Facebook Google Maps YouTube Blog
1px Dotacje

Dotacje

Lista niskoemisyjnych kotłów na paliwa stałe

W związku z wejściem w życie ekoprojektu dotyczącego zakresu efektywności energetycznej i emisji zanieczyszczeń dla sezonowego ogrzewania pomieszczeń, określonego w Rozporządzeniu Komisji (UE) 2015/1189 lub Rozporządzeniu Komisji (UE) 2015/1185, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego obecnie przystępuje do zmian w aktualnie obowiązującym regulaminie, zaostrzając tym samym wymagania dotyczące instalacji niskoemisyjnych urządzeń na paliwa stałe (pellet i biomasę, węgiel brunatny i kamienny oraz drewno).

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów przygotowaliśmy dla Państwa listę kotłów i miejscowych ogrzewaczy powietrza zasilanych paliwami stałymi, dostępnymi w ofercie naszego sklepu, które swoimi parametrami technicznymi mieszczą się w zakresie planowanych norm emisyjnych. Sam regulamin obowiązuje od 1 marca 2017 r. Poniżej udostępniamy również link do samego regulaminu:

Regulamin

Dotacje na wymianę kotła grzewczego

W związku z wejściem w życie nowych przepisów dotyczących kotłów grzewczych – określających ich sprawności oraz dopuszczalny poziom emisji zanieczyszczeń – posiadacze wysłużonych kotłów na paliwa stałe, które swoimi parametrami nie mieszczą się w obowiązujących normach będą zmuszeni do wymiany tych urządzeń na piece niskoemisyjne. Osoby zmuszone do wymiany pieca nie będą jednak nie będą musiały ponosić całkowitego kosztu tego procesu. Na likwidację starego kotła oraz montaż nowego niskoemisyjnego ogrzewania mogą one uzyskać wysokie dofinansowanie. Wysokość dotacji różni się w zależności od gminy w jakiej mieszka osoba ubiegająca się o nią. Różny może być także zakres dofinansowania. Może ono dotyczyć nie tylko podłączenia do sieci ciepłowniczej, czy ogrzewania gazowego, ale również zakupu nowoczesnego automatycznego kotła na węgiel, drewno lub pellet.
Więcej szczegółowych informacji na temat zmian w prawie spowodowanych wprowadzenie uchwały antysmogowej i ekoprojektu – związanymi z nimi obowiązkami i korzyściami jakie ze sobą niosą - jak
i samym problemie smogu, znajdziecie Państwo na prowadzonym przez nas blogu. Serdecznie zapraszany do lektury.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl