Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Pistolet wiatrówka Umarex CPS 4,5 mm Diabolo CO2

Cena: 689,00 zł 689.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Umarex
Kod produktu: K1-121-091

1px Opis

Umarex CPS to budżetowy pistolet wiatrówkowy, strzelający śrutem grzybkowym diabolo, który cechuje się dobrą celnością i powtarzalnością strzałów.


Budowa i cechy konstrukcyjne


Konstrukcja wiatrówki Umarex CPS opiera się na popularnym modelu Walther CP-99, główną różnicę stanowi brak decockera (dźwigni zrzutu samonapinacza spustu) oraz konstrukcja wykonana w głównej mierze z wytrzymałego polimeru.


Pistolet ma powiększony kabłąk, szkielet z szyną akcesoryjną, bezpiecznik nastawny, obustronną dźwignię zatrzasku magazynka oraz wysuwany z rękojeści magazynek mieszczący kapsułę CO2.


Rękojeść pistoletu ma profilowane wycięcia na palce oraz drobne antypoślizgowe teksturowanie identyczne z fakturą okładzin broni palnej.


Powyższe rozwiązania powodują, że wiatrówka bardzo dobrze i komfortowo leży niemalże w każdej dłoni. Umarex CPS ma klasyczne przyrządy celownicze o stałym ustawieniu, zalecane do strzelania precyzyjnego oraz nauki strzelania.


Automatyczne przeładowanie


Wiatrówka zasilana jest 12 g kapsułą CO2, montowaną w metalowym magazynku. Sprężony dwutlenek węgla nadaje wystrzelonym śrutom diabolo prędkość do 110 m/s oraz umożliwia celne strzelanie na dystansie do 20 m.


Dobrej jakości nabój CO2 pozwala na oddanie około 60 wyrównanych strzałów. Ilość strzałów jest także zależna od temperatury powietrza, dynamiki strzelania oraz właściwej konserwacji wiatrówki. Trzeba również pamiętać, że kapsułę CO2 (przebitą) może pozostawić w wiatrówce maksymalnie 48 godzin.


Po upływie tego czasu kapsułę należy usunąć lub ją „wystrzelać”. Montaż oraz wymiana kapsuły są bardzo proste, wymagają jedynie wsunięcia kapsuły do magazynka oraz dokręcenia jej za pomocą śruby dociskowej.


Dzięki zastosowaniu obustronnej dźwigni zatrzasku wysunięcie magazynka mieszczącego kapsułę jest bardzo proste oraz wygodne dla prawo i leworęcznych użytkowników.


Precyzja strzałów


Dzięki zastosowaniu gwintowanej lufy pistolet został przystosowany do strzelania klasycznym śrutem diabolo 4,5 mm, co powoduje, że wiatrówka świetnie sprawdzi się do precyzyjnego strzelania tarczowego. Śrut ładowany jest do rotacyjnego 8-strzałowego magazynka umieszczanego w zamku pistoletu.


Do strzelania zalecamy stosowanie płaskiego lub półokrągłego śrutu diabolo.


Mechanizm spustowy DAO


W wiatrówce zastosowano mechanizm spustowy DAO (double action only), który umożliwia strzelanie wyłącznie z wykorzystaniem samonapinania. Podczas przenoszenia lub przechowywania mechanizm spustowy można zablokować za pomocą bezpiecznika zewnętrznego usytuowanego po prawej stronie szkieletu.


Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim prosta i instynktowna obsługa, co powoduje, że wiatrówka Umarex CPS świetnie sprawdzi się w rękach osób rozpoczynających swoją przygodę ze strzelectwem pneumatycznym.

Ilość szyn montażowych: 1
Kaliber [mm]: 4,5 mm
Klasa celności: rekreacyjna
Magazynek: jest
Możliwość zamontowania: celownik laserowy, latarka
Odrzut: brak
Przystosowane dla: praworęcznych
Regulowany spust: nie
Typ spustu: DAO (Double Action Only - wyłącznie podwójnego działania)
Typ śrutu: diabolo
Typ szyny: 22 mm (picatinny)
Wymagane zezwolenie?: nie
Ilość bezpieczników: 1
Typ zabezpieczenia: bezpiecznik manualny
Typ zasilania: CO2 12 g
Materiał obudowy: polimer
Materiał okładzin: tworzywo sztuczne - polimer
Okres gwarancyjny: 24 miesiące

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl