Facebook Google Maps YouTube Blog

Rakoczy Cortina Carbo 22 kW

Rakoczy Cortina Carbo 22 kW
  • promocja
Cena: 14 952,00 zł 17 186,00 zł 14952.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

1px Opis

Rakoczy Cortina Carbo

Czyszczenie jeszcze nigdy nie było tak proste!

Rakoczy Cortina Carbo 22 kW

Cortina Carbo to jeden z najlepszych kotłów opalanych ekogroszkiem na rynku Polskim. Unikatowa konstrukcja zapewnia wysoki komfort obsługi zachowując maksimum sprawności (aż 93%).  Sercem kotła jest żeliwny palnik firmy Pancerpol. Dzięki obrotowej retorcie ma możliwością spalania paliwa gorszej jakości (o podwyższonej wilgotności i zawartości zanieczyszczeń). Dzięki cylindrycznej budowie komory spalania z wymiennikiem płomieniówkowym z powierzchni wymiany ciepła niemal całkowicie wyeliminowane zostały wszelkiego rodzaju kąty, narożniki, wnęki i inne trudno dostępne zakamarki, w których gromadzą się zanieczyszczenia. Komora ta została dodatkowo wyłożona wysokiej jakości ceramiką żaroodporną, która pomaga dopalić wszystkie związki, chroniąc jednocześnie płaszcz wymiennika co znacząco zwiększa jego żywotność.  Dzięki temu emisja zanieczyszczeń została ograniczona do minimum, a co za tym idzie kocioł spełnia surowe wymaganie V klasy. Nad całością procesu spalania czuwa zaawansowany sterownik TECH ST-480 zPID, który oprócz podajnika i wentylatora steruje także czterema pompami (c.o., c.w.u., cyrkulacyjną i podłogową), siłownikiem zaworu mieszającego, a także współpracuje z regulatorami pokojowymi, modułami GSM i ETHERNET. Dzięki tak rozbudowanej automatyce kocioł można dopasować do wymagań instalacyjnych.

Dzięki zestawowi czyszczaków sprzężonych z ręczną dźwignią nie trzeba otwierać kotła aby przeprowadzić czyszczenie-wystarczy że co parę dni poruszamy parę razy mechanizmem czyszczącym który usunie sadzę z wymiennika i kanałów spalinowych. Takie rozwiązanie ogranicza dodatkowo spadek sprawności bo im mniej sadzy na wymienniku tym większa sprawność kotła.

Cortina jest niezwykle wygodna w obsłudze. Innowacyjna, cylindryczna, bezobsługowa komora spalania wyłożona wysokiej jakości ceramiką żaroodporną nie wymaga czyszczenia, pionowy wymiennik płomieniówkowy ma zintegrowany, wygodny w użyciu mechanizm czyszczenia, a obszerny zasobnik paliwa pozwala nawet na 9 dni pracy kotła na jednym zasypie.

Cortina to także kocioł bardzo oszczędny. Ekogroszek jest jednym z najtańszych źródeł ogrzewania, a rewelacyjna, bo ponad 92% sprawność kotła, pozwala obniżyć koszty ogrzewania nawet o 46% w stosunku do kosztów ogrzewania najoszczędniejszymi, kondensacyjnymi kotłami gazowymi.

 

 Rakoczy Cortina Carbo 22 kW

                                                   

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl