Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Rzetelna firma

Pompy ciepła

Pompy ciepła to jedne z bardziej proekologicznych rozwiązań pozwalających na wykorzystywanie energii zgromadzonej w środowisku naturalnym. Urządzenia te, korzystając z niewielkiej ilości prądu elektrycznego, umożliwiają odebranie ciepła z gruntu, wody lub powietrza i przekazanie go na potrzeby ogrzewania budynku. Pompy ciepła do kaloryferów, za pomocą wymienników o bardzo dużej powierzchni umieszczonych pod powierzchnią gruntu lub wody w przypadku pomp typu grunt/woda czy woda/woda, zmieniają temperaturę wykorzystywanego medium, np. wody czy glikolu. Następnie medium to oddaje pozyskaną energię na potrzeby instalacji centralnego ogrzewania i ponownie trafia do wymiennika. Sprawne przekazywanie ciepła ze źródła do instalacji grzewczej jest możliwe dzięki wykorzystywaniu układu składającego się ze sprężarki, pompy zapewniającej cyrkulację medium i skraplacza – na tej samej zasadzie, na której działa klimatyzator czy lodówka. Bardzo przyjazną dla użytkownika odmianą pomp ciepła do kaloryferów są urządzenia powietrze/woda – są równie efektywne, a o wiele łatwiejsze w instalacji.

Pompy ciepła monoblok

W ofercie naszego sklepu dostępne są pompy ciepła monoblok przystosowane do montażu zarówno na zewnątrz budynku. Tym, co wyróżnia te modele jest ich budowa. Wszystkie elementy (wentylator, sprężarka, parownik itd.) zamknięte są w jednym urządzeniu. Do budynku wprowadzone są jedynie rury przez które dostarczane jest ciepło do kaloryferów. Monoblokowe pompy ciepła są łatwe w montażu – wymagają jedynie podłączenia do bufora i CO.

Pompy powietrze/woda – pompa ciepła bez kłopotów

W ofercie naszego sklepu dostępne są pompy ciepła monoblok. Wszystkie elementy, takie jak wentylator, sprężarka czy parownik zamknięte są w jednym urządzeniu. Do budynku wprowadzone są jedynie rury, przez które dostarczane jest ciepło do kaloryferów. Pompy ciepła monoblok charakteryzuje kompaktowa budowa, dzięki czemu zapewniają duży komfort użytkowania. Kompaktowa konstrukcja i dobra izolacja wpływają na cichszą pracę i estetyczny wygląd urządzenia. Taka konstrukcja przekłada się także na jego dłuższą żywotność.
Monoblokowe pompy ciepła są łatwe w montażu – wymagają jedynie podłączenia do bufora i CO. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie najwyższą jakość i komfort użytkowania. Sprawdzi się ponadto w przypadku ograniczonego miejsca, bowiem dzięki swojej budowie nie potrzebuje zbyt wiele przestrzeni.

Pompy powietrze/woda – dostosowane do zapotrzebowania na ciepło i warunków klimatycznych

Przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła bardzo ważne jest zadbanie o to, by urządzenie miało moc maksymalnie zbliżoną do potrzeb energetycznych budynku, w którym ma być zamontowane. Wymiennik, który będzie zbyt mały, nie będzie w stanie zapewnić wystarczającej ilości energii. Z kolei, jeśli jego powierzchnia będzie za duża, urządzenie będzie niepotrzebnie zużywało energię elektryczną na podtrzymywanie działania pompy i sprężarki, a uzyskane ciepło będzie marnowane. W przypadku pomp powietrze/woda bardzo istotne jest wybieranie urządzeń dostosowanych do warunków klimatycznych panujących w miejscu instalacji – dotyczy to zarówno wielkości samego wymiennika, jak i sterującego pracą urządzenia oprogramowania.

LG
MITSUBISHI
PANASONIC
MF
SILESIA TERM
DAIKIN

 

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl