Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Producent
Cena
  • od
    do

Rzetelna firma

Kotły Red od MCZ S.p.A. – pioniera kotłów pelletowych

Kotły Red są produkowane przez firmę MCZ S.p.A., pochodzącą z północnych Włoch. Przedsiębiorstwo jest także dostawcą piecyków na pellet i drewno oraz kominków. Firma MCZ S.p.A. została założona w 1975 roku i była pionierem w produkcji kotłów opalanych pelletem drewnianym. W Polsce produkty firmy pod marką Red są dostępne od 2007 roku. W ofercie znajduje się kilka modeli kotłów Red wyróżniających się niezwykle kompaktowymi rozmiarami. Piece Red dostępne w naszym asortymencie spełniają wszelkie wymagania dotyczące ochrony środowiska oraz zgodne są z najwyższą, 5 klasą energetyczną regulowaną przez PN-EN 303-5:2012. Kotły pelletowe dodatkowo spełniają wymagania normy europejskiej Ecodesign zgodnie z rozporządzeniem UE 2015/1189. Są to zatem kotły energooszczędne i ekologiczne, które doskonale odnajdą się w nowych budynkach, a także z powodzeniem zastąpią stare kotły niższej klasy w już istniejących domach czy przedsiębiorstwach. W asortymencie sklepu internetowego 499.pl znajdują się kotły flagowych serii. To między innymi kotły na pellet Red Selecta, Performa oraz Performa Easy Clean +.

Kotły Red to kompaktowe urządzenia do najmniejszych kotłowni

Oferowane przez firmę MCZ S.p.A. kotły Red są zaprojektowane w taki sposób, by zajmować jak najmniej miejsca. Modele dostępne w serii Compact o mocach 18 i 24 kW mają szerokość zaledwie 60 cm i zajmują około 0,4 m2. Wysokość urządzenia to jedynie około 120 cm, a trzeba pamiętać, że są to wymiary kotła wyposażonego w zintegrowany zbiornik pelletu. Model Slim to kocioł o głębokości jedynie 28 cm, który również posiada wbudowany zbiornik pelletu i daje możliwość odprowadzania spalin zarówno z tyłu urządzenia, jak i od góry. Pod względem ilości zajmowanego miejsca kotły Red należą do najmniejszych urządzeń na rynku. Będą znakomitym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie oszczędność miejsca jest absolutnym priorytetem.

Wysoka sprawność i wzorowy system usuwania popiołu

Niewielkie rozmiary to nie jedyne zalety kotłów Red. Wszystkie urządzenia są szczegółowo dopracowane pod względem technicznym. Są bardzo dobrze wyciszone i nie powodują dużego hałasu, mogą być więc bez obaw instalowane także w kotłowniach bezpośrednio przylegających do pomieszczeń mieszkalnych. Kotły Red osiągają wysoką sprawność sięgającą 93,8% i są wyposażone w możliwość automatycznego czyszczenia rusztu i sporych rozmiarów pojemnik na popiół, co pozwala na rzadsze jego usuwanie.

Kotły z serii Easy Clean Plus mają nie tylko zrobione ze stali nierdzewnej skrobaki oczyszczające wymiennik za sprawą mechanizmu krzywkowego czy system oczyszczania rusztu i turbulatorów, ale także odłączany pojemnik na popiół. Popiół trafiający do pojemnika jest dodatkowo prasowany, co sprawia, że może się go zmieścić znacznie więcej i opróżnianie można przeprowadzać rzadziej – nawet raz na trzy miesiące. Sam pojemnik jest też wyposażony w kółka, co ułatwia jego przemieszczanie. System usuwania popiołu zastosowany w kotłach Red jest jednym z bardziej przyjaznych rozwiązań oferowanych na rynku.

Kotły Red spełniają normy Ecodesign/Europrojekt

Dzięki zastosowanej automatyce kotły Red świetnie sprawdzą się jako urządzenia współpracujące z innymi elementami systemu centralnego ogrzewania, np. kolektorami solarnymi czy pompami ciepła. Urządzenia charakteryzują się niską bezwładnością cieplną, w związku z czym szybko się rozgrzewają i są w stanie w stosunkowo krótkim czasie ogrzać wodę krążącą w systemie centralnego ogrzewania. Kotły Red spełniają normy Ecodesign/Europrojekt, gwarantując niską emisję szkodliwych substancji oraz posiadają klasę energetyczną A+. Prosty rozruch, łatwa instalacja i bardzo przyjazny system sterowania sprawiają, że urządzenia marki Red nie będą sprawiały użytkownikowi żadnych kłopotów.

Dlaczego wybrać kotły Red?

Nowoczesne kotły Red to nie tylko łatwe w zarządzaniu urządzenia o niskim zużycia paliwa, ale również wyposażone w zaawansowaną elektronikę i systemy. Przede wszystkim posiadają systemy kontroli spalania Beta, które pozwalają na zoptymalizowane i efektywne spalanie. Każdy kocioł można kontrolować telefonem dzięki wbudowanemu modułowi WiFi. Piece Red mają prostą i funkcjonalną budowę, dzięki czemu łatwo można załadować do nich pellet. Poza tym są szybkie w montażu i oszczędne w spalaniu. Oprócz tego charakteryzują się cichą pracą, dlatego też kotłownia blisko sypialni nie stanowi żadnego problemu. Kotły Red to nowoczesność, optymalne spalanie, wydajność i pełna automatyka.

kocioł na pellet Red/MCZ Selecta 15kW kocioł na pellet Red/MCZ Selecta 15kW
Producent: RED
Cena: 17 224,00 zł 19 138,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
Kocioł na pellet Red/MCZ Selecta 20kW Kocioł na pellet Red/MCZ Selecta 20kW
Producent: RED
Cena: 17 804,00 zł 19 782,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
Kocioł na pellet Red/MCZ Selecta 25kW Kocioł na pellet Red/MCZ Selecta 25kW
Producent: RED
Cena: 18 626,00 zł 20 695,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
Kocioł na pellet Red/MCZ Selecta 30kW Kocioł na pellet Red/MCZ Selecta 30kW
Producent: RED
Cena: 23 567,00 zł 26 186,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
Kocioł na pellet Red/MCZ Selecta 35kW Kocioł na pellet Red/MCZ Selecta 35kW
Producent: RED
Cena: 23 938,00 zł 26 598,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl