Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Rewolwer wiatrówka Colt Aces Duel Set 2 szt.

Cena: 1 559,00 zł 1559.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Colt
Kod produktu: K1-023-041

1px Opis

Colt SAA .45-5,5" antyk 4,5 mm BB CO2 to wspaniale wykonana wiatrówka, będąca wierną repliką legendarnego Colta SAA, rewolweru, który zmienił oblicze Dzikiego Zachodu. Wersja Aces Duel Set to stworzony z myślą o wzajemnej konkurencji edycja, zawierająca dwie sztuki rewolwerów oraz talię kart. O ile zdecydowanie nie polecamy prób odbywania westernowych pojedynków przy użyciu omawianej broni, o tyle towarzyskie strzelanie do celu oraz emocjonująca partia pokera są już jak najbardziej na miejscu.


Metalowa konstrukcja


Rewolwer ma ciężką konstrukcję wykonaną niemal w całości (poza okładzinami rękojeści) z ciężkiego stopu oraz stali. Taka budowa zapewnia niezawodne użytkowanie oraz wpływa na odczuwalny ciężar rewolweru wynoszący ponad 860 g.


W wiatrówce zastosowano gwintowaną lufę o długości 5,5 cala, dzięki czemu z rewolweru już po krótkim treningu możemy celnie strzelać na większych dystansach oraz pokusić się o strzelanie tarczowe.


Colt SAA .45-5,5" antyk 4,5 mm BB CO2 wykorzystuje mechaniczne przyrządy celownicze o stałej nastawie.


Klasyczny charakter rewolweru doskonale podkreślaj postarzane wykończenie oraz polimerowe okładziny rękojeści, które w omawianej wersji otrzymały wkomponowane medale z symbolem "ręki" kart. Podobnie jak w broni palnej, rękojeść rewolweru ma optymalny kąt, który wpływa na komfort oraz naturalny chwyt wiatrówki.


Wszystkie mechanizmy tj. spust, bębenek, kurek oraz klapka portu ładowania są doskonale spasowane i cechują się wysoką kulturą pracy.


Obrotowy bębenek ładowany łuskami


Rewolwer ma bardzo realistyczny system ładowania, doskonale naśladujący mechanizm prawdziwego Colta SA, składający się z obrotowego bębenka oraz mosiężnych atrap nabojów, w których umieszczamy śrut. Port ładowania bębenka zabezpieczony jest uchylną klapką identycznie jak w oryginale.


Po umieszczeniu stalowego śrutu BB w łuskach wystarczy załadować je do bębenka, po zamknięciu portu ładowania wiatrówka jest gotowa do strzału. Łuski są wielorazowego użytku, jednak dla większego komfortu warto zaopatrzyć się w dodatkowy zestaw, co znacznie przyspiesza ładowanie oraz poziom zabawy.


Zasilanie CO2


Rewolwer zasilany jest sprężonym dwutlenkiem węgla dostarczanym z 12 g kapsuły CO2. Wystrzelony śrut osiąga wysoką prędkość początkową sięgającą ok. 120 m/s, co pozwala na celne strzelanie na dystansie do 30 m.


Ładowanie i wymiana kapsuły CO2 jest bardzo proste, wystarczy odsunąć polimerową okładzinę rękojeść, umieścić kapsułę w porcie oraz dokręcić ją za pomocą klucza imbusowego.


Klucz montażowy zamocowano na stałe do okładziny, dzięki temu jest zawsze przy wiatrówce, przez co unikamy prozaicznego problemu związanego z zapominaniem narzędzia niezbędnego do wymiany kapsuły.


Mechanizm spustowy Single Action


W rewolwerze zastosowano klasyczny mechanizm spustowy pojedynczego działania SA (singla action), co oznacza, że oddanie strzału wymaga każdorazowo ręcznego napięcia kurka, identycznie jak miało to miejsce w westernowym Colcie.


Pomimo takiej funkcjonalności rewolwer cechuje się wysoką szybkostrzelnością, która zależy wyłącznie od umiejętności i wytrenowania strzelca. Podczas transportu lub przenoszenia mechanizm spustowy można zablokować za pomocą bezpiecznika nastawnego zlokalizowano w dolnej części szkieletu.


W 1872 roku w firmie Colt Patent Firearms Company stworzono rewolwer Peacemaker, który w następnym roku wprowadzono pod oznaczeniem Single Action Army do uzbrojenia armii amerykańskiej. Colt SAA odniósł także imponujący sukces komercyjny.


Oprócz zamówień dla wojska fabryka sprzedała dziesiątki tysięcy tych rewolwerów osadnikom kolonizującym Dziki Zachód. Produkcji rewolweru zaprzestano dopiero w roku 1942, ponieważ linie produkcyjne zostały ukierunkowane wyłącznie na potrzeby wojenne.


Pod koniec lat czterdziestych kultowy rewolwer SAA wrócił do produkcji i w różnych wersjach wytwarzany jest do dziś.

Cechy dodatkowe: -
Kaliber [mm]: 4,5 mm
Klasa celności: rekreacyjna
Magazynek: jest
Odrzut: brak
Przystosowane dla: leworęcznych, praworęcznych
Regulowany spust: nie
Tryb strzelania: Single (tryb jednostrzałowy)
Typ spustu: SA (single action - pojedynczego działania)
Typ śrutu: BB
Wymagane zezwolenie?: nie
Ilość bezpieczników: 1
Typ zabezpieczenia: bezpiecznik manualny
Typ zasilania: CO2
Materiał obudowy: metal
Materiał okładzin: tworzywo sztuczne - polimer
Materiał zamka: -
Okres gwarancyjny: 24 miesiące

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl