Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Pistolet wiatrówka Glock 17 gen 5. 4,5 mm blowback

Cena: 909,00 zł 909.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Glock
Kod produktu: K1-050-089

1px Opis

Glock 17 gen 5 4,5 mm blowback to pistolet wiatrówkowy na śrut diabolo, będący wierną repliką austriackiego pistoletu Glock 17. Wiatrówka z metalowym zamkiem oraz systemem blowback, realistycznie naśladujący odrzut broni po strzale.


Wiatrówka Glock 17 gen 5 w sklepie strzeleckim Kolba


Podobnie jak w wersji bojowej, wiatrówka Glock 17 gen 5 ma metalowy zamek i polimerowy szkielet, którego antypoślizgowe fakturowanie jest zgodne z oryginałem. Pistolet ma obustronną dźwignię zrzutu zamka, powiększony zatrzask magazynka oraz zintegrowany lejek, ułatwiający wymianę magazynka. Warto podkreślić, że wymiary wiatrówki są na tyle zgodna z oryginałem, że do przenoszenia pistoletu można używać standardowych kabur do broni palnej tj. Safariland lub Blackhawk. Po zamontowaniu kapsuły i załadowaniu śrutu ciężar wiatrówki jest niemal taki sam jak prawdziwego pistoletu Glock 17 generacji 5 (bez amunicji). Wiatrówka strzela standardowym śrutem diabolo 4,5 mm, który celnością znacząco przewyższa śrut stalowy BB. W magazynku wysuwanym z rękojeści znajduje się przedział na 12 g kapsułę CO2 oraz polimerowa wkładka o pojemności 21 śrutów diabolo 4,5 mm. Do strzelania zaleca się używanie wyłącznie śrutu grzybkowego i płaskiego. Wymiana kapsuły zasilającej jest szybka i wymaga jedynie użycia klucza imbusowego, którym odkręcamy/ dokręcamy śrubę ukrytą pod stopką magazynka. Zasilanie CO2 pozwoliło na zastosowanie systemu blow-back. Po oddaniu strzału część gazu jest przekierowana na odrzucenie zamka do tyłu, naśladując w ten sposób odrzut broni palnej. Efektowne i odczuwalne „kopnięcie” wiatrówki powoduje, że strzelania z wiatrówki Glock 17 gen 5 daje znacznie większą przyjemność i radość. Jedna kapsuła pozwala na oddanie do 60 strzałów z wyrównaną prędkością początkową 110 m/s, co stanowi bardzo dobry wynik dla wiatrówki z systemem blowback. Należy pamiętać, że na wydajność strzałów, największy wpływ ma temperatura powietrza oraz dynamika, z jaką strzelamy.


Wiatrówki Glock na CO2 w salonie strzeleckim Kolba


Wiatrówka Glock 17 gen 5 posiada mechanizm spustowy DAO (z samonapinaniem) oraz bezpiecznik spustowy, który zapobiega oddaniu przypadkowego strzału oraz wymusza prawidłowe ułożenia palca na języku spustowym. Rozwiązanie to jest zaimplementowane z mechanizmu Safe Action wykorzystywanego w serii Glock. Wiatrówka posiada większość unikalnych cech bojowego pistoletu Glock 17 generacji 5 tj. fakturowaną rękojeść, powiększony zwalniacz magazynka oraz szynę akcesoryjną. Pistolet wykorzystuje stałe przyrządy celownicze tj. muszkę z białą kropką oraz szczerbinkę z ramką. Kontrastowe oznaczenia przyspieszają zgrywanie przyrządów, pozwalają także na strzelanie przy słabym lub szczątkowym świetle. W przedniej części szkieletu znajduje się krótka szyna montażowa Picatinny pozwalająca na wykorzystywanie dodatkowych akcesoriów strzeleckich np. laserowego wskaźnika celu lub latarki. Na zamku oraz szkielecie wiatrówki naniesiono licencjonowane oznaczenia firmy Glock, oraz numer seryjny pistoletu. Wiatrówka ma dodatkowe zabezpieczenie w postaci bezpiecznika suwakowego  (przed szyną), który blokuje działanie mechanizmu spustowego. 

Ilość szyn montażowych: 1
Kaliber [mm]: 4,5 mm
Klasa celności: rekreacyjna
Magazynek: jest
Możliwość zamontowania: celownik laserowy, latarka
Odrzut: mały (do 10 J)
Typ spustu: DA (Double Action - podwójnego działania)
Typ śrutu: diabolo
Typ szyny: 22 mm (picatinny)
Wymagane zezwolenie?: nie
Ilość bezpieczników: 2
Typ zasilania: CO2 12 g
Kolor: czarny
Elementy zestawu wiatrówki: magazynek

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl