałów odpowiedzialne są osiowo mocowana bruzdowana lufa oraz mechanizm spustowy o małym oporze. Na lufie osadzono atrapę tłumika dźwięku, która ułatwia napinanie mocnej sprężyny. Tłumik ma walor głównie ozdobny, nadający wiatrówce militarnego stylu. Na grzbiecie wiatrówki znajduje się szyna Picatinny przeznaczona do montażu celownika kolimatorowego. Mechanizm spustowy można zablokować/ odblokować za pomocą bezpiecznika.

Ilość szyn montażowych: 1
Kaliber [mm]: 4,5 mm
Klasa celności: rekreacyjna
Możliwość zamontowania: celownik optyczny
Odrzut: mały (do 10 J)
Typ naciągu: klasyczny - łamany
Typ śrutu: diabolo
Typ szyny: 22 mm (picatinny)
Wykończenie kolby/osady: polimer
Wymagane zezwolenie?: nie
Ilość bezpieczników: 1
Typ zabezpieczenia: bezpiecznik nastawny
Typ zasilania: sprężynowy
Kolor: czarny

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl