Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Cena
  • od
    do

Rzetelna firma

Palnik na pellet drzewny – kluczowy element w procesie spalania

Palnik na pellet drzewny to serce każdego pieca – to właśnie tutaj podawana jest odpowiednia ilość paliwa i dostarczane powietrze w proporcjach określanych przez sterownik kotła. W palniku następuje zapłon i zachodzi proces spalania, także tutaj powstaje uboczny produkt spalania – popiół. Od tego, w jakiej jakości palnik na pelet jest wyposażony kocioł, w dużej mierze zależy to, czy będziemy w pełni zadowoleni z efektów jego pracy. Dlatego w ofercie sklepu internetowego z palnikami na pellet 499.pl znajdą Państwo wyłącznie nowoczesne elementy, pozwalające na oszczędną i zautomatyzowaną pracę. W asortymencie posiadamy w większości palniki wyposażone w automatyczną zapalarkę, układ podawania spalanego paliwa oraz system napowietrzania komory spalania. Dzięki temu praca z piecami pelletowymi stanowi czystą przyjemność.

W ofercie 499.pl znajdują się wyłącznie palniki na pellet drzewny czołowych światowych producentów. To między innymi marki Skiepko, KIPI, Kostrzewa czy BADO. Są to palniki o szerokim zakresie mocy – od 16 do nawet 500kW. Oprócz tego w naszym asortymencie znajduje się szeroki wybór akcesoriów do palników na pellet.

Palniki pelletowe – szansa na modernizację starszych urządzeń

Palniki pelletowe mogą być zamontowane w każdym kotle z zamkniętą komorą spalania. Jego zakup daje więc możliwość dostosowania kotła olejowego czy węglowego do spalania ekonomicznego i w pełni ekologicznego paliwa, jakim są kawałki drewna w postaci peletu. Palniki pelletowe do pieców węglowych i innych umieszcza się głównie w drzwiczkach czy też bocznej ścianie modernizowanego urządzenia. Dzięki takim drobnym i prostym do wykonania przeróbkom można w szybki sposób zmodernizować urządzenie grzewcze, którego praca stanie się łatwa i mało pracochłonna. Pozwoli to na obniżenie kosztów ogrzewania i korzystanie z łatwo dostępnego i łatwego w magazynowaniu i dozowaniu paliwa.

Najczęściej spotykane konstrukcje palnika na pelet

Palniki na pellet drzewny są najczęściej dostępne jako urządzenia o konstrukcji rurowej lub rynnowej. Palniki rynnowe są zazwyczaj dość proste, a przez to mało podatne na awarię i gwarantujące długi czas pracy. Można do nich stosować specjalne wkłady ceramiczne, które ułatwiają podtrzymywanie wysokiej temperatury i co za tym idzie – powodują bardziej efektywne spalanie i niższą emisję. Palniki na pelet w wersji rynnowej, szczególnie w odmianach z obrotowymi komorami paleniskowymi, są nieco bardziej skomplikowane mechanicznie. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że w dużej mierze samoczynnie oczyszczają się z popiołu i eliminują powstawanie trudnych do usunięcia spieków.

Automatyka stosowana w palniku na pellet

Niemal każdy palnik na pellet jest wyposażony w automatyczną zapalarkę umożliwiającą bezobsługowe uruchamianie kotła. Wiele modeli może być sterowanych za pomocą zaawansowanej automatyki, która pozwala nie tylko na zawiadywanie pracą kotła, ale także pomp obiegowych czy zaworów. Często istnieje możliwość automatycznego wyłączania urządzenia, czy sterowania parametrami pracy za pośrednictwem internetu. Bardzo ważne z punktu widzenia komfortu użytkowania palnika na pelet jest to, czy posiada on możliwość automatycznego bądź półautomatycznego czyszczenia i usuwania popiołu.

Palnik pelletowy VG Palnik pelletowy VG
Producent: Kostrzewa
Cena: 8 650,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Palnik ECO-PALNIK UNI 16kW Palnik ECO-PALNIK UNI 16kW
Producent: Eco-Palnik
Cena: 5 350,50 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Palnik na pellet KIPI Rotary 16kW EcoMax 920 Palnik na pellet KIPI  Rotary 16kW EcoMax 920
Producent: Kipi
Cena: 5 400,00 zł 5 850,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
Palnik PELLAS X Revo 8-35kW Palnik PELLAS X  Revo 8-35kW
Producent: Pellas X
Cena: 9 472,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Palnik KIPI Rotary 20kW ecoMax 920 Palnik KIPI  Rotary 20kW ecoMax 920
Producent: Kipi
Cena: 5 800,00 zł 6 290,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
Palnik KIPI Rotary 26kW ecoMax 920 Palnik KIPI  Rotary 26kW ecoMax 920
Producent: Kipi
Cena: 6 400,00 zł 6 950,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
Flansza dystansowa dla 26 i 36 kw Flansza dystansowa dla 26 i 36 kw
Producent: MCZ
Cena: 299,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Flansza dystansowa dla 26 i 36 kw Flansza dystansowa dla 26 i 36 kw
Producent: MCZ
Cena: 249,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Palnik ECO-PALNIK PLUS 16kW Palnik ECO-PALNIK PLUS 16kW
Producent: MCZ
Cena: 4 428,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Palnik ECO-PALNIK PLUS 25kW Palnik ECO-PALNIK PLUS 25kW
Producent: MCZ
Cena: 4 551,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl