Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Pistolet wiatrówka Walther Nighthawk 4,5 mm diabolo CO2

Cena: 1 189,00 zł 1189.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Walther
Kod produktu: K1-125-128

1px Opis

Walther Nighthawk 4,5 mm diabolo CO2 to celna wiatrówka z gwintowaną lufą strzelająca śrutem diabolo, wyposażona w kolimator Top Point, atrapę kompensatora oraz rękojeść z wymiennymi okładzinami.


Wierna replika


Walther Nighthawk 4,5 mm diabolo CO2 jest wierną repliką pneumatyczną niemieckiego pistoletu bezkurkowego Walther P99, który jest także podstawowym pistoletem polskiej Policji.


Wiatrówka cechuje się doskonałym spasowaniem i wykończeniem konstrukcji, które nawiązuje do budowy oryginału.


Rękojeść pistoletu ma profilowane wycięcia na palce oraz drobne antypoślizgowe teksturowanie identyczne z fakturą okładzin broni palnej. Wielkość chwytu można dostosować do anatomii strzelca, dzięki zastosowaniu wymiennych nakładek rękojeści.


Powyższe rozwiązania powodują, że wiatrówka bardzo dobrze i komfortowo leży niemalże w każdej dłoni. Walther Nighthawk 4,5 mm diabolo CO2 ma klasyczne przyrządy celownicze z możliwością regulacji, zalecane do strzelania precyzyjnego oraz nauki strzelania.


Zamek pistoletu jest żebrowany w tylnej części.. Wszystkich pasjonatów broni i militariów z pewnością ucieszy fakt, że na wiatrówce naniesiono licencjonowane oznaczenia producenta Walther.


Automatyczne przeładowanie


Wiatrówka zasilana jest 12 g kapsułą CO2, montowaną w metalowym magazynku. Sprężony dwutlenek węgla nadaje wystrzelonym śrutom diabolo prędkość do 120 m/s oraz umożliwia celne strzelanie na dystansie około 20 m.


Dobrej jakości nabój CO2 pozwala na oddanie około 60 wyrównanych strzałów. Ilość strzałów jest także zależna od temperatury powietrza, dynamiki strzelania oraz właściwej konserwacji wiatrówki. Trzeba również pamiętać, że kapsułę CO2 (przebitą) może pozostawić w wiatrówce maksymalnie 48 godzin.


Po upływie tego czasu kapsułę należy usunąć lub ją „wystrzelać”. Montaż oraz wymiana kapsuły są bardzo proste, wymagają jedynie wsunięcia kapsuły do magazynka oraz dokręcenia jej za pomocą śruby dociskowej.


Precyzja strzałów


Dzięki zastosowaniu gwintowanej lufy pistolet został przystosowany do strzelania klasycznym śrutem diabolo 4,5 mm, co powoduje, że wiatrówka świetnie sprawdzi się do precyzyjnego strzelania tarczowego oraz dynamicznego. Śrut ładowany jest do rotacyjnego 8-strzałowego magazynka montowanego w zamku.


Do strzelania zalecamy stosowanie wyłącznie śrutu płaskiego lub półokrągłego, które cechują się najlepszą celnością oraz nie powodują zacinania magazynka.


Mechanizm spustowy DAO


W wiatrówce zastosowano mechanizm spustowy DAO (double action only), który umożliwia strzelanie wyłącznie z wykorzystaniem samonapinania.


Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim prosta i instynktowna obsługa, co powoduje, że wiatrówka Walther Nighthawk 4,5 mm Diabolo CO2 świetnie sprawdzi się w rękach osób rozpoczynających swoją przygodę ze strzelectwem pneumatycznym.


Podczas przenoszenia lub przechowywania mechanizm spustowy można zablokować za pomocą bezpiecznika zewnętrznego usytuowanego po prawej stronie szkieletu.


Łatwe celownie


W zestawie wraz z wiatrówką otrzymujemy celownik kolimatorowy Walther Top Point. W odróżnieniu od mechanicznych przyrządów celowniczych, strzelanie z wykorzystaniem kolimatora jest znacznie prostsze i szybsze, ponieważ nie musimy koncentrować się na zgrywaniu muszki i szczerbiny.


Wystarczy „najechać kropką na cel” i skoncentrować się na płynnym ściąganiu języka spustowego. Plamka o wielkości 4 MOA, doskonale sprawdza się do strzelania dynamicznego, nie zasłania także obrazu oddalonego celu.


Czerwona kropka ma aż 11 poziomów jasności, umożliwiając dopasowanie natężenia plamki do panujących warunków oświetleniowych. Do montażu celownika otrzymujemy niski montaż oraz bazę montażową (z 4 szynami Picatinny) mocowaną na szkielecie pistoletu.


Sportowy styl


Elementem, który niewątpliwe wyróżnia wiatrówkę Walther Nighthawk 4,5 mm jest odkręcana atrapa kompensatora, która podkreśla sportowy charakter pistoletu oraz nadaje mu efektownego wyglądu.


Kompensator montowany jest dokręcany do zewnętrznego gwintu lufy, dlatego w razie potrzeby można go w łatwy i szybki sposób zdemontować.

Klasa celności: precyzyjna
Odrzut: brak
Typ spustu: SA (single action - pojedynczego działania)
Typ śrutu: diabolo
Typ zasilania: CO2 12 g
Materiał obudowy: wysokiej jakości tworzywo sztuczne
Elementy zestawu wiatrówki: magazynek × 2, walizka
Okres gwarancyjny: 24 miesiące

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl