Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Rzetelna firma

PRO-BURNER - reaktor do termicznej utylizacji odpadów.

Oferujemy linie technologiczne termicznej utylizacji, w tym toryfikacji szeroko rozumianych odpadów z układem dopalania gazów. Zastosowanie proponowanej innowacji pozwala na wykorzystanie energii zawartej w odpadach do procesu ich utylizacji. Nadmiar energetyczny można wykorzystać do celów grzewczo-socjalnych lub/i technologicznych.

Jednocześnie zastosowano układ dopalania, którego skuteczność deodoryzacji przyczynia się do rozwiązania problemu ewentualnej uciążliwości zapachowej. Oferowane rozwiązanie powoduje, że odpady stają się surowcem. Proces utylizacji jest więc dodatkowym źródłem energii cieplnej w zakładzie i wpływa na redukcję kosztów.

Rodzaje utylizowanych odpadów obejmują m.in.: odpady mięsno kostne (poubojowe), biologiczne (rolne, leśne, po hodowli zwierząt), komunalne (RDF, osady pościekowe), odpady ropopochodne i przepracowane oleje (silnikowe, gastronomiczne).

 

reaktor do terminczej utylizacji odpadów

 

Reaktor do utylizacji lub toryfikacji odpadów składa się z kolejnych modułów, których dobór i szczegółowe wyposażenie uzależnione jest od rodzaju, specyfiki i ilości utylizowanych odpadów*:

1. Komora załadowcza z rozdrabniaczem - na tym etapie następuje załadunek odpadów i ich rozdrobnienie (w zależności od potrzeb).

2. Suszarnia - w tym miejscu następuje podsuszenie odpadów, jeżeli jest to niezbędne do ich utylizacji. Celem tego etapu jest usunięcie nadmiernej wilgotności przed przetransportowaniem masy do reaktora.

3. Toryfikator - na bazie reaktora do utylizacji odpadów stworzony został moduł do toryfikacji tj. uwęglania pod wpływem wysokiej temperatury i obniżonej zawartości tlenu.

4. Reaktor z systemem katalitycznego dopalania spalin - ten etap służy utylizacji odpadów w wysokiej temperaturze kształtującej się w przedziale od 950 do 1200 stopni Celsjusza. Ostateczny czas przebywania masy w reaktorze uzależniony jest od poziomu zagrożenia wynikającego z typu odpadu.

5. Źródło ciepła - w przypadku toryfikacji odpadów niezbędne jest dodatkowe źródło ciepła do prowadzenia procesu.

Gazy powstające w trakcie spalania bądź toryfikacji mogą być dodatkowo transportowane są do systemu opartego o katalityczne dopalanie spalin.
Proces utylizacji oparty jest na nowoczesnym systemie sterującym, dbającym o to aby linia utylizacyjna spełniała wymogi Dyrektywy 2000/76/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 4 grudnia 2000 r. w sprawie utylizacji odpadów.
Dodatkowo gotowe urządzenie może być wyposażone w kompletny system do ciągłego monitorowania poziomu emisji zanieczyszczeń w gazach wylotowych zgodnie z załącznikiem V do wskazanej Dyrektywy (jeżeli dany odpad tego wymaga).
* w zależności od rodzaju odpadu linia składa się z 1 lub wielu modułów - do jej prawidłowego działania nie są wymagane wszystkie prezentowane moduły

 

REAKTOR DO UTYLIZACJI ODPADÓW JEST KAŻDORAZOWO PROJEKTOWANY I PRODUKOWANY POD INDYWIDUALNE WYMAGANIA KLIENTA**

 

Podstawowe parametry techniczne:
• praca w zakresie temperatur od 950 do 1200 °C, co umożliwia szybkie i dokładne zutylizowanie dostarczanych do układu odpadów,
• standardowe wyposażenie reaktora zawiera komorę utylizacyjną z rusztem obrotowym, układ palników wspomagających i opcjonalnie układ recyrkulacji gazów gorących w celu regulacji temperatury w komorze,
• szacowana wydajność układu utylizacyjnego to
– w zależności od wariantu urządzenia oraz systemu jego pracy – od około 50 kg/h do nawet 400 kg/h wsadu,
• pełna mobilność oraz brak konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę poprzez wykorzystanie modułowej zabudowy kontenerowej, która może być stawiana poza zabudowaniami.

** Ostateczne parametry linii do utylizacji odpadów przekazywane są po złożeniu zapytania i uwzględniają rodzaj, ilość i typ odpadów, które mają podlegać utylizacji u Klienta.

Zapraszamy do kontaktu: inżynier projektu: Piotr Holdenmajer, tel. +48 603499459, piotr@holdenmajer.com 

Reaktor do termicznej utylizacji odpadówNie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl