Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!
Kategorie
Producent
Cena
-
od
do
Pompy ciepła
Pompy ciepła to jedne z bardziej proekologicznych źródeł ciepła w domu, wykorzystujących energię zgromadzoną w środowisku naturalnym. Urządzenia te, korzystając z niewielkiej ilości prądu elektrycznego, umożliwiają odebranie ciepła z gruntu, wody lub powietrza i przekazanie go na potrzeby ogrzewania budynku. Pompy ciepła do kaloryferów, za pomocą wymienników o bardzo dużej powierzchni umieszczonych pod powierzchnią gruntu lub wody w przypadku pomp typu grunt/woda czy woda/woda, zmieniają temperaturę wykorzystywanego medium, np. wody czy glikolu. Następnie medium to oddaje pozyskaną energię na potrzeby instalacji centralnego ogrzewania i ponownie trafia do wymiennika. Sprawne przekazywanie ciepła ze źródła do instalacji grzewczej jest możliwe dzięki wykorzystywaniu układu składającego się ze sprężarki, pompy zapewniającej cyrkulację medium i skraplacza – na tej samej zasadzie, na której działa klimatyzator czy lodówka. Bardzo przyjazną dla użytkownika odmianą pomp ciepła do kaloryferów są urządzenia powietrze/woda – są równie efektywne, a o wiele łatwiejsze w instalacji.
W naszym asortymencie znajdą Państwo pompy ciepła wiodących światowych producentów. To między innymi takie firmy jak LG, Mitsubishi Electric, Panasonic, Silesia, DAIKIN czy Metal-Fach. Oferujemy innowacyjne, ekologiczne i nowoczesne pompy ciepła, które zapewniają wydajne źródło ogrzewania i podgrzania bieżącej wody użytkowej w każdym budynku.
Pompy ciepła monoblok
W ofercie naszego sklepu dostępne są pompy ciepła monoblok przystosowane do montażu zarówno na zewnątrz budynku. Tym, co wyróżnia te modele jest ich budowa. Wszystkie elementy (wentylator, sprężarka, parownik itd.) zamknięte są w jednym urządzeniu. Do budynku wprowadzone są jedynie rury przez które dostarczane jest ciepło do kaloryferów. Monoblokowe pompy ciepła są łatwe w montażu – wymagają jedynie podłączenia do bufora i CO. Warto tutaj pamiętać, że pompa ciepła monoblok to takie samo urządzenie jak split pod kątem funkcjonalnym. Różnicą jest tutaj wspomniana wyżej budowa. Jest to urządzenie duże, estetyczne oraz cichsze podczas pracy. Chociaż są droższe w zakupie i produkcji, to zdecydowanie warto rozważyć pompy ciepła monoblok do domu.
Monoblokowe pompy ciepła są łatwe w montażu – wymagają jedynie podłączenia do bufora i CO. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie najwyższą jakość i komfort użytkowania. Sprawdzi się ponadto w przypadku ograniczonego miejsca, bowiem dzięki swojej budowie nie potrzebuje zbyt wiele przestrzeni.
Wydajne i tanie pompy ciepła
W naszym asortymencie znajdują się pompy ciepła sprawdzonych producentów, które charakteryzują się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Są to tanie pompy ciepła w utrzymaniu, a koszt ich zakupu bardzo szybko się zwraca. Pozyskują one bowiem ciepło z naturalnych zasobów naszej planety, które są darmowe. Jedyny koszt, jaki trzeba ponieść, to energia elektryczna pełniąca rolę energii napędowej urządzenia. Uśredniając, większość sprężarkowych pomp ciepła pozyskuje 75% ciepła ze środowiska, natomiast około 25% to energia elektryczna. Warto dodać, że pompa ciepła charakteryzuje się bardzo niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Dostępne są pompy ciepła o mocy już od 3 kW. To, ile pompa ciepła rzeczywiście zużyje prądu, zależy od zapotrzebowania budynku na ciepło oraz współczynniku SCOP (Seasonal Coefficient of Performance).
Pompy ciepła dostosowane do zapotrzebowania na ciepło i warunków klimatycznych
Przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła bardzo ważne jest zadbanie o to, by urządzenie miało moc maksymalnie zbliżoną do potrzeb energetycznych budynku, w którym ma być zamontowane. Wymiennik, który będzie zbyt mały, nie będzie w stanie zapewnić wystarczającej ilości energii. Z kolei, jeśli jego powierzchnia będzie za duża, urządzenie będzie niepotrzebnie zużywało energię elektryczną na podtrzymywanie działania pompy i sprężarki, a uzyskane ciepło będzie marnowane. W przypadku pomp powietrze/woda bardzo istotne jest wybieranie urządzeń dostosowanych do warunków klimatycznych panujących w miejscu instalacji – dotyczy to zarówno wielkości samego wymiennika, jak i sterującego pracą urządzenia oprogramowania.