Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Pistolet wiatrówka Walther Q5 Match 5" Combo SET 4,5 mm

Pistolet wiatrówka Walther Q5 Match 5" Combo SET 4,5 mm d7a2703769b8ef4a36fae94f9548999b
  • nowość
Cena: 1 139,00 zł 1139.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Walther
Kod produktu: K1-125-364

1px Opis

Walther Q5 Match 4,5 mm CO2 to wiatrówka z gwintowaną lufą strzelająca śrutem diabolo, dedykowana dla osób szukających celnego i wydajnego pistoletu do strzelania rekreacyjnego. W wersji Combo z dołączonym celownikiem kolimatorowym Umarex RDS 8 pozwala na jeszcze sprawniejsze namierzanie celu i wydatny trening strzelań dynamicznych.


Wzorowany na broni palnej


Walther Q5 Match 4,5 mm CO2 to pneumatyczna replika wzorowana na sportowym pistolecie samopowtarzalnym Walther Q5 Match, który opracowano jako odpowiedź na oczekiwania sportowców parających się strzelaniami dynamicznymi.


Podobnie jak w oryginale pistolet ma powiększony kabłąk, polimerowy szkielet z szyną akcesoryjną, profilowaną rękojeść o antypoślizgowym teksturowaniu oraz regulowaną szczerbinkę (w poziomie). Istotnymi z punktu widzenia wersji Match elementami jest natomiast zmodyfikowany mechanizm spustowy, powiększone dźwignie manipulatorów czy przedłużona lufa połączona z długim, pokrytym odciążającymi frezowaniami zamkiem.


Rękojeść pistoletu ma profilowane wycięcia na palce oraz drobne antypoślizgowe teksturowanie identyczne z fakturą okładzin broni palnej. Powyższe rozwiązania powodują, że wiatrówka bardzo dobrze i komfortowo leży niemalże w każdej dłoni.


Walther ma mechaniczne przyrządy celownicze ze skupiającymi uwagę oznaczeniami. Kontrastowe kropki pozwalają na znacznie szybsze zgrywanie przyrządów, łatwiejsze „wejście w cel” oraz strzelanie w słabszych warunkach oświetleniowych.


Wszystkich pasjonatów realizmu z pewnością ucieszy fakt, że na wiatrówce naniesiono licencjonowane oznaczenia producenta Walther. Wrażenia obcowania z bronią dodaje również symulujący odrzut system blow-back oraz pełnowymiarowy magazynek.


Wydajne zasilanie CO2


Wiatrówka zasilana jest 12 g kapsułą CO2, montowaną w magazynku. Sprężony dwutlenek węgla nadaje wystrzelonym śrutom diabolo prędkość do 120 m/s oraz umożliwia celne strzelanie na dystansie około 20 m.


Dobrej jakości nabój CO2 pozwala na oddanie około 60 wyrównanych strzałów. Ilość strzałów jest także zależna od temperatury powietrza, dynamiki strzelania oraz właściwej konserwacji wiatrówki.


Trzeba również pamiętać, że kapsułę CO2 (przebitą) może pozostawić w wiatrówce maksymalnie 48 godzin.


Po upływie tego czasu kapsułę należy usunąć lub ją „wystrzelać”. Montaż oraz wymiana kapsuły są bardzo proste, wymagają jedynie wsunięcia kapsuły do chwytu (pod tylną okładziną) oraz dokręcenia jej za pomocą śruby dociskowej.


Celny śrut diabolo


Dzięki zastosowaniu gwintowanej lufy pistolet został przystosowany do strzelania klasycznym śrutem diabolo 4,5 mm, co powoduje, że wiatrówka świetnie sprawdzi się do precyzyjnego strzelania tarczowego.


Mechanizm spustowy DAO


Podczas przenoszenia lub przechowywania mechanizm spustowy można zablokować za pomocą bezpiecznika zewnętrznego usytuowanego po prawej stronie szkieletu.

Kaliber [mm]: 4,5 mm
Klasa celności: rekreacyjna
Odrzut: mały (do 10 J)
Typ spustu: DAO (Double Action Only - wyłącznie podwójnego działania)
Typ śrutu: diabolo
Typ zasilania: CO2 12 g
Materiał obudowy: wysokiej jakości tworzywo sztuczne, metal
Okres gwarancyjny: 24 miesiące

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl